Jump to content

Subaru Impreza diesel!


Rallymen

Recommended Posts

Subaru Impreza diesel!

 

 

Po wprowadzeniu do sprzedaży modeli Legacy i Outback z jednostkami wysokoprężnymi, teraz Subaru zdecydowało się na identyczne posunięcie z Imprezą oraz Foresterem. Premiera światowa już na wystawie w Paryżu, a debiut rynkowy jeszcze podczas tegorocznej jesieni.

mojeauto.pl, FHI/ 2008-09-05 14:17

Z pewnością wpływ na taką decyzję miało bardzo dobre przyjęcie obu dostępnych już z dieslem modeli przez klientów, jak i przedstawicieli mediów. Nowa jednostka typu Boxer, jaka trafi pod maskę Imprezy oraz Forestera, została nieznacznie zmodyfikowana, pojawił się m.in. nowy filtr cząsteczek. Na nowo zaprojektowano również sześciobiegową skrzynię manualną, która jeszcze ma pomóc oszczędzić kolejne ułamki litrów paliwa.

 

Dostępny w obu modelach Boxer o pojemności dwóch litrów, nieznacznie różni się maksymalną mocą w zależności od modelu. W przypadku Forestera wynosi ona 147 KM, zaś w Imprezie znalazło się miejsce na trzy konie więcej. W obu przypadkach maksymalna moc uzyskiwana jest już przy 3.600 obr/min. Identyczny jest również maksymalny moment obrotowy, który wynosi 350 Nm i jest osiągany w zakresie od 1.800 do 2.400 obr/min. Z nową jednostką Forester emitować będzie 167 g CO2/km, co jest jedną z najniższych wartości wśród SUV-ów, zaś Impreza 152 g/km.

 

Jak na razie Subaru nie zdradziło, czy planuje wprowadzić w przyszłości sportową wersję STi modelu Impreza w wersji wysokoprężnej

 

Źródło: FHI/onet

 

link: http://moto.onet.pl/1506007,2217,artykul.html

Link to comment
Share on other sites

Juz przedwczoraj to info wklejalem w wrazeniach z jazdy legacy diesel. Kudlaty pewno zaraz wymoderuje to do tamtego watku. Pisanie o STI w dieslu na stronie onet to kompletny brak rzetelnosci dziennikarskiej i chce podrecenia ogladalnosci. Ale jak widac narod sie podnieca takimi plotkami.

Link to comment
Share on other sites

capricorn, powiem CI wszystko w piatek wieczorem. Wycisne wszystko z japonczykow :))) Bede rowniez atakowal jak wyglada sprawa automatycznej skrzyni do diesla :)))

 

[ Dodano: Sob Wrz 06, 2008 12:45 pm ]

O, wstałeś :mrgreen: .

 

Co zrobic. Takie zycie. Za ile pakujesz sie do bany?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...