Skocz do zawartości

Rezerwa paliwa i kontrolka rezerwy w SI GL96


leymann

Rekomendowane odpowiedzi

2miesiące temu przesiadłem się do Imprezy GL2.0 96 i dręczy mnie pytanie czy i gdzie znajduję się kontrolka rezerwy paliwa,wskaźnik spada do dolnej kreski i nadal nic się nie zapala.może mnie ktoś oświecić??

ile litrów zostaje w zbiorniku jeżeli takowa kontrolka jest i w końcu się zaświeci???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wskazówka leży u mnie (GL2,0) na poziomie E to jeszcze nie udalo mi sie wlać do baku więcej niz 43litry... w instrukcji jest napisane ze bak ma 55l - nie sprawdzałem nigdy czy da się w SI nalać faktycznie 55l ;]

hehe w justy92 udalo mi sie sprawdzic dwa razy osobiscie jaka jest absolutna pojemnosc zbiornika - tam tez brak kontrolki a wskaznik zyje wlasnym zyciem ;]

 

pozdro, ondo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wskaźnik opada poniżej dolnej kreski, udało się wlać 43 litry, nie mam odwagi sprawdzać ile maź wejdzie, zbiornik podobno 50l. I wskaźnik też żyje własnym życiem, czasem opada, czasem się podnosi, tak jakby styl jazdy miał na to wpływ...Nie wiem jak jest w imprezie, w niektórych autach jest "inteligentna" kontrolka rezerwy, zapala się wcześniej bądź później zależnie od zużycia paliwa i ostrzega, że przy danym zużyciu zostało paliwa na 100km. Czyli jak butujemy to się zapala, jedziemy spokojnie to gaśnie :roll: BTW, zgodnie z tą zasadą w STI przy upalaniu rezerwa zapalałaby się jak wskazówka spadnie poniżej połowy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odważyłem się w końcu i kulałem się do końca :lol: , wskazówka zeszła około 3mm poniżej krytycznego minimum (ostatnia kreska) i autko zaczęło przerywać,do stacji zabrakło mi zaledwie 100m których nie zdołałem pokonać o własnych siłach a do zbiornika wlałem 52,6L i ani kropli więcej, wie ktoś może jak wygląda zbornik w GL-u (w legacy 90 był ogromny i dzielony na połowę _n__ mniej więcej w ten sposób być może to brakujące 2,4l nadal było w zbiorniku ale pompka już nie dała rady tego zassać. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam Twój upór :mrgreen: Nie szkoda Ci było pompy paliwa? :roll:

 

:roll: po moich przygodach z antykiem który pewnego razu zamiast tylko gazu potrzebował jeszcze sporej ilości paliwa do normalnego funkcjonowania, myślę, że pompa paliwa w subaru jest dość wytrzymała i od jednego razu nic jej nie będzie, Ciekawość wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Pon Wrz 01, 2008 3:00 pm ]

nie wiem choc temat byl milion razy....ale za kazdym razem nie wiem gdzie oni mieszcza te 52l......mi jak juz wydawalo sie ze jest dramat wchodzilo 45max....

Np w bmw 328 jak zapaliła sie kontrola to bylo trzeba baaaaaaaaaardzo szukac stacji (tak 5l zostawalo ) ponirzej 30% baku to bylo widac jak z naciśnieciem gazu wskaźnik opada w oczach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...