Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ale przedmioty aluminiowe z przed i po spawaniu wystarczy podgrzać. Trzeba o tym pamiętać i podgrzać całe nie tylko połowę palnikiem.


Kiedyś zawoziłem felgi do naprawy, widziałem jak spawa komuś felgę, w zasadzie bez podgrzania itd.
Pewnie podobnie było z moim, bo pękła parę dni po odebraniu więc zawiozłem na reklamacje. Facet nie bardzo chciał przyjąć, ale pekla ewidentnie w tym samym miejscu. Naprawił, ale się tym razem bardziej przyłożył, bo wcześniej praktycznie nie musiałem malować a teraz połowa lakieru była do odnowienia. Mówił że wygrzal w piecu. Także też zależy na kogo się trafi i jak ktoś się przyłoży do naprawy.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2021 o 09:58, BelegUS napisał:

 

Aż mi się słodkie czasy mojej młodości przypomniały, miałem takie AEZ w Imprezie <3 W opinii wszystkich (mojej też) były okropne, ale byłem studentem i kupiłem je za 300zł, bo wchodziły na mały dwutłoczek, także... ;)

DSCN0861.JPG

Tor wyrazów! I to w pełnej okazałości :wub: gimby nie znajo ;)

Szkoda że już nie wróci...

Dla potomnych to jest foto zakrętu, którego już nie ma i nie będzie, bo jedzie się tamtędy z północy na południe autostradą A1. Fajnie mieć pamiątkę z tego miejsca i to jeszcze na tym zakręcie, najfajniejszy, najciemniejszy i napadany najszybciej :upside-down-face_1f643-small:

  • Smutny 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Oktan napisał:

Fajnie mieć pamiątkę z tego miejsca i to jeszcze na tym zakręcie, najfajniejszy, najciemniejszy i napadany najszybciej

Chciałbym mieć stamtąd tylko taką pamiątkę xD Zderzak miał miesiąc od lakierowania... zaskakująco mało oberwał.

DSCN0875.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rosaskc napisał:

A może wróci?...

 

image.thumb.png.ad9feaca65c40d9ce2e8fe62033e3a0c.png

Przestań, znam Marcina od lat, on tylko w sekcję zabytków pompuje środki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BelegUS napisał:

Chciałbym mieć stamtąd tylko taką pamiątkę xD Zderzak miał miesiąc od lakierowania... zaskakująco mało oberwał.

DSCN0875.JPG

O to właśnie na tym zakręcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne ale mają bardzo ubogi asortyment rozmiarów:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak "spawający i odprężający" da gwarancję, że użył dokładnie takiego samego stopu jak oryginał, to może bym się nie bał. Technologia materiałowa poszła tak daleko, że minimalne domieszki "czegoś" u Japońców, Anglików czy Amerykańców mogą diametralnie zmieniać warunki hartowania, wygrzewania czy odpuszczania. Wręcz o dziesiątki stopni czy minut. Ponadto, jeżeli mówimy o kutych felgach, to moim skromnym zdaniem, nie ma możliwości odtworzenia pierwotnej struktury materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem, że przeżywacie jak mrówka okres z tymi naprawami..

Spawam i prostuję wiele swoich felg od lat, nie fakt , że jest kilka modeli ciężkich do naprawienia, czasem niemożliwych, lecz większość naprawianych felg działa i to w warunkach ciężkich :)

To jakbyście auta po kolizji nie naprawiali  tylko kupowali od razu nowe, bo będzie błotnik zderzak czy lampa w zamienniku i to już nie będzie działać , poza tym będzie inny odcień lakieru... Bez przesady pany i panefki ;)

 

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Oktan napisał:

A ja Wam powiem, że przeżywacie jak mrówka okres z tymi naprawami..

Spawam i prostuję wiele swoich felg od lat, nie fakt , że jest kilka modeli ciężkich do naprawienia, czasem niemożliwych, lecz większość naprawianych felg działa i to w warunkach ciężkich :)

To jakbyście auta po kolizji nie naprawiali  tylko kupowali od razu nowe, bo będzie błotnik zderzak czy lampa w zamienniku i to już nie będzie działać , poza tym będzie inny odcień lakieru... Bez przesady pany i panefki ;)

 

Otóż to, podstawa to robota wykonana przez fachowca. Żeby było zabawniej pół Warszawy i okolic wozi aluminium, nie tylko felgi, do spawania do pewnej "szopy" na Krakowiaków, gdzie panowie spawają skutecznie takie rzeczy, o których się fizjonomom nie śniło i wszystko potem działa jak trzeba. Bloki silników,obudowy skrzyń biegów, specjalistyczne zbiornii ciśnieniowe, przewody klimatyzacji, itede itepe. Ale oni uczciwie mówią czy coś się da naprawić czy nie.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skwaro, ale oni mówią, czy coś jest do naprawy, czy nie. Oktan, są samochody do naprawy i są do kasacji. Wymiana błotnika czy zderzaka to pryszcz. Prostowana podłużnica nigdy nie będzie miała wytrzymałości fabrycznej. Zmiana struktury materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mz56 napisał:

skwaro, ale oni mówią, czy coś jest do naprawy, czy nie.

Tak, jak coś ich zdaniem nie będzie działać poprawnie po spawaniu to mówią że nie zrobią i tyle.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skwaro, w pełni popieram. Co innego spawanie kolektora ssącego, a co innego kutego wahacza ! W wahaczu, kutym, są pewne zagwozdki wytrzymałościowe, niepowtarzalne. Raz kuty ma 30% większą wytrzymałość, niż spawany i poprawiany. Uwierzcie staremu dziadowi, że są części naprawialne i nienaprawialne. Ja nigdy bym nie pojechał na spawanym wahaczu w moim STI. Tylnego w RC06 nie prostowałem tylko kupiłem nowy. A przecież kawałek stalowego pręta jest tak łatwo wyprostować !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, skwaro napisał:

Yhy, bo jeszcze zabroni sprzedać i każe do swojego założyć :)

 

Pomyślałby kto, że żona menżowi będzie buty z szafy podbierać?

 

No to najwyżej drugi komplet będziesz musiał sobie kupić. W sumie taki problem to nie problem, siano się znajdzie. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...