Skocz do zawartości

Wysokie spalanie Legacy 2.5GX '99 automat


as1313

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem posiadaczem Subaru nie całe 2 miesiące i mam wrażenie, że coś dużo pali wskazówke mam minimalnie ponad połową zbiornika a zrobiłem tylko 156km jutro będę go tankował to zobacze dokładnie. Jeździłem specjalnie spokojnie żeby sprawdzić spalanie.

Jak kupiłem samochód i wracałem do domu jakieś 800km to spalanie na trasie wyszło 9,3 jazda tak do 140km/h, opony zimówki 195/60 R15, połowa trasy na klimie. Autem prawie nie jeździłem po mieście tylko od razu postawiłem do lakiernika bo miałem do naprawy tylną klapę. Lakiernik nie mógł odkręcić śrób mocujących tablicę rejestracyjną i naspawał jakiś złom. Zdją klemę a później założył ale zapomniał zakręcić (debil), jak odebrałem samochód jeździłem tak z dwa dni aż w końcu podczas jazdy spadła mi dwa razy klema zanim dojechałem do domu i zakręciłem. Może przez to coś się zepsuło. Acha teraz mam opony 205/55 R16 na oryginalnych felgach. Co Wy na to, normalne spalanie czy szukać usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tym zdażeniu zrobiłem już ok. 360km. Pierwszy raz zatankowałem do pełna i zrobiłem ok. 200km, wskazówka zjechała do połowy, wtedy wyszło coś ponad 16l. Zatankowałem do pełna i teraz zrobiłem ok. 160km wskazówka zjechała do połowy ale wszystko będzie jasne jak zatankuję.

 

P.S. Czy po zatankowaniu na full wskazówka od poziomu paliwa od razu powinna skoczyć na maxa do góry czy powoli rosnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Spalanie zależy od wielu czynników. Głównie stylu jazdy. Mi w trasie jeszcze nigdy nie zszedł poniżej 10l, a w mieście poniżej 15l.

 

2. Zupełnie nie sugeruj się wskazówką poziomu paliwa. Do połowy opada wolniej, po połowie szybciej.

 

3. Po zatankowaniu wskazówka pokaże full dopiero po pewnym czasie.

 

4. Problem z wysokim spalaniem? Zakładaj GAZ. Instalacja ok. 3.000zł w Warszawskim warsztacie z usług którego skorzystało już wielu subaraków. Oczywiście wtrysk gazu. Dynamika ta sama, spalanie w zasadzie też. Koszty jazdy o połowę mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam '00 kombi, 2.5L, skrzynia reczna. Min spalanie trasa 7.8, trasa szybka jazda 8.5, cykl mieszany ~12 z tym, ze czesto trasy ~15km a na zmino pali wiecej i czesto ostro przyspieszam 5tys obrotow czasem wiecej, czesto jezcze >150km/h, czasami 200km/h, 50/50 na klimie.

Przewaznie przy polowie baku mam 250km zrobione, tankuje kolo ~400km, rezerwa sie jeszcze nie pali.

Przebieg ~175tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam takiego OBK i zawsze zeruję licznik .Średnio wychodziło 10/100km.

Ostatnio jeżdżę bocznymi drogami - taką mam trasę do pracy . Spalił mi 57 litrów na 670 km. Wpływ na to mógł mieć nowy SOFT . Spalanie spadło przy drugim zbiorniku . Wgranie nowego SOFTU nie jest drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale temat odgrzebaliście, po pół roku zdążyłem już ogarnąć temat ze spalaniem :mrgreen: i jest dokładnie tak jak pisał himber miasto 15l, trasa 10l.

 

as1313, ale wydaje mi sie ze opony które masz są za duże...powinny być 205/50 R16 ...to też nieznacznie ale zawsze wplywa na spalanie i km na liczniku :wink:

 

205/55 r16 były tylko na do jeżdżenie sezonu bo akurat takie miałem teraz zakładam 205/50 r16.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...