Jump to content

pukanie przy przyspieszaniu i ciężej chodząca kierownica

gimli2
 Share

Recommended Posts

witam

przez rok czasu miałem spokoj i zaczeło się :( przy przyspieszaniu między 2-3 tys obrotów słychac lekkie głuche popukiwanie, dzwięk pojawia się czasami, wydaje mi sie ze w okolicach prawego przedniego koła. dodatkowo nie wiem czy to jest z tym powiązane czy moze taki bonusik :D od wczoraj kierownica zaczyna chodzic tak jakby z oporami - nie chce sama odbijać, wyczuwalne są opory przy skręcaniu. macie jakies pomysły albo doświadczenia z takimi przypadkami??

dziis wymienie płyn od wspomagania :)

mozliwe zeby teraz przegub dopiero poleciał ??

bardzo możliwe :roll: , jesli chodzi o opory przy skrecaniu, pewnie podpora / lóżysko amortyzatora :cool: , czy stukot nasila sie na skreconych kołach ?

narazie nie moge stwierdzić czy sie nasila bo to coś jest w fazie "początkowej" :D mysle ze jeszcze z 200 km i bedzie wyraźniej odczuwalne :)

[ Dodano: Nie Wrz 07, 2008 4:32 pm ]

zrobiłem dzis 200 km z czego 100 km w terenie więc wiem więcej :cool:

kierownica chodzi coraz cięzej - ma opory :(

stukot nasila się przy kołach skreconych w prawo.

HELP

[ Dodano: Wto Wrz 09, 2008 1:19 pm ]

wymieniłem podpore/łożysko amortyzatora. dalej to samo. puka przy przyspieszaniu i mocniej przy skręconych kołach. kierownica ma opór po czym idzie normalnie i znowu opór.

macie jakies pomysły??

• 3 weeks later...

u mnie pomogła wymiana przugubu zewnętrznego - woda się wylała po rozkręceniu. a teraz cos mi postukuje w drugim kole - lewym, czekam az sie wyklaruje co to :mrgreen: ale kierownica chodzi teraz elegancko.

• 1 month later...

dobra teraz to przegób zenętrzny naprawde domaga sie wymiany .......moje pytanie bo szperam po necie niekturzy sprzedawcy zaznaczaja że jest to wersja bez ABS inni ze z a jeszcze inni ze pasuje bezproblemowo........

Jak to jest w imprezie 97r z ABS z tego co pamietam koronka ABS jest na piaście nie na przegóbie???

Czy moge brac kazdy jak pasuje do danego roku wersji 2,0 AWD jak wymiary zewnetrzne i cala reszta sie zgadza czy na cos jeszcze musze zwrócic uwage???