Skocz do zawartości

matowa przednia szyba


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś był podobny temat, ale szukam szukam i nic mody jak odnajda prosze dokleić:))

 

Wiec jako że mój wzrok jest tragiczny (noca szczególnie ), a sprawa dotyczy przedniej szyby .....

Primo-> mimo zmiany wycieraczek płynów, odtłuszczania przedniej szyby dalej zostaje na niej cienki film wodny po przejsciu wycieraczki!!!

Sekundo-> jest wypiaskowana jadac pod słońce nie widać nic tylko mase kropeczek!!!

 

Nie chce zmianiać szyby bo to koszt spory i po drógie daje podejrzenie o jakiś dzwonie albo coś...

Jest jakiś sposób regeneracje przedniej szyby czy tylko wymiana????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifowanie trochę pomaga, ale nie do końca, i tak zostają małe ślady.

Najlepiej wymień.

Nie chce zmieniać szyby bo to koszt spory i po drugie daje podejrzenie o jakiś dzwonie albo coś...

To co że wymieniona?? W jakimś oldtimerze bym się pokusił o szukanie szyby zgodnej z rocznikiem auta, w twoim przypadku to raczej inwestycja we własne bezpieczeństwo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po drógie daje podejrzenie o jakiś dzwonie albo coś...

Zawsze możesz udokumentować fotograficznie proces wymiany szyby. Jakby ktoś miał jakieś wątpliwości, co do przyczyny, to będziesz przygotowany na taką ewentualność.

Co do szlifowania, to sam kiedyś chciałem moją gdzieś potraktować. Ale jak dowiedziałem się, że taka firma, jak Jaan AutoGlass zrezygnowała z takiej usługi jakiś czas temu z powodu niezadowalającego efektu, to chyba faktycznie nie warto się w to bawić.

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie nie wiem :(( Budowa domu mnie trochę blokuje a jak kobicie powiem że chce wydać na nowa szybe pare stów to mnie chyba powiesi ........nikt nie wiem ile moze kosztować gdzieś w jakiś zakładzie ASO boję sie pytać nawet..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa domu mnie trochę blokuje

znam ból, w zeszłym roku remontowałem dom dla siebie :neutral:

Jak masz AC to weź kamień, przywal :twisted: i zgłoś, że jechałeś i dostałeś kamieniem, nie wiesz skąd i jak. Zniżki, jak zabiorą w ogóle, a nie powinni jak pierwsza szkoda w roki, to max 10% :razz: w końcu za coś płacisz :wink: Sposób może trochę naciągany, ale..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz AC to weź kamień, przywal i zgłoś, że jechałeś i dostałeś kamieniem, nie wiesz skąd i jak

 

najlepiej jeszcze z miesiac wczesniej zglosic zamowienie do aso na nowa szybe, niech czeka z uwagi na oczekiwane przypadkowe spotkanie z kamieniem, w koncu po co czekac na sprowadzenie albo jezdzic z rozwalona szyba... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz AC to weź kamień, przywal i zgłoś, że jechałeś i dostałeś kamieniem, nie wiesz skąd i jak

 

najlepiej jeszcze z miesiac wczesniej zglosic zamowienie do aso na nowa szybe, niech czeka z uwagi na oczekiwane przypadkowe spotkanie z kamieniem, w koncu po co czekac na sprowadzenie albo jezdzic z rozwalona szyba... :twisted:

 

no i cyknij kamień bo udokumentować wymianę szyby z całej na całą będzie trudno.

 

Żarty żartami ale mam dokładnie taki sam problem i będę chyba wymieniał na nową. Jednak trochę lepiej się jeździ jak coś widać przez przednią szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie nie wiem :(( Budowa domu mnie trochę blokuje a jak kobicie powiem że chce wydać na nowa szybe pare stów to mnie chyba powiesi ........nikt nie wiem ile moze kosztować gdzieś w jakiś zakładzie ASO boję sie pytać nawet..

 

cypis, w Wawie w Car Glass szyba zielona 479 zł, niebieska 449 zł, niebieska z niebieskim paskiem 549 zł. Do tego montaż 170 zł. Szyba firmy Pilkington, Saint-Gobain Sekurit albo Sigla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma żadnych natłuszczaczy cy czegoś podobnego, które po wsmarowaniu powodują, iż wchodzą w strukturę pęknięć szyby i na jakiś czas widoczność jest zadowalająca?

 

Pęcherz pławny ryby (tylko dużej, żeby starczyło na całość) tak robili nasi przodkowie i było git.Błony to się nazywało czy jakoś tak.

cypis,

Człowieku, szyba zachowuje ci się jak pryzmat a Ty się zastanawiasz jak ją polerować??? Co ty handlarz jesteś, że samochód do sprzedaży jak najmniejszym kosztem szykujesz??? Zatankuj do pełna to podwoisz jego wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no przekonaliście mnie, poprstu chciałem sie dowiedzieć czy sa jakieś specyfiki ..technika teraz tak gna do przodu że nigdy nie wiadomo.... w sumie nie tak źle mi powiedzieli kiedys gdzies 800zl szyba i wymiana wiec troche to mnie przeraziło

 

600zl z robota to juz nie tak żle ....po 10tym zmienie ale wcześniej pewnie muszę ja zamówić bo wątpię czy szklarze maja szyby do imprezy na magazynie:PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...