Skocz do zawartości

CHLODNICA


ania i tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnosnie chlodnicy plynu chlodzacego.Zaczela cieknac i nie wiem czy warto ja naprawiac czy odrazu kupic nowa?Znalazlem na portalu aukcyjnym chlodnice do mojego turbodziadka tylko nie wiem jak z ich skutecznoscia w stosunku do orginalu.Ktore firmy produkujace chlodnice sa godne polecenia a ktore omijac dalekim lukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy do tego jaki jest wyciek.Jeśli minimalny to są do tego proszki,które zatykają niewielkie wycieki.Jeśli większy to trzeba podjechać do kogoś,kto zajmuje się chłodnicami niech powie,czy jest sens to naprawiać czy nie.

Chłodnica nie kosztuje nie wiadomo ile,a jeśli już ma swoje lata to moim zdaniem nie ma sensu naprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto 92 rok wiec ma juz pare lat,naprawa mozliwa ,ale nie wiadomo na jak dlugo skuteczna.Bardzo mysle o nowej,na ale... znalazlem Koyo=orginal (nowa)za ok 400zl+wysylka za granice,na miejscu zaproponowali mi Nissm..(nowa) za 210euro tylko nie wiem czy to dobra firma(wyspecjalizowana w chlodnicach)czy jakas chinski zamiennik slabej jakosci i skutecznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starych chłodnic sie nie naprawia, po zalutowaniu miejsca wycieku w okolicy po niedługim czasie pojawiaja sie nowe ogniska wycieków ( stary materiał zmęczony życiem po przegrzaniu puszcza). Z doswiadczenia wiem, że mozna naprawiać w miarę młodę chłodnice uszkodzone mechanicznie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien sklep z alegro wyslal mi odpowiedz ze ma chlodnice z aluminiowym rdzeniem za 350zl ale nie napisal jakie firmy,druga opcja to niss....z miedzianym rdzeniem za 890zl,nadal nie wiem co to za firma niss...nie pamietam dalej,jak duza jest jest roznica skutecznosci rdzenia miedz i aluminium.Czy jest sens kupowania miedzianego rdzenia do turbodziadka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup KOYO, zobacz serwis chłodnic i się dowiedz o cenę, do GTka zapłzciłem 340 PLN za nowa, twoja pewnie ma spękaną obudowę z racji wieku i puszcza na rozszczelnieniu, nie naprawia się...

 

cenę będą mieli na pewno niezłą, zamów jak ci będzie pasować, wymień i po strachu... nawet na parkingu się da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc,co do wymiany na nowa to bezdyskusyjanie,stara da sie naprawic bo pekniecie jest na rdzeniu a nie laczeniu rdzenia z plastikiem ale to "oszukane" oszczedzanie wiec ta opcja odpadla na starcie.Nie jestem tak leniwy zeby nie poszukac gdzie moge kupic chlodnice,zalezy mi bardziej na opinii kogos kto wie jak sie sprawuja chlodnice z rdzeniem miedzianym a jak z aluminiowym,istotne plusy i minusy oraz w ktore firmy sa godne polecenia(usterkowosc i jakosc produktow)wiemy ze niektore firmy bardzo sie cenia a produkty sa sredniej jakosci,mozna kupic bardzo dobrej jakosci produkt za rozsadna cene.Wszyscy wiedza jak jest z niektorymi markowymi produktami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie odpowiedzi czekalem,Piotr GT dzwonilem do servisu chlodnic przyjemny zakladzik,ale po 2 godz. szukania w katalogach odp.do turbodziadka tylko nissen za 800zl nie ma innej opcji wiec nie mam wyboru musze brac taka i juz.Dziekuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc.Mysle ze mozna zamykac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...