Skocz do zawartości

Xrally , miejsce wybrane


Mareq

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obiecałem tak się zorientowałem :)

 

Na dzień dobry z niczym nie ruszysz bez aktu własności ziemi lub aktu dzierżawy min na 90 lat. Potem wstępna koncepcja na mapie, potem decyzja o warunkach zabudowy na podstawie koncepcji i wypisu z rejestru gruntów. Potem projekt. Musi być to projekt drogowy, zrobienie toru spychem wydaje się proste, natomiast na etapie projektowania trochę pracy jest (chociaż wydaje mi się, że zbyt wiele jeśli chodzi o projekty drogowe - ale wymagane.) Do tego parkingi (dla uczestników, dla gości, karetek, straży) strefa serwisowa itp, itd. Jakieś trybuny, zaplecze socjalne, drenaż terenu, elektryka, woda... (projekty jak i wykonanie) - teraz bez tych rzeczy nie przepchniesz takiej inwestycji - wszystko cholerne koszty.

Na początek sprawdź czy ten teren po stawie na mapach jest naniesiony jako teren rolniczy czy jako woda, bo jak to drugie to możesz sobie podarować tą lokalizację, nawet jakby tam było sucho jak na pustyni.

Ojciec (razem z ekipą współpracujących ludzi) powiedział że może zrobić taki projekt, jeśli szczegóły Cię interesują to pisz PW do mnie.

 

A tak nawiasem mówiąc to jest fajny kawałek ziemi (ok. 10ha) który mógłbyś tanio kupić i robić coś na własnym podwórku, nie bawiąc się w żadne dzierżawy. Lokalizacja 70km od Lublina (polana leśna 100m od skraju lasu) -własność wspólnoty wiejskiej, czyli właściwie niczyja. Kiedyś tam się krowy pasły, a teraz powoli zarasta chaszczami.

 

a z gotowym projektem możesz chyba postarać się o środki unijne na jakieś promowanie sportu czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po pierwsze trzeba zrobic niestety sporo projectów itp ,zebym po pierwsze ze spokojnym sercem mógł sobie smarzyc kiełbaske na grillu podczas gdy ktos bedzie smigał po torze :cool: , po drugie mogł wynajmowac tor Automobilklubom,po trzecie zebym sam mogł organizować zawody bezpieczne dla mnie jak i zawodników.

Jesli tor powstanie to z naszej strony:

1.powstanie fedaracja Xrally

2.zorganizujemy cykl imprez :

A) 4x4 Xrally Cup (conajmniej 6 rund w 2009)

B) 2wd Xrally Cup (6 rund 2009)

C) 318is Xrally Cup ( 4 rundy 2009) Auta do roku 1990 moc do 200KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waszka, czemu czarno? poprostu bedzie tak, ze bedziemy sie zjezdzac do kolegi "na grilla" :) podpisywac oswiadczenia jakby co (TFUUUUUUTFUUUUUUUU) jezdzic mu po polu i tyle.

gorzej pewnie w przypadku jakichs zawodow..

zdroowka!

 

Polska to taki kraj,gdzie Automobilklub zamiast pomagać,czasem potrafi podłożyć nogę.

To samo dotyczy biurokracji.......Pożyjemy zobaczymy a chłopaki działajcie !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis w gminie dowiedziec sie jakie jest ich stanowisko w tej sprwie ,

I TU UWAGA pierwszy raz w zyciu zostłem mile zaskoczony w urzędzie , gmina jest jak najbardziej za, jesli mijesce nie bedzie spełniało warunkow (stare stawy),chetnie wskażą odpowiednią lokalizacjie, mało tego pomoga podłczyć inwestycjie do jakiegos projectu unijnego. Aż chce sie działac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzis w gminie dowiedziec sie jakie jest ich stanowisko w tej sprwie ,

I TU UWAGA pierwszy raz w zyciu zostłem mile zaskoczony w urzędzie , gmina jest jak najbardziej za, jesli mijesce nie bedzie spełniało warunkow (stare stawy),chetnie wskażą odpowiednią lokalizacjie, mało tego pomoga podłczyć inwestycjie do jakiegos projectu unijnego. Aż chce sie działac...

