Skocz do zawartości

Wymiana żarówek


ssz

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą, to fajnie byłoby opracować taki foto-video manual podstawowych napraw i drobiazgów serwisowych do Forestera

 

Zwłaszcza wymiany postojówek :lol:

A ciekawe ile ASO bierze za taką przyjemność, no bo przecież to w sumie tylko wymiana żarówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcteryx, najśmieszniejsze jest to, ze w instrukcji obsługi do Forka jest opisane krok po kroku jak wymienić żarówkę. I to nie tylko H4 ale każdą inną również. I szczerze mówiąc jak mam się męczyć to wole poświęcić te 1,5 minuty więcej i odkręcić tę jedną śrubę dolotu + spinka. :mrgreen:

 

Instrukcję mam tylko po niemiecku (z takimi SIP sprzedawał Forestery) i nawet nie mam jej teraz ze sobą. Na szczęście po tej lekcji z Youtube poszło gładko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo auto, też kupione w SIP i też czerwone i mam instrukcję po polsku

 

O, to ciekawe! Mój Forek to też tzw. wersja Six :) kupiony w SIP (chyba w Emil Frey), a instrukcja jest po niemiecku. Byłem pewien, że wtedy tak po prostu było :?:

 

A wracając do tematu, to przy wymianie tej żarówki proponujecie, żeby kupować jakiś konkretny model? Nie mam pojęcia jaki tu jest wybór i nie wiem jakich firm unikać, a jakie zapewną większą długowieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo ciekawych rozwiązań w innych markach to w touaregu z 2005 jesz mała śrubka i zatrzask, zatrzask zwalnia klosz a kręcąc śrubką wysuwa się cała lampa jak szuflada :mrgreen:

Wyjęcie całości trwa dosłownie chwilkę i można wymieniać co się chce :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcteryx, ja założyłem ostatnio Philipsa +30% światła i powiem, że świecą lepiej. Zależało mi na poprawie działania reflektorów bo coś te Forkowe tak dziwnie świecą. Nowe żarówki mają jaśniejszą barwę i do tego jakby świecą intensywniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_555, wymieniałeś od razu obie żarówki?

 

W moim samochodzie te oryginalne świeciły całkiem nieźle, ale jeśli znajdę coś sensownego (tak jak ten Philips) to kupię.

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 30% + mają jedną wadę - krótką trwałość. Faktycznie od razu widać, że świecą lepiej. Tak z rok temu kupiłem żarówki w Lidlu (marki Tesla Made in Germany) - za śmieszne pieniądze. Świecą od roku, a mam jeszcze jedną parę w zapasie. Raz kupiłem żarówki w Cerrefour - też nie były złe i też długo świeciły (sygnowane marką Cerrefour taż Niemieckie).

 

Jak miałem Renault to ASO żarówki wymieniano w cenie żarówki. Nie wiem jak jest w naszych ASO bo sam wymieniam.

 

Instrukcję mam w języku litewskim bo auto kupione zostało na Litwie :) . To ciekawe dlaczego w tym czasie w Polsce sprzewano Subaru z instrukcją w języku niemeckim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jendo pytanie: cały czas byłem przekonany, że powinienem kupić H4 (z dwoma żarnikami - do drogowych i mijania), a 'konfigurator' na stronie Philipsa podaje, że dla mojego Forka mam brać H1. Rozumiem, że to błąd, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_555, wymieniałeś od razu obie żarówki?

Tak, zawsze wymieniam obie, nawet jak jedna jeszcze świeci. Z dwóch powodów. Po pierwsze, wiem, że ta druga też niebawem padnie i drugi raz będę musiał znaleźć chwilę wolnego żeby wymienić. Po drugie w tym wypadku wymieniałem na żarówki mocniejsze więc wypadało aby obie świeciły tak samo :)

 

Te 30% + mają jedną wadę - krótką trwałość.

Wprawdzie sam używam ich dopiero miesiąc, ale kolega wspominał, że będą krócej żyły. Jednak 15zł sztuka to nie majątek nawet gdybym miał wymieniać co roku, a efekty czuć więc się opłaca :)

 

że dla mojego Forka mam brać H1. Rozumiem, że to błąd, prawda?

Ale to nawet w niemieckiej instrukcji mogłeś sprawdzić :mrgreen: :wink: Zdecydowanie H4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zawsze wymieniam obie, nawet jak jedna jeszcze świeci. Z dwóch powodów. Po pierwsze, wiem, że ta druga też niebawem padnie i drugi raz będę musiał znaleźć chwilę wolnego żeby wymienić. Po drugie w tym wypadku wymieniałem na żarówki mocniejsze więc wypadało aby obie świeciły tak samo

 

Przekonałeś mnie :)

 

Arcteryx napisał(a):że dla mojego Forka mam brać H1. Rozumiem, że to błąd, prawda?

 

Ale to nawet w niemieckiej instrukcji mogłeś sprawdzić Zdecydowanie H4.

 

Niestety:

 

Instrukcję mam tylko po niemiecku (z takimi SIP sprzedawał Forestery) i nawet nie mam jej teraz ze sobą

 

Dobra, kupuję H4 i montuję.

 

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Mam pytanie czy żeby zmienić żarówkę w lampie przeciwmgielnej w zderzaku (forester 2.0, 2007), trzeba ściągać zderzak, czy tylko wystarczy tą dolną czarną osłonę, co się odczepia przy zmianie filtra i oleju? Lampy w zderzaku maja tez jakiś dziwny "luz", jak ich się dotknie, czy to normalne?

 

Pozdr

CE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie żarówek należy nie zapominać o regulacji reflektorów, bowiem każda żarówka nawet tego samego producenta ma niepowtarzalną geometrię żarnika i w jednym reflektorze może być w granicy normy, a w drugim możemy oświetlać rów albo przydrożne drzewa nie wspominając już o oślepianiu jadących z przeciwka.

 

 

Żarówki można podzielić na trzy typy, a konkretne przykłady które tu wymieniłem to żarówki H4 które zwyciężyły w testach (jakaś prasa motoryzacyjna):

standardowe - Osram Bilux

 

o podwyższonych parametrach - Tesla +30%, Osram Silverstar

 

i żarówki niebieskie - Bosch Xenon Blue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 lata później...

Witam.

A czy ktoś wymieniał żarówki w kierunkowskazach bocznych w błotniku Forester 2009? czy trzeba kupować nowy kierunkowskaz ponieważ szkiełko mam wrażenie jest mocno sklejone z obudową a nie chciałbym uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam.

Wymiana kierunkowskazu w Subaru Forester 2006 rok jest bardzo prosta. Wystarczy delikatnie odgiąć osłonę plastikową nadkola tak aby jej nie połamać. W ten sposób dostaniemy się do kierunkowskazu przedniego bez zdejmowania lampy, zderzaka i tp. Dodaję zdjęcia. Żarówka kierunkowskazu przedniego to WY21W.

Mam nadzieję, że komuś pomogłem.

post-14026-0-69556000-1441736962_thumb.jpgpost-14026-0-18950200-1441736965_thumb.jpgpost-14026-0-18822200-1441736967_thumb.jpgpost-14026-0-16243200-1441736969_thumb.jpgpost-14026-0-42715700-1441736971_thumb.jpgpost-14026-0-27665400-1441736973_thumb.jpgpost-14026-0-73688600-1441736975_thumb.jpgpost-14026-0-26551300-1441736978_thumb.jpgpost-14026-0-21791200-1441736980_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...