Skocz do zawartości

GT czy WRX


qTi

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że najbliższym czasie noszę się z zamiarem nabycia bolidu chciałbym poznać Wasze

zdanie (zady i walety) poszczególnych modeli.. . Rozpatruje dwie możliwości GT lub WRX

zadbane, w sedanie. Auto zdecydowanie nie będzie służyło do codziennych dojazdów do pracy/domu

tylko do okazyjnego przemieszczania się czy łikendowych wypadów. Liczy się przede wszystkim

przyjemność z jazdy :D Nie szukam wygodnej kanapy na czerech kółkach. Wielkość auta nie jest

tu znacząca bo wykorzystywane będą max dwa miejsca siedzące w pierwszym rzędzie ;)

(owczywiście okazyjnie ktoś na tylnej kanapie). Nie będzie też upalane (no może raz na zylion lat

wyskoczę na jakiś tor celem doskonalenia umiejętności "kierowniczych" ;) ) Planowane przebiegi

są raczej niewielkie bo ~10k km rocznie.

 

Jeśli taki temat był to z góry przepraszam ale znalazłem tylko GT czy STI oraz Jak przekonać do GT,

ale one tylko cześciowo poruszają tę tematykę..

W sumie decyzja już podjęta*.. :twisted: ale chętnie dowiem się czegoś nowego :wink:

 

Aaaa.. i jeszcze jedno o kasie przeznaczonej na auto nie pisze celowo, bo wybranych modelach

możemy się domysleć w jakich granicach się poruszamy... Celowo również dość lakonicznie

przedstawiłem wymagania. Liczę, że dzięki temu temat będzie mógł się bardziej rozwinąć,

a odpowiedzi nie będą typu "takie auta to tylko w erze" no i nie jestem drugim Jacky X. :wink:

 

Proszę też o nie umieszczanie komentarzy typu: "Kup tu lub tamto auto" lub "kup moje"

Dobrze znam wszystkie oferty.. :cool:

 

* i niektórzy z forum o tym wiedzą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zreszta evo to taki krok wstecz

 

a STI jest dla pedałów :mrgreen: ( tak uslyszalem w serwisie o ktorym nie mozna tu mowic - tylko powtarzam ) wic najlepiej dobrze doinwestowane GT :cool: a tak na powaznie to GT jest fajnie hardcorowe ale nie kazdemu to moze pasowac.WRX fajny na codzien ale troszke za lagodny i za kanapowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage kryteria, ktore podales to wybor jest jeden - GT.

 

Pamietaj tylko, ze po jakims czasie poznasz jego braki i bedziesz chcial wiecej :twisted: . Mozesz wiec od razu zaczac odkladac kase na mody :wink: .

 

Auto zdecydowanie nie będzie służyło do codziennych dojazdów

To sie okaze :wink: . Ja zawsze jak tylko moge, wybieram Subarke mimo, ze minely juz ponad 4 lata od zakupu :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa.. i jeszcze jedno o kasie przeznaczonej na auto nie pisze celowo, bo wybranych modelach

możemy się domysleć w jakich granicach się poruszamy...

A szkoda. Cena ma tu niebagatelne znaczenie. Niektóre GTki z ogłoszeń zbliżają się do magicznej wartości 50 000 pln, a za podobne pieniądze można już kupić kilka lat młodsze prawdziwe STI. Niestety auta w przeciwieństwie do wina, z wiekiem stają się gorsze i narażone na częstsze awarie. Pomijam już fakt, że buda new age jest sztywniejsza od porzedniczki. Generalnie producenci starają się w udoskonalać każdy nowy wypuszczany model....chciaż znam wyjątki od tej reguły ;):mrgreen: Wygląd pozostawiam indywidualnej ocenie.

W Twoim przypadku szukałbym auta w następującej kolejności:

- STI new age ....ewentualnie EVO :wink:

- WRX

- GT

P.S. Oczywiście bolidy GTko podobne, np. Xbika, Matigo nie kwalifikują się do żadnej z grup wymienionych wyżej pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej znaleźć w dobrym stanie WRX-a niż GT-ka, choć jeżeli to ma być furka weekendowa to nie będą Ci chyba przeszkadzały dłuuugie okresy remontowo-naprawcze.Nie jestem złośliwy :mrgreen: ale to chyba też bierzesz pod uwagę. O własnościach jezdnych się nie wypowiadam , bo są od tego inni fachowcy, ale wygląd to oczywiście GT-k. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecały rok temu też stałem przed tym dylematem i..... wybrałem WRX ponieważ:

-mam auto dwa lata młodsze niż zadbany GTek w podobnej kasie

-przy całym szacunku dla osób zakochanych w klasyku, uważam że Impreza new age wygląda dużo nowocześniej od GT, szczególnie wnętrze trąci już trochę myszką w GTeku - dla mnie ma to znaczenie

-auto ma sztywniejszą budę - co przekłada się na lepsze prowadzenie(przynajmniej tak słyszałem) , a te parę kilo więcej masy mi nie przeszkadza - nie szukam ułamków sekundy na torze

-bardziej przyjazny w prowadzeniu od klasyka - dla mnie zaleta bo z auta korzysta też żona

-osiagi auta mnie satysfakcjonują póki co nie szukam STI

-WRX w bugu z lampami prodrive poprostu mi się podoba :razz:

-no i łatwiej znaleźć godnego uwagi WRXa niż GTeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Rozpatruje dwie możliwości GT lub WRX

zadbane, w sedanie. Auto zdecydowanie nie będzie służyło do codziennych dojazdów do pracy/domu tylko do okazyjnego przemieszczania się czy łikendowych wypadów. Liczy się przede wszystkim przyjemność z jazdy :D (...)Nie będzie też upalane (no może raz na zylion lat

wyskoczę na jakiś tor celem doskonalenia umiejętności "kierowniczych" ;) ) Planowane przebiegi są raczej niewielkie bo ~10k km rocznie.

 

jak już Lukass ładnie powiedział WRX

sami mamy Gt ale my po prostu takiego bardzo chcieliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Rozpatruje dwie możliwości GT lub WRX zadbane, w sedanie. Auto zdecydowanie nie będzie służyło do codziennych dojazdów do pracy/domu tylko do okazyjnego przemieszczania się czy łikendowych wypadów. Liczy się przede wszystkim przyjemność z jazdy :D (...)

jak bedziesz jezdzil okazyjnie i priorytet to przyjemnosc z jazdy, to bierz GT bez dwoch zdan :cool: :razz:

 

 

p.s. zpraszam tez do tego watku :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=115423&start=0

w jednym z artykulow jest porownanie GT vs WRX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...