Jump to content

FELGI - co, gdzie i jak?

Recommended Posts

17 godzin temu, Tomeczke napisał:

Witam mam pytanie czy felgi z ET 35 i otworem centralnym 58,1 będą pasować subaru legacy

Szerokość felg? Otwór centrujący można dopasować podkładkami, koszt paru zł. 

Jezeli felga ma 7 cali szerokości, to et 35 z przodu będzie na styk, z tyłu będzie jeszcze 1cm luzu. Jeżeli jest szersza, przod może wystawac. Wiecej danych tu trzeba 

• Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jak ktoś lubi felgi to proszę bardzo .  Mowa oczywiście o pełnych kompletach felg ze zdjęcia . Dodatkowo są jeszcze (oprócz tego co na zdjęciu) dwa komplety kutych bbs 5x114,3 z hawka, jeden komp

Właśnie szukałem tych felg od dłuższego czasu do mojego hawka STi i finalnie dzis znalazłem!  Jest jedno ale...musiałem kupić razem z całym autem 

Mała wyprawa do Czech,  a konkretnie Pragi.  Bbs 5x100 odebrane  

Posted Images

A co powiecie na takie? Właśnie trafiłem w JP, więc nim przypłyną to pewnie ze 3 miesiące minie bo teraz straszne opóźnienia są z kontenerami, ale już się jaram jak dziecko :)

Bez tytułu.png

• Like 3
  • Thanks 1
Teraz, skwaro napisał:

A co powiecie na takie? Właśnie trafiłem w JP, więc nim przypłyną to pewnie ze 3 miesiące minie bo teraz straszne opóźnienia są z kontenerami, ale już się jaram jak dziecko :)

Bez tytułu.png

Bierz;)

4 minuty temu, skwaro napisał:

Już kupiłem :)

No i dobrze. Co do rays ze40 się jednak nie dogadałem, sprzedający się nie godził na płatność przez PayPal. Będzie coś innego ;)

3 minuty temu, abecer napisał:

No i dobrze. Co do rays ze40 się jednak nie dogadałem, sprzedający się nie godził na płatność przez PayPal. Będzie coś innego ;)

Nie ma tego złego... Ja wałczyłem o inny komplet, w odrobinę gorszym stanie, ale wyszedł poza budżet, trafiły się te za parę stów mniej :)

• Upvote 1

Następne w kolejce BBS'y ;). Tych felg mam już dosyć :biglol:

20210221_162036.jpg

Edited by abecer
  • Upvote 1
5 minut temu, mrusz napisał:

A ja zdobyłem takie i zamierzam przemalować na złoto :)

sa90.jpg

Tylko nie zamaluj niebieskiego paska i będzie fajnie :)

BTW, SA90 to całkiem dobra felga za nieduże pieniądze, moim zdaniem mocno niedoceniana ;)

Znalezione obrazy dla zapytania: weds sa90

23 minuty temu, skwaro napisał:

Tylko nie zamaluj niebieskiego paska i będzie fajnie :)

Znalezione obrazy dla zapytania: weds sa90

Ja tego jakoś nie widze ;).  Jak chcesz to idealnie okleić? Moim zdaniem lepszym sposobem byłoby zlecić komuś żeby zrobił taki napis w formie naklejki. Po lakierowaniu felg nakleić napis i klar na powierzchnię felgi położyć,  tak żeby napis był zabezpieczony. Robiłem tak z napisami OZ Racing ;)

Edited by abecer
9 minut temu, abecer napisał:

Ja tego jakoś nie widze ;).  Jak chcesz to idealnie okleić? Moim zdaniem lepszym sposobem byłoby zlecić komuś żeby zrobił taki napis w formie naklejki. Po lakierowaniu felg nakleić napis i klar na powierzchnię felgi położyć,  tak żeby napis był zabezpieczony. Robiłem tak z napisami OZ Racing ;)

Jeżeli napis, zostałby srebrny, to okleić taki pasek dookoła. 

Inny myk, ktoś uzdolniony z aerografem albo nawet ręczne malowanie tego paska. Nie ma wielu takich, ale jeszcze istnieją.. 

Chyba, że właściciel po prostu nie chce paska :mrgreen:

Teraz, Danko napisał:

Jeżeli napis, zostałby srebrny, to okleić taki pasek dookoła. 

Inny myk, ktoś uzdolniony z aerografem albo nawet ręczne malowanie tego paska. Nie ma wielu takich, ale jeszcze istnieją.. 

Chyba, że właściciel po prostu nie chce paska :mrgreen:

Nie okleisz tego idealnie i będą zacieki. Oczywiście że są spece od ręcznego malowania ale podejrzewam że cena za taką usługę będzie wyższa niż cena felg z lakierowaniem. 

17 minut temu, abecer napisał:

To był skrót myślowy, jak najbardziej się zgadzam że najłatwiej zrobić nowy pasek jako naklejkę i zamalować klarem

• Upvote 1
4 minuty temu, skwaro napisał:

To był skrót myślowy, jak najbardziej się zgadzam że najłatwiej zrobić nowy pasek jako naklejkę i zamalować klarem

Najprostsze i najtańsze rozwiązanie ;).  A efekt końcowy będzie :thumbup:

• Upvote 1

@abecerano racja. Naklejka z pewnością jest łatwiejszą opcją. Malowanie ręczne i tego typu detale mi po prostu mega robią, pomimo ceny stąd pomysł :thumbup:

Na razie felgi pójdą do regeneracji z pomalowaniem na złoty kolor - dalsze decyzje w zależności od efektu wizualnego :)

Dałem się dziś zadziwić chińskim podrabiaczom felg. Mistrzowie marketingu od dżapan rejsing, którzy ani nie są z dżapan ani nie są rejsing mogą tylko pozazdrościć. Firma wymyśliła sobie nazwę Monoblock. Czekam kiedy jeden z ich podrabianych modeli nazwą Forged :)

14 minut temu, skwaro napisał:

Dałem się dziś zadziwić chińskim podrabiaczom felg. Mistrzowie marketingu od dżapan rejsing, którzy ani nie są z dżapan ani nie są rejsing mogą tylko pozazdrościć. Firma wymyśliła sobie nazwę Monoblock. Czekam kiedy jeden z ich podrabianych modeli nazwą Forged :)

Jak jest Monoblock to będzie i Forged :biglol:

11 godzin temu, skwaro napisał:

Firma wymyśliła sobie nazwę Monoblock.

Neutralnie na rzecz patrząc jeżeli felga jest odlana w jednym kawałku (a pewnie rzeczona felga jest w ten sposób odlana) to w sumie chyba jest to monoblok? Czy o coś innego chodzi?

11 godzin temu, abecer napisał:

Jak jest Monoblock to będzie i Forged :biglol:

Parafrazując stary dowcip, co wspólnego mają felgi Forged Monoblock i świnka morska?

Ani to świnka, ani morska ;) 

14 minut temu, Amnes napisał:

Neutralnie na rzecz patrząc jeżeli felga jest odlana w jednym kawałku (a pewnie rