Skocz do zawartości

Tragedia na zakopiance


TRIST

Rekomendowane odpowiedzi

KONDOLENCJE DLA RODZINY !

 

[ Dodano: Sro Sie 27, 2008 8:59 pm ]

Raczej nie cierpiał...nie zdążył, ale chyba lepiej już tak niż skończyć na ręcznej dwukółce i być kotwicą dla rodziny na całe życie albo roślinką. Jak widzę jak jeżdźą TIRy w Polsce, skóra mi się na ...kierownicy marszczy...a ile widziałem urwanych przyczep na które nadziały się osobowe autka...brrr! Nie mamy szans w bezpośrednim starciu...niestety...smutne...

MINUTA CISZY ZA JEGO DUSZĘ !

 

[ Dodano: Sro Sie 27, 2008 9:02 pm ]

A tak w ogóle, Panowie, lepiej 5 minut za późno, niż 50 lat za wcześnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klatka by pomogła przeżyć?

 

Zdecydowanie by zwiększyła szanse na przeżycie, pod warunkiem jazdy w odpowiednich pasach i kasku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klatka by pomogła przeżyć?

 

Zdecydowanie by zwiększyła szanse na przeżycie, pod warunkiem jazdy w odpowiednich pasach i kasku :roll:

Pamiętam na Elmocie taki wypadek na objazdówce trasy pilot przyłożył głową w klatkę w Fiacie Cienkim klatka zrobiła z niego kalekę :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że należy odłożyć dywagacje czy jechał za szybko czy popełnił błąd, czy ciężarówka jechała dobrze. Człowiek nie żyje i to jest przykre. Jeśli szalał to pretensje może mieć do siebie, jeśli jechał ok, a zdarzył się wypadek w najczystszej postaci to jest to bardzo przykre i niesprawiedliwe dla tego człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przyczyny to znalazłem taki tekst :

 

"Do wypadku doszło około godziny 18, na nowo otwartym odcinku drogi. - Prawdopodobnie kierowca samochodu osobowego, który jechał wcześniej dwupasmówką od strony Zakopanego myślał, że po zjeździe z wiaduktu dalej się na niej znajduje.Tymczasem ruch obowiązuje w tym miejscu w obu kierunkach. Z niewyjaśnionych przyczyn jechał pod prąd i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka TIR-em. Na miejscu zginął kierowca samochodu osobowego, mężczyzna, ale nadal nie mamy ustalonej tożsamości ofiary - mówi dla Wiadomości24.pl st.kpt. Paweł Baryła, z myślenickiej Państwowej Straży Pożarnej."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto porozozmawiać co się mogło zdarzyć, żeby ew. w przyszłości uniknąć takich sytuacji.

O czym chcesz rozmawiać ?

Jeżeli byłaby zbudowana dwupasmowa droga, tej i setek innych tragedii by nie było.

Górale tylko : przyjeżdżojcie do nos, przyjeżdżojcie, dutki przywoźcie.

Ale droga przez Poronin : nie ma takiego pomidora !!!

I już mam dość ciągłego pomidorowania w bambus, że autostrady i autostrady.

A robię kupę na te autostrady , które mają być jak to „przedszkole w przyszłości.”

I za jaką cenę przejazdu !!!! ( Kraków-Katowice 13,- PLN )

Najdrożej w Europie (chyba) i na świecie.

100% wypadków, które widziałem w ostatnich latach w trakcie wyjazdów wakacyjnych Kraków – Gdańsk nie zdarzyłaby się gdyby były drogi dwupasmowe.

Drogi dwupasmowe z odcinkami szybkiego ruchu.

I nikt nie musiałby wyprzedzać na trzeciego i podganiać prędkością gdzie tylko można.

Wystarczyłyby. W zupełności.

A my jesteśmy miękkie pomidory, że tak dajemy się robić w pomidora.

I niech mi ktoś nie napisze, że to jest wołanie na puszczę.

Wołanie na puszcze to jest ten mój post, ale na tym forum jest zarejestrowanych 5000 użytkowników, których głos i głos ich znajomych nie byłby już krzykiem w lesie.

 

A tak sobie, pomidor, musiałem napisać z rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz? Jak wracaliśmy z Wiesławem z Zakopanego, to też wjechaliście na przeciwny pas ruchu.

 

To to samo miejsce? :shock:

 

No właśnie nie mogłem sobie przypomnieć, gdzie zaliczyliśmy takiego zonka, a pamiętałem, że coś takiego zaliczyłem...

 

PS Wiesław jechał pierwszy, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykre

 

Przykre?!? To KRYMINAŁ, że droga była tam tak oznakowana, że mógł popełnić ten błąd :!:

 

Zgadza sie , jechałem tym odcinkiem tydzien temu , rzeczywiście jest tak oznakowane że przez chwile sam nie wiedziałem czy moge jechac lewym pasem czy nie. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to samo miejsce? :shock:

 

No właśnie nie mogłem sobie przypomnieć, gdzie zaliczyliśmy takiego zonka, a pamiętałem, że coś takiego zaliczyłem...

 

PS Wiesław jechał pierwszy, no nie?

 

To mogło być inne miejsce (bo budowa trochę się posuwa), ale schemat ten sam.

 

Tak, Wy jechaliście z Wiesławem z przodu i się ostro wystraszyliśmy z Shadim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto porozozmawiać co się mogło zdarzyć, żeby ew. w przyszłości uniknąć takich sytuacji.

O czym chcesz rozmawiać ?

Jeżeli byłaby zbudowana dwupasmowa droga, tej i setek innych tragedii by nie było.

Górale tylko : przyjeżdżojcie do nos, przyjeżdżojcie, dutki przywoźcie.

Ale droga przez Poronin : nie ma takiego pomidora !!!

I już mam dość ciągłego pomidorowania w bambus, że autostrady i autostrady.

A robię kupę na te autostrady , które mają być jak to „przedszkole w przyszłości.”

I za jaką cenę przejazdu !!!! ( Kraków-Katowice 13,- PLN )

Najdrożej w Europie (chyba) i na świecie.

100% wypadków, które widziałem w ostatnich latach w trakcie wyjazdów wakacyjnych Kraków – Gdańsk nie zdarzyłaby się gdyby były drogi dwupasmowe.

Drogi dwupasmowe z odcinkami szybkiego ruchu.

I nikt nie musiałby wyprzedzać na trzeciego i podganiać prędkością gdzie tylko można.

Wystarczyłyby. W zupełności.

A my jesteśmy miękkie pomidory, że tak dajemy się robić w pomidora.

I niech mi ktoś nie napisze, że to jest wołanie na puszczę.

Wołanie na puszcze to jest ten mój post, ale na tym forum jest zarejestrowanych 5000 użytkowników, których głos i głos ich znajomych nie byłby już krzykiem w lesie.

 

A tak sobie, pomidor, musiałem napisać z rana.

 

podpisuje sie pod tym rekoma i nogoma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rombu, masz w 100% rację. Też mnie górale denerwują w sprawie, o ktorej piszesz ... Wystarczyłby aby wszyscy solidarnie przez jeden rok nie jeździli do Zakopca i wszedzie gdzie sie da, mówili, że nie bedą jeździli, dopóki, górale wraz z urzędnikami nie rozpoczną budowy drogi z prawdziwego zdarzenia. Dopiero by sie larum podniosło i decyzje zostałyby podjęte szybciutko, bo ludzie zaczęliby ponosic straty ...

 

Dlaczego nikt z żenujacego "Uwaga Pirat" nie był na miejscu wypadku i nie pokazał jak wyglada to oznakowanie drogi? Dlaczego ludzie, którzy sa za to odpowiedzialni ciągle jeszcze pracują? Dopóki nie bedzie tak, że urzędnicy będą ponosić odpowiedzialność za swoje decyzje, nic sie nie zmieni :evil: No chyba, że to ktoś z rodziny urzędnika zginie w taki spób, albo do umierajacego na zawał pana prezydenta nie zdoła dojechac karetka, bo jakis idiota postawił na odcinku kilku kilometrów barierki z obu stron (absolutny brak pasa bezpieczeństwa i pobocza na drodze krajowej nr (Łódź - Wrocław)) i wydał na to unijne pieniądze 9ponad 600 pln za sztukę) :evil: Wtedy ktoś powoła komisję ds. zbadania tej sprawy i po zakończeniu sprawy, za jakieś 11 lat, barierki zostana usuniete (bo panem prezydentem został juz ktoś inny, więc mozna sie nie spieszyć) :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotruś, dopóki barany będą siedzieć na stołkach i pompować własne kieszenie, tak sie będzie działo

 

I nikt tego nigdy w Polsce nie zmieni,bo za dużo złodziei jest wśród nas polaków.....

Dlatego jeśli ktoś myśli,że będzie lepiej to niech dalej tak myśli ale to i tak nic nie zmieni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykre

 

Przykre?!? To KRYMINAŁ, że droga była tam tak oznakowana, że mógł popełnić ten błąd :!:

 

Zgadza sie , jechałem tym odcinkiem tydzien temu , rzeczywiście jest tak oznakowane że przez chwile sam nie wiedziałem czy moge jechac lewym pasem czy nie. :idea:

A jechales moze w nocy :?: Jest jeszcze fajniej... :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis idiota postawił na odcinku kilku kilometrów barierki z obu stron (absolutny brak pasa bezpieczeństwa i pobocza na drodze krajowej nr (Łódź - Wrocław)) i wydał na to unijne pieniądze

 

idiotyzm w postaci likwidowania poboczy i przegradzania pasów ruchu to nie jest wymysł jednego urzednika tylko oficjalna strategia GDDKiA... sam jezdze taka droga, na odcinku 6km zablokowana w ramach remontu... :evil: jakby nie mozna bylo chwile pomyslec i zrobic np. naprzemienne pasy do wyprzedzania. a zakopianka to tragedia od lat sama w sobie szkoda gadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...