Jump to content

CHLODNICA

ania i tomek
 Share

Recommended Posts

Mam pytanko odnosnie chlodnicy plynu chlodzacego.Zaczela cieknac i nie wiem czy warto ja naprawiac czy odrazu kupic nowa?Znalazlem na portalu aukcyjnym chlodnice do mojego turbodziadka tylko nie wiem jak z ich skutecznoscia w stosunku do orginalu.Ktore firmy produkujace chlodnice sa godne polecenia a ktore omijac dalekim lukiem.

To zależy do tego jaki jest wyciek.Jeśli minimalny to są do tego proszki,które zatykają niewielkie wycieki.Jeśli większy to trzeba podjechać do kogoś,kto zajmuje się chłodnicami niech powie,czy jest sens to naprawiać czy nie.

Chłodnica nie kosztuje nie wiadomo ile,a jeśli już ma swoje lata to moim zdaniem nie ma sensu naprawiać.

Auto 92 rok wiec ma juz pare lat,naprawa mozliwa ,ale nie wiadomo na jak dlugo skuteczna.Bardzo mysle o nowej,na ale... znalazlem Koyo=orginal (nowa)za ok 400zl+wysylka za granice,na miejscu zaproponowali mi Nissm..(nowa) za 210euro tylko nie wiem czy to dobra firma(wyspecjalizowana w chlodnicach)czy jakas chinski zamiennik slabej jakosci i skutecznosci.

Starych chłodnic sie nie naprawia, po zalutowaniu miejsca wycieku w okolicy po niedługim czasie pojawiaja sie nowe ogniska wycieków ( stary materiał zmęczony życiem po przegrzaniu puszcza). Z doswiadczenia wiem, że mozna naprawiać w miarę młodę chłodnice uszkodzone mechanicznie. Pozdrawiam

Pewien sklep z alegro wyslal mi odpowiedz ze ma chlodnice z aluminiowym rdzeniem za 350zl ale nie napisal jakie firmy,druga opcja to niss....z miedzianym rdzeniem za 890zl,nadal nie wiem co to za firma niss...nie pamietam dalej,jak duza jest jest roznica skutecznosci rdzenia miedz i aluminium.Czy jest sens kupowania miedzianego rdzenia do turbodziadka?

kup KOYO, zobacz serwis chłodnic i się dowiedz o cenę, do GTka zapłzciłem 340 PLN za nowa, twoja pewnie ma spękaną obudowę z racji wieku i puszcza na rozszczelnieniu, nie naprawia się...

cenę będą mieli na pewno niezłą, zamów jak ci będzie pasować, wymień i po strachu... nawet na parkingu się da...

Dzieki za pomoc,co do wymiany na nowa to bezdyskusyjanie,stara da sie naprawic bo pekniecie jest na rdzeniu a nie laczeniu rdzenia z plastikiem ale to "oszukane" oszczedzanie wiec ta opcja odpadla na starcie.Nie jestem tak leniwy zeby nie poszukac gdzie moge kupic chlodnice,zalezy mi bardziej na opinii kogos kto wie jak sie sprawuja chlodnice z rdzeniem miedzianym a jak z aluminiowym,istotne plusy i minusy oraz w ktore firmy sa godne polecenia(usterkowosc i jakosc produktow)wiemy ze niektore firmy bardzo sie cenia a produkty sa sredniej jakosci,mozna kupic bardzo dobrej jakosci produkt za rozsadna cene.Wszyscy wiedza jak jest z niektorymi markowymi produktami.

Wlasnie o ta firme chodzi Nissen,powiedzcie mi jeszcze czy chlodnica z rdzeniem miedzianym jest wykorzystywana w samochodach uzytku codziennego czy wyczynowego.Kosztuje 2x tyle co aluminiowa wiec, czy warto wydac tyle na miedz,czy tez nie ma sensu?

Miedziana będzie też dwa razy cięższa, ale za to odprowadzi więcej ciepła w ekstremalnych warunkach. Miedziane chłodnice stosowane były w starych dieslach (np. Mercedes) lub maszynach rolniczych z racji lepszego odprowadzania ciepła.

Na takie odpowiedzi czekalem,Piotr GT dzwonilem do servisu chlodnic przyjemny zakladzik,ale po 2 godz. szukania w katalogach odp.do turbodziadka tylko nissen za 800zl nie ma innej opcji wiec nie mam wyboru musze brac taka i juz.Dziekuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc.Mysle ze mozna zamykac.

• 2 months later...

Zeby nie zakladac nowego watku - prosze o odpowiedz:

czy chlodnice WRX a STi roznia sie wydajnoscia ?.

Czy jesli pasuja zaczepy, to mozna zakladac i bedzie bezproblemowo?

[ Dodano: Sro Lis 26, 2008 10:39 pm ]

I co? Nikt nie podpowie?

:(