Skocz do zawartości

Felgi Outback MY08


toks

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam,

ponawiam prośbę o dokładne rozmiary dla Legacy 2.0 D sedan MY'08:

1/ oryginalnych alufelg,

2/ ewentualnych zamienników felg (o ile są jakieś "odgórne" wskazania),

3/ a także o cennik alufelg jakie SIP ma w swojej ofercie dla mojego auta - zarówno oryginałów jak i zamienników.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponawiam prośbę o dokładne rozmiary dla Legacy 2.0 D sedan MY'08:

1/ oryginalnych alufelg,

2/ ewentualnych zamienników felg (o ile są jakieś "odgórne" wskazania),

3/ a także o cennik alufelg jakie SIP ma w swojej ofercie dla mojego auta - zarówno oryginałów jak i zamienników.

Pozdrawiam.

 

Witam.

 

Może odpowiedzi nie udziela "sama góra" ale myślę, że jestem upoważniony :mrgreen:

 

Subaru Legacy/Outback od modeli MY 07 w standardzie wyposażone są w felgi 17 cali.

Szerokość felgi: 7 cali

Offset: ET = 55

 

Zaminnikiem może być 16 a nawet 15 cali (te ostatnie to rzadkość)

 

16 cali:

 

szerokość 6,5 cala

ET = 55

 

Ceny zamienników wahają się od 400 złotych za 16 cali do 600-1000 złotych za 17 cali

 

Oryginalne felgi nie należą do najtańszych ale są idealną propozycją dla osób ceniących sobie ich wytrzymałość (felgi Subaru wykonane są ze stopu aluminium i magnezu).

 

Pozwolę sobie dodać jeszcze informację odnośnie rozmiaru opon:

 

Legacy:

 

seryjnie: 215/45/17

zaminnik: 205/50/17 lub 205/55/16

 

Outback:

 

seryjnie: 215/55/17

zamiennik: 215/60/16

 

Bardzo proszę o dokładne dane felg 16'' i 17'' jakie można założyć do Outbacka Diesel MY08 oraz cennik felg OEM i dostępnych w akcesoriach.

Dziękuję i pozdrawiam.

 

Ceny felg dostępnych w katalogu z akcesoriami najlepiej jest sprawdzić wykonując telefon do ASO i podając numer katalogowy danej felgi.

 

 

Pozdrowienia

raju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ponawiam prośbę o dokładne rozmiary dla Legacy 2.0 D sedan MY'08:

1/ oryginalnych alufelg,

2/ ewentualnych zamienników felg (o ile są jakieś "odgórne" wskazania),

3/ a także o cennik alufelg jakie SIP ma w swojej ofercie dla mojego auta - zarówno oryginałów jak i zamienników.

Pozdrawiam.

 

Witam.

 

Może odpowiedzi nie udziela "sama góra" ale myślę, że jestem upoważniony :mrgreen:

 

Subaru Legacy/Outback od modeli MY 07 w standardzie wyposażone są w felgi 17 cali.

Szerokość felgi: 7 cali

Offset: ET = 55

 

Zaminnikiem może być 16 a nawet 15 cali (te ostatnie to rzadkość)

 

16 cali:

 

szerokość 6,5 cala

ET = 55

 

Ceny zamienników wahają się od 400 złotych za 16 cali do 600-1000 złotych za 17 cali

 

Oryginalne felgi nie należą do najtańszych ale są idealną propozycją dla osób ceniących sobie ich wytrzymałość (felgi Subaru wykonane są ze stopu aluminium i magnezu).

 

Pozdrowienia

raju

 

Może wprowadzę trochę zamieszania ale akurat w moim Outbacku MY08 2.0D felgi 17' mają ET 48, a nie 55, więc jakie np. mam założyć 16''- ET 48 czy 55 i czy wejdą na tarcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wprowadzę trochę zamieszania ale akurat w moim Outbacku MY08 2.0D felgi 17' mają ET 48, a nie 55, więc jakie np. mam założyć 16''- ET 48 czy 55 i czy wejdą na tarcze?

Właśnie kupowałem felgi 16" na zimę i wg katalogu akcesoriów ściągniętego gdzieś z Subaru UK dostępne są 2 typy 16'' felg i przy obu jest napisane "16x6.5JJ offset 48 215/60R16".

17-stki też nie mają ET 55 ale "17x7JJ offset 48 215/55R17".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - faktycznie na stronie Subaru UK można to znaleźć.

