Skocz do zawartości

Dźwięki ze skrzyni ...


Heller

Rekomendowane odpowiedzi

Odebrałem dziś rano autko z Bajecznej gdzie wymieniałem sprzęgło na nowe bo już stare lubiło się poślizgać.

 

No i zacząłem słyszeć dziwne dźwięki ze skrzyni (chyba, ze skrzyni) :???:

 

 

Nie za każdym razem ale jednak :

 

Kiedy się troszku rozpędzę na 3 lub 4 i odpuszczę gaz pozwalając się autku toczyć, nie wypinając biegu i hamować silnikiem - słyszę delikatne dziwne "jakby metaliczne" pochrząkiwanie i postukiwanie...

 

Może przy montażu sprzęgła czegoś nie dokręcono i jakieś blaszki postukują ?

 

A może to nie ma żadnego związku i po prostu skrzynia się zaczyna kończyć i trzeba coś wymienić ? (lepiej szybciej to naprawić niż za chwilę wymieniać całą skrzynie :sad: )

 

Dziwne tylko, że przed wymianą sprzęgła i oddaniu imprezy do serwisu wszystko było w jak najlepszym porządku - a teraz pochrząkuje... Delikatniusio - ale ja mam dobry słuch i mnie to wkurza !! :mrgreen:

 

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie sprzegla trzeba odpinac wydech... i wlasnie blachy na rurze wydechowej sie poluzowaly i halasuja. Mozna przyspawac.

 

to moe byc to - ale lepiej podjechac do chopakow niech sprawdza

 

 

Tak zrobiem :wink:

 

 

A Twoja turbowanna to juz tam chyba abonament parkingowy wykupiła co ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jacool: dzięki. Akurat usłyszałem to przez przypadek, w nocy na bocznej drodze. W normalnych warunkach nie do usłyszenia to jest. Możliwe, że ten typ tak ma szczególnie, że obudowy od katalizatorów u mnie rezonują nieźle, możliwe że od turbo też, a ponadto nie ma w sumie problemów z biegami, sprzęgłem itp. :wink:

 

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja

z mojego research'u wynika ze to jeden z typowych dzwiekow w STi

 

nie tylko u mnie w GTeku tez tak mialem ale zostawilem to n owemu wlascicielowi.Cos rezonuje jakas olanoa wydechu lub turbo.Wystarczy glosnie radio lub glosniejszy wychech i po sprawie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe stawiam na którąś z osłon, coś się poluzowało i dostaje wibracji przy odpowiednich obrotach.

 

u mnie, nie w GieTeku też brzęczy :) tylko ja wiem co mi brzęczy- katalizator, który się wytłukł i zdematerializował. Przy odpuszczaniu gazu słychać takie metaliczne brzęczenie /skrobanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...