Skocz do zawartości

Filtr przeciwpyłkowy Legacy III - INSTRUKCJA


himber

Rekomendowane odpowiedzi

@Lipton - to jest ten dwuczęściowy, na 100 %. Sam wymieniałem już dwa razy, ostatnio udało mi się znaleźć Denso w dobrej cenie na allegro ale widzę że już nie ma. Kupowałem u nich http://www.autotech.sklep.pl/. Polecam od razu zakupić sobie piankę do czyszczenia klimatyzacji i wyczyścić parownik, jak dużo brudu jest, to sprawdzić czy drożny odpływ jest, taka rurka którą widać po odgięciu dywanika, wychodzi w nadkolu chyba nisko przy wachaczu. Ale jak latem zauważyłeś że kapie ci woda pod autem przy prawym kole to jest drożna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba go spryskać, nawet kilka razy pianką do czyszczenia klimatyzacji lub płynem jak bardzo brudny. A jak w miarę czysty, bo był wcześniej używany filtr to przed włożeniem nowego odświeżyć całe wnętrze takim gazowym środkiem co się stawia na podłodze i czeka aż puszka się opróżni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Himber, dzięki za wątek! Poruszałem kiedyś ten temat i generalnie rozjechał mnie walec z odpowiedziami na "NIE", zarówno na forum jak i w warsztacie.

A jednak dobrze czułem, że tam jest miejsce na filtr, bo tak to wygląda od spodu jak na instrukcjach montażu w nowszych modelach. Mam co prawda Lgacy II generacji, ale dość rzadki model z klimatronikiem i teraz już nie dam sobie wmówić, że "sie ne da", tylko zaganiam mechanika do pracy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Himber, dzięki za wątek! Poruszałem kiedyś ten temat i generalnie rozjechał mnie walec z odpowiedziami na "NIE", zarówno na forum jak i w warsztacie.

A jednak dobrze czułem, że tam jest miejsce na filtr, bo tak to wygląda od spodu jak na instrukcjach montażu w nowszych modelach. Mam co prawda Lgacy II generacji, ale dość rzadki model z klimatronikiem i teraz już nie dam sobie wmówić, że "sie ne da", tylko zaganiam mechanika do pracy.

Pozdrawiam!

 

SLEPSON ale nikt nie mówi że w legacy II nie ma miejsca na filtr, miejsce jest tylko że weź teraz kup do tego auta filtr :mrgreen:

tez mam Legacy II z klimatyzacją i jak otworzyłem ta pokrywkę od dziury na filtr to zdębiałem bo wyjąłem kawałek deseczki ładnie zastruganej co by pasowała do tej wnęki :shock:

ta deseczka chroniła parownik przed zabrudzeniem od liści, kurzu i piasku :-P

obdzwoniłem wszystkie sklepy i dwa ASO w moim mieście i nigdzie nie znalazłem filtrów do tego modelu auta. Jest firma w zielonej górze co robi filtry do klimatyzacji ale chcąc u niej zamówić trzeba by było złożyć grupowe zamówienie na to i cena jednego filtra nie była by tania bo musieli by matryce zrobić do produkcji jego (przykładowa cena jednego przy dziesięciu filtrach to przedział cenowy od 150 do 250 zł)

zatem trza zbierać chętnych im więcej tym taniej :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipton to jest chyba to, dzięki za PW z danymi :) , ba mam nawet taki w firmie na magazynie w ilości 100 sztuk :mrgreen: koło 16 będę sprawdzać czy pasuje

 

 

no i dupa blada , wnęka ma całkowicie z kosmosu wymiary i ten dedykowany do legacy II 2,0 nie wejdzie :(

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
W dniu 10.09.2017 o 20:09, dcd84 napisał:

Czy wolna przestrzeń między filtrem, a kanałem powietrznym nie powoduje, że część brudu przelatuje do wnętrza samochodu?

IMG_20170910_010202.jpg

Możliwe. Ja dzisiaj u siebie wymieniałem filtr (o dziwo był, ale już strasznie zawalony) i na dole radiatora była ok 1cm warstwa śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 10.09.2017 o 20:09, dcd84 napisał:

Czy wolna przestrzeń między filtrem, a kanałem powietrznym nie powoduje, że część brudu przelatuje do wnętrza samochodu?

IMG_20170910_010202.jpg

 

Odgrzewam: też się zastanawiam nad tą szparą. Po zainstalowaniu dwuczęściowego filtra szumi strasznie… Czy w autach z fabrycznie zamontowanym filtrem w tym miejscu nie występował jakiś adapter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...