 

o widzisz :) teraz to już będzie z górki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim podjeme decyzje i nie da sie jej cofnąc to prosze o opinie zawodników!!! Wyschniety staw bardzo mnie interesuje ze wzgledu na to ze idalnie pasuje do Xrally ,bedzie idealną areną do zmagań .

Na plusy

+ wały będa idalne do olgadania pojedynku na arenie.

+ ziemia jest idealna do szutru , w miare wilgotna wiec obędzie sie bez wielkiego kurzeania

+ atrakcyjne miejsce

+dobry i szybki dojazd z Lublina

Na minus to to ze powierzcnia nie jest powalająca

Tak mogłby wygladac tor przy szerokosci trasy 6.5 metra

beztytuu1pf4.jpg

 

[ Dodano: Czw Wrz 04, 2008 9:02 pm ]

Moim zdaniem do Xrally było by ok ale nie wypowiedzą sie rajdowcy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "lekko wilgotna" nawierzchnia może i się nie kurzy... będą się w niej jednak szybko robić przeraźliwe koleiny.

IMO do takich zabaw szuter musi być możliwie twardy.

 

Ale ja nie jestem rajdowcem :wink:

 

heh no normalne , glebogryzarka i wał do utwardzania to podstawa, zdaje sobie sprwę ze tor szutrowy wymaga pielęgnacji. ponawiam ze nawierzchnia była by idalna. bardziej chodzi mi o wielkość toru i przebieg tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super pomysł ostatnio nawet rozmawiałem z m.wrc żeby coś takiego zrobić ale na zasadzie kumpli na grila i jazdy po wyrównanym polu tu widzę temat bardziej profi i dobrze . Jeśli chodzi o pomysł na trasę to myślę że jest za kreta na tej powierzchni wyjdzie tor do każdy na jedynce plus chwilowa dwójka bo za mała jest powierzchnia działki trochę mniej zakrętów i będzie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super pomysł ostatnio nawet rozmawiałem z m.wrc żeby coś takiego zrobić ale na zasadzie kumpli na grila i jazdy po wyrównanym polu tu widzę temat bardziej profi i dobrze . Jeśli chodzi o pomysł na trasę to myślę że jest za kreta na tej powierzchni wyjdzie tor do każdy na jedynce plus chwilowa dwójka bo za mała jest powierzchnia działki trochę mniej zakrętów i będzie super

proszę zwróci uwagę na to ze sa partie kręte i sa odcinki "szybkie", no a dodatkowo xrally raczej do szybkich rajdów nie nalezy. dodam tylko ze byc moze dobierzemy troche ziemi jescze ale to dobpiero jak tor zacznie prosperowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno wydaje mi sie że 6.5 m to trochę za mało na polatanie bólami bezpiecznie po torze. Może kosztem kilku zakrętów uda sie zrobić powiedzmy 10 m . chciałeś konstruktywnych opini o torze to proszę :wink: tak czy inaczej trzymam kciuki a moje zdanie potraktuj jako chęć pomocy a nie jak malkontenctwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno wydaje mi sie że 6.5 m to trochę za mało na polatanie bólami bezpiecznie po torze. Może kosztem kilku zakrętów uda sie zrobić powiedzmy 10 m . chciałeś konstruktywnych opini o torze to proszę :wink: tak czy inaczej trzymam kciuki a moje zdanie potraktuj jako chęć pomocy a nie jak malkontenctwo

tak je własnie traktuje , i wysunołem swoje argumnety, na zakrętach bedzie z 8 m to spokojnie wystarczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza ma 4,4m plus miejsce na spokojne ustawienie i prowadzenia auta bokiem...10-12m, inaczej będziesz hasał po bandach i obrywał zderzaki, a jak zaczerpniesz wewnętrznej to masz dacha na bank :lol: albo nie przekroczysz 60km/h jak bedzie za wąsko, taka jest moja opinia, amen

 

[ Dodano: Pią Wrz 05, 2008 1:03 am ]

P.S. Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko: wchodze w to, zarówno palcem, jak i hajcem :mrgreen: .

