Jump to content

cos piszczy - chyba rolka

Recommended Posts

od czasu do czasu slysze pod maska jakies piski - wyraznie jest to jakas rolka. pytanie czy subaru 2.0 N/A ma jakis typowy TTTM jak np w passacie VR6 gdzie nagminie pada lozysko od rolki napinajacej pasek alternatora-klimy i wlasnie bardzo podobnie popiskuje???

od czasu do czasu slysze pod maska jakies piski - wyraznie jest to jakas rolka. pytanie czy subaru 2.0 N/A ma jakis typowy TTTM jak np w passacie VR6 gdzie nagminie pada lozysko od rolki napinajacej pasek alternatora-klimy i wlasnie bardzo podobnie popiskuje???

często pada rolka od napinacza paska klinowego, koszt niewielki 120 zał za oryginał :cool: , wystarczy ściągnąc pasek od klimy i zobaczyć czy przestało, jeżeli nie któraś rolka na rozrządzie, jak znam życie zębata :roll:

Ale najpierw zacznij od sprawdzenia naciągu/stanu pasków klinowych

P.S. moze być jeszcze lożysko na altenatorze lub sprzegło kompresora klimy ( bardzo rzadko )

często pada rolka od napinacza paska klinowego

tez ja podejzewam

Może to być jeszcze popiskiwanie łożyska oporowego - na postoju jak piszczy dotknij pedału sprzęgła, jeśli ustanie to masz łożysko do wymiany.

na 100% to nie sprzeglo

trzeba uważać, mi szumiało, zatarło się, zerwał się pasek i naprawa była kosztowna

mowisz o rozrzadzie - oby to nie bylo to.

co ciekawe to nie piszczy caly czas tylko bardzo niergulrnie

mowisz o rozrzadzie - oby to nie bylo to

nie nie, ja mam OBK 3.0 i tam jest łańcuch, ale jakieś łożysko szumiało i tak się porobiło jak pisałem, chodzi o to żeby nie lekceważyć i zając się sprawą, bo czasem konsekwencje mogą być nieprzyjemne :cry:

suba. Jak to nie jest łożysko oporowe(wymieniałem po 150 tyś) to jest to łożysko na sprężarce klimy,mnie też tak robiło! zrzuciłem pasek z klimy i przestało- a rolka napinająca ten pasek nie szumiała i nie piszczała a na sprężarce piszczało.

P.S. moze być jeszcze lożysko na altenatorze lub sprzegło kompresora klimy ( bardzo rzadko )

Hmmm, a mnie sie wydaje, ze to moze byc u mnie (oswieciles mnie)!

Mialem to tez w poprzednim WRX - w momencie zasprzeglenia sprezarki slychac lekki pisk - jakby pasek - ale na 99.9% to nie to, bo w poprzednim aucie przy przegladzie 100 000km wymienilem wszystkie paski/rolki/lozyska, a problem byl dalej.

• 2 weeks later...

juz wiem co tak piszczalo! to byly stare troche za luzne paski.

postanowile wymienic paski na nowe (koszt 45PLN/2szt) i dodatkowo profilaktycznie lozysko rolki napinajacej (SKF 14PLN)

ale przy naciaganiu paska klimy pekla mi jedna czesc naciagacz.

nie ma palniki bo jest to pasek tylko od kompresora klimy, a teraz klima nie jest tak bardzo potrzebna

http://autokacik.pl/files/281338658-bez%A0tytu%B3u.JPG

nowy jest do dostania pewnie dopiero za 2tygodnie (nr tego detalu zaznaczony na czerwono)

http://autokacik.pl/files/281338660-bez%A0tytu%B3u2.JPG

czy jest szansa (czym???) sklejenia tego, albo jakas inna technologia naprawy?

wewnatrz jest gwint!

[ Dodano: Wto Wrz 23, 2008 1:56 pm ]

http://autokacik.pl/files/281350308-untitled2.JPG

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...