Tu nasuwa się oczywiste i zastanawiające pytanie - dlaczego nie można tego znaleźć na stronach SIP i drugie - dlaczego nie można się tego dowiedzieć w dziale technicznym forum i w salonach sprzedaży - chyba jako źródło informacji wykorzystują stronę SIP - koło się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru Legacy/Outback od modeli MY 07 w standardzie wyposażone są w felgi 17 cali.
Coś tu nie gra. O ile się orientuję to 17" jest tylko w H6 i być może dieslach, ale nie jestem pewien tego ostatniego. Ja mam OBK 07 (2.5) i dostałem go na 16"..... :roll:

 

Chyba, że mowa o modelach od 07 z wyłączeniem 07 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...O ile się orientuję to 17" jest tylko w H6 i być może dieslach, ale nie jestem pewien tego ostatniego. Ja mam OBK 07 (2.5) i dostałem go na 16"..... :roll:

 

Chyba, że mowa o modelach od 07 z wyłączeniem 07 :?:

 

Jeśli chodzi o diesle to na pewno są na 17 i to pięciu :wink: - 4 + zapas.

W zimie mój będzie wyjątkiem, gdyż obuty będzie w 16'' ET48 które zamówiłem z oponami zimowymi 215/60. Nie doczekałem się niestety rzeczowej odpowiedzi z działu technicznego niniejszego forum więc pozostaje mi mieć nadzieję że postąpiłem słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczekałem się niestety rzeczowej odpowiedzi z działu technicznego niniejszego forum
Za to mamy relacje Pana A. Kopra z pierwszej ręki :mrgreen::mrgreen:

 

Jeśli chodzi o diesle to na pewno są na 17 i to pięciu :wink: - 4 + zapas.
W moim też jest pełnowymiarowa dojazdówka :razz:

 

W zimie mój będzie wyjątkiem, gdyż obuty będzie w 16'' ET48 które zamówiłem z oponami zimowymi 215/60.
Powinno wejść.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie mój będzie wyjątkiem, gdyż obuty będzie w 16'' ET48

:razz: Jest nas już dwóch.

[...] pozostaje mi mieć nadzieję że postąpiłem słusznie.

Sprawdziłem zanim zakupiłem... i na słupku przy drzwiach kierowcy widnieje informacja odnośnie ciśnienia opon 215/60R16 więc na pewno zgodnie z homologacją będzię :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

W serwisie SubaruPoint do Legacego również założyli mi felgi w rozmiarze 16" ET 48 ( plw/prolinewheels model B700 )

W ASO powiedziano mi, ze 16" do legaca powinny miec offset ET 55mm. ET 48mm jest do OBK. To zreszta ma pokrycie w informacjach znalezionych w sieci.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do legacy diesel założyłem felgi ENZO H 6.5x16 ET 48 + oponki Dunlop 3D 205/55/R 16

Zamówiłem przez internet:

Dunlop SP Winter Sport 3D 205/55R16 91H - 4 szt. (395zł/szt)

ENZO H Enzo H, kod: EHZ648rozmiar: 6,5x16, rozstaw: 5x100, ET: 48 - 4 szt. (296,00zł/szt)

W paru serwisach oponiarskich usłyszałem że 16 nie wejdą, nie ma takiego rozmiaru w katalogach itp. Generalnie mnie olali. Więc zrobiłem jak powyżej i gra.

Aha i proszę mnie nie uświadamiać że nie są to felgi z najwyższej półki :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO powiedziano mi, ze 16" do legaca powinny miec offset ET 55mm. ET 48mm jest do OBK. To zreszta ma pokrycie w informacjach znalezionych w sieci.

Pozdr.

Wszystko zatem "fajnie" ponieważ felgi zarekomendował, a następnie zamontował w moim Legacym autoryzowany serwis. Dodam tylko że felgi PLW BestBasic B 700 6,5 x 16" nie występuje z ET 55, zatem na pewno jest to offset 48. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zatem "fajnie" ponieważ felgi zarekomendował, a następnie zamontował w moim Legacym autoryzowany serwis. Dodam tylko że felgi PLW BestBasic B 700 6,5 x 16" nie występuje z ET 55, zatem na pewno jest to offset 48. :mrgreen:

Mysle, ze dramatu nie ma. Sklepy internetowe polecaja do legaca alu 16" z ET 35 lub ET 48. Czy slusznie, to inna sprawa. Ale widzialem kilka legacow z felgami stalowymi od forka (czyli takze ET 48mm)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...