Moje pytanie techniczne: Czy na budowe takiego toru musi byc jakieś pozwolenie, WZZZT, Plan zagospodarowania, sanepidy i inne... Czy na własnej glebie rolnej moge robic, co mi sie podoba? Jak sąsiedzi, którym może hałasowac i sie kurzyc, albo po prostu wqrzać ich bez powodu? Pytania może infantylne, ale... naprawdę nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko: wchodze w to, zarówno palcem, jak i hajcem :mrgreen: .

Moje pytanie techniczne: Czy na budowe takiego toru musi byc jakieś pozwolenie, WZZZT, Plan zagospodarowania, sanepidy i inne... Czy na własnej glebie rolnej moge robic, co mi sie podoba? Jak sąsiedzi, którym może hałasowac i sie kurzyc, albo po prostu wqrzać ich bez powodu? Pytania może infantylne, ale... naprawdę nie wiem...

 

Musi byc ,ja juz bede mial sporo za sobą bo biore stare stawy( jest tam domek ,prąd ,woda) udało mi sie dogadac w sprawie sąsiadyjących łąk wiec powierzchnia sie znacznie zwiększyła ,no i urząd gminy w to wchodzi,(dobrze trafiłem ... urzędnik o podobnych zainteresowaniach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........dajessz..........Fajny z Ciebie KOLO............chyba kumasz ,że ja normalny........ :mrgreen:

..........Rób robote,a napewno ludzie sie zrewanzują.........(robisz to co ja,....to , co lubisz )..... :wink: .......Pozdro.........FIT.

 

[ Dodano: Pią Wrz 05, 2008 11:58 pm ]

....Z ciebie normalny ziom........ :roll: .......... :wink: .................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem stare stawy plus kawał łąki ! jest tam tez domek:D i mały stawik z woda i rybkami , kompleks do grilowania :P

 

wczoraj cały dzien chodziłem po tych polach i mierzyłem rysowałem i powiem tak...

1.Zrobie ten tor choc wiem ze ciezka droga przedemną !!! (urzędowa)

2.Tor bedzie zaje.... !!! o zimie nie wspomnę...

 

[ Dodano: Pon Wrz 08, 2008 7:57 am ]

Plan tras zapodam moze wiczorem jak bede mial czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj cały dzien chodziłem po tych polach i mierzyłem rysowałem i powiem tak...

1.Zrobie ten tor choc wiem ze ciezka droga przedemną !!! (urzędowa)

2.Tor bedzie zaje.... !!! o zimie nie wspomnę...

No to super stary, tak trzymaj a wyjdzie z tego extra sprawa do śmigania cały rok :twisted: już nie mogę się doczekać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem stare stawy plus kawał łąki

Super. A dałoby się przy okazji usypać jakiś malutki odcinek do ćwiczeń Forków w terenie? :cool:

 

priorytetem jest , xrally ale zdjae sobie sprawe ze nie mogę sie ograniczyc tak wiec obok powstanie obiekt dla quadów no i pewnie terenówek (tych nie hardcorwych, ale tak jak mowie najpierw xrally potem reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam , zapewne wiekszosc pomyslała ze temat skonczony ja tym czasem posiweicilem troche czasu zeby sie dowiedziec co i jak wiec tak :

 

1 robiac to formalnie na zasadzie wspołpracy z pzm i innymi instytucjami za same formalnosci plus projecty mogłbym zakupic hm rajdówke .

2 jest inne wyjscie tzn , robie tor po swojemu na terenie prywatnym , pisze regulamin i można sie bawic ALE !!!

Kazdy bedzie musiał podpisac oswiadczenie ze ponosi odpowiedzialnosc za siebie na obiekcie , i ze nie moze sobie roscic pretensji za potecjalne szkody materialne lub na zdrowiu , oczywiscie nie bedzie to dotyczyc ,uszkodzen pojazdu spowdowanych np jakas wielką dziura na torze .

 

Wiec Panowie sa chetni dalej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...