Skocz do zawartości

Forester 2,5 XT - spalanie


siemas

Rekomendowane odpowiedzi

OUTBACK 07 XT na automacie(podobna waga do forestera) pali ok 14-16l w mieście przy normalnej jeździe przy bardzo spokojnej ok12, na trasie ok15,5-20l(140-200km/h) przy 120km/h może da się zejść poniżej 12l bez wyprzedzania.

 

A na temat spalania piszemy tu: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p= ... 222#698496

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze to tyczy sie manuala?

 

a w automacie trzeba liczyc ile? +1L czy 2L

Tak, manualna skrzynia. Nie wiem jak jest przy automatycznej, ale gdzieś tutaj na forum czytałem, że "średnio" tak samo, a w miescie to nawet troche mniej... Poszukaj, poszperaj, szczególnie w wątku "ile wam pali"

Tomasz, , no właśnie - czyli mniej więcej też Ci wychodzi tak samo, co jedna kreska na wskaźniku, to 100 km przejechane :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie Forek 2.5 XT manual spalanie w mieście ok 13-14 L trasa 9-11 L zależy od tempa :wink:

 

nie wiem jak spalanie na tempomacie plus autostrada - nie miałem jeszcze okazji bo Polska to kraj tysiąca kościołów i jednej autostrady :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minumum jakie udało mi sie osiągnąć na "Gierkówce" to 9,5L (prawie cały czas tempomat 90-110). Noramalnie do zapalenia się rezerwy robię 380-410 km co daje 12,5- 13,5 L/100, nigdy nie udało mi się przekroczyć 15L... ale ja spokojny jestem i dużo jeżdźę z rodziną :grin:

 

Dobrze, że posłuchałem ludzi z forum i nie kupiłem 2.0, faktycznie bym żałował.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na temat spalania piszemy tu

 

A no właśnie...

 

Zamykam wątek, jako dubel tego: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=108183&view=next

 

siemas, daj znać, czy wolisz, by ten wątek był scalony z tamtym - wadą takiego rozwiązania może być lekki misz-masz, gdyż engine forum posortuje dwie dyskusje chronologicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...