Jump to content

Rezerwa paliwa i kontrolka rezerwy w SI GL96

leymann
 Share

Recommended Posts

2miesiące temu przesiadłem się do Imprezy GL2.0 96 i dręczy mnie pytanie czy i gdzie znajduję się kontrolka rezerwy paliwa,wskaźnik spada do dolnej kreski i nadal nic się nie zapala.może mnie ktoś oświecić??

ile litrów zostaje w zbiorniku jeżeli takowa kontrolka jest i w końcu się zaświeci???

jak wskazówka leży u mnie (GL2,0) na poziomie E to jeszcze nie udalo mi sie wlać do baku więcej niz 43litry... w instrukcji jest napisane ze bak ma 55l - nie sprawdzałem nigdy czy da się w SI nalać faktycznie 55l ;]

hehe w justy92 udalo mi sie sprawdzic dwa razy osobiscie jaka jest absolutna pojemnosc zbiornika - tam tez brak kontrolki a wskaznik zyje wlasnym zyciem ;]

pozdro, ondo

U mnie wskaźnik opada poniżej dolnej kreski, udało się wlać 43 litry, nie mam odwagi sprawdzać ile maź wejdzie, zbiornik podobno 50l. I wskaźnik też żyje własnym życiem, czasem opada, czasem się podnosi, tak jakby styl jazdy miał na to wpływ...Nie wiem jak jest w imprezie, w niektórych autach jest "inteligentna" kontrolka rezerwy, zapala się wcześniej bądź później zależnie od zużycia paliwa i ostrzega, że przy danym zużyciu zostało paliwa na 100km. Czyli jak butujemy to się zapala, jedziemy spokojnie to gaśnie :roll: BTW, zgodnie z tą zasadą w STI przy upalaniu rezerwa zapalałaby się jak wskazówka spadnie poniżej połowy :mrgreen:

odważyłem się w końcu i kulałem się do końca :lol: , wskazówka zeszła około 3mm poniżej krytycznego minimum (ostatnia kreska) i autko zaczęło przerywać,do stacji zabrakło mi zaledwie 100m których nie zdołałem pokonać o własnych siłach a do zbiornika wlałem 52,6L i ani kropli więcej, wie ktoś może jak wygląda zbornik w GL-u (w legacy 90 był ogromny i dzielony na połowę _n__ mniej więcej w ten sposób być może to brakujące 2,4l nadal było w zbiorniku ale pompka już nie dała rady tego zassać. :?:

Podziwiam Twój upór :mrgreen: Nie szkoda Ci było pompy paliwa? :roll:

:roll: po moich przygodach z antykiem który pewnego razu zamiast tylko gazu potrzebował jeszcze sporej ilości paliwa do normalnego funkcjonowania, myślę, że pompa paliwa w subaru jest dość wytrzymała i od jednego razu nic jej nie będzie, Ciekawość wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem :lol:

[ Dodano: Pon Wrz 01, 2008 3:00 pm ]

nie wiem choc temat byl milion razy....ale za kazdym razem nie wiem gdzie oni mieszcza te 52l......mi jak juz wydawalo sie ze jest dramat wchodzilo 45max....

Np w bmw 328 jak zapaliła sie kontrola to bylo trzeba baaaaaaaaaardzo szukac stacji (tak 5l zostawalo ) ponirzej 30% baku to bylo widac jak z naciśnieciem gazu wskaźnik opada w oczach....