Skocz do zawartości

Hej Subarowcy, jak to w końcu z tym ręcznym?


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj musiałem zawrócić, cofając pod górę, przy tym nie mogłem się stoczyć ani centymetra. Górka to ostry wyjazd z garażu podziemnego, przede mną na lakier jego drzwi. Wzniesienie jakieś 30%, bardzo strome. No i oczywiście zrobiłem to na ręcznym z ostrą przygazówką. No i teraz pytanie, co na to napęd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic:))) jak by napedy były takie wrażliwe to co drugie auto stało by w naprawie:PPP

 

Też tak pomyślałem, ale jest kilka wątków o nieużywaniu ręcznego podczas jady bez wciśniętego sprzęgła, ale to nie mozliwe. Dlatego właśnie taki dylemat. Bo zwróć uwagę, stratujesz z jedynki czy ze wstecznego, na tych biegasz masz największą moc przy odpowiednio mniejszych obrotach. Pomyślałem, że blokując tylny napęd, który sie zwalnia dopiero przy już puszczonym sprzęgle, mogę coś pozrywać.

 

[ Dodano: Pią Wrz 05, 2008 9:17 am ]

nie miał każdy forester tego???

 

nie miał, no to jak to działa??? jak sprawdzić?? w wątkach piszą, że stajesz na górce, wrzucasz bieg i trzymając oczywiście sprzęgło i ma stać bez hamulców, ale tak nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miał, no to jak to działa??? jak sprawdzić?? w wątkach piszą, że stajesz na górce, wrzucasz bieg i trzymając oczywiście sprzęgło i ma stać bez hamulców, ale tak nie działa

 

Zatrzymaj się jadąc pod górke i trzymaj wcisniety pedał sprzęgła + hamulca. Włacz pierwszy bieg ciagle naciskajac na sprzęgło i hamulec, a następnie pusć hamulec. Jeśli Forek stoczy się do tyłu, to albo faktycznie nie masz Hill-holdera, albo trzeba go wyregulować :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wątkach piszą, że stajesz na górce, wrzucasz bieg i trzymając oczywiście sprzęgło i ma stać bez hamulców

Ale wcześniej musisz je wcisnąć, najlepiej do oporu, bo nie zawsze zachwyci, później póścić trzymając nadal sprzęgło i będziesz wiedział czy działa czy nie.

A co do ręcznego, prędzej ręczny Ci padnie niż napedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miał, no to jak to działa??? jak sprawdzić?? w wątkach piszą, że stajesz na górce, wrzucasz bieg i trzymając oczywiście sprzęgło i ma stać bez hamulców, ale tak nie działa

 

Zatrzymaj się jadąc pod górke i trzymaj wcisniety pedał sprzęgła + hamulca. Włacz pierwszy bieg ciagle naciskajac na sprzęgło i hamulec, a następnie pusć hamulec. Jeśli Forek stoczy się do tyłu, to albo faktycznie nie masz Hill-holdera, albo trzeba go wyregulować :idea:

 

To może mam ale jest popsuty? Pobawię się dzisiaj, zrobię kilka testów. Jeśli nie dział, to mogę sam wyregulować jakoś czy mechanik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak, ja bym podjechał do JM Auto na Bałtyckiej. To podobno niedroga usługa, a tam wiedzą jak to dobrze zrobić. Na początku prosiłem Ich o regulacje w moim, bo wydawało mi się, że "za mocno trzyma", ale jak poradzili, pojeździłem jeszcze trochę i wszystko "się ułożyło" - teraz jest OK!

 

Tutaj możesz poczytac więcej o niuansach Hill-holdera:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... ill-holder

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... ill-holder

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... light=hill

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t= ... light=hill

Powodzenia! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wcześniej musisz je wcisnąć, najlepiej do oporu, bo nie zawsze zachwyci, później póścić trzymając nadal sprzęgło i będziesz wiedział czy działa czy nie.

puścić i potem czasami trzeba dwa razy wcisnąć hamulec

 

czasami nie załapie ale wtedy staje już dęba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola - ale kolega pisze o cofaniu pod górę:
cofając pod górę

 

a więc o jeździe tyłem. Czy jesteście pewni' date=' że HH działa również w takich przypadkach?[/quote']

 

Pierwszy który czyta z uwagą :-) Dzięki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak, sprzęgło to na pewno odczuło, ale akurat seryjne sprzęgła w subaru dają radę. Nawet, jeśli się przysmażyło (było czuć swąd?), to jeśli nie trzymałeś go na uślizgu za długo, powinno to przyjąć bez większego bólu.

 

Pamiętam tylko, że JuNowi spaliło się sprzęgło w legacu po niewielkim przebiegu, ale to jeden z niewielu przypadków na Forum. Tak że jeśli wóz jeździ normalnie, keep cool 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz szukamy kogoś, kto próbował startować pod górkę na wstecznym. Może ktoś na Plejadach na trasie terenowej coś takiego ćwiczył? :roll:

 

A w czym tkwi problem? Trzeba się nie stoczyć do przodu, podobnie jak przy ruszaniu przodem nie stoczyć się do tyłu. Czegoś nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli teraz szukamy kogoś, kto próbował startować pod górkę na wstecznym. Może ktoś na Plejadach na trasie terenowej coś takiego ćwiczył? :roll:

 

A w czym tkwi problem? Trzeba się nie stoczyć do przodu, podobnie jak przy ruszaniu przodem nie stoczyć się do tyłu. Czegoś nie rozumiem?

Bo Przemeq myśli ze jak chcesz do tyłu to musisz wszystko zrobić odwrotnie, puszczasz gaz, wciskasz sprzęgło i powoli zaciągasz hamulec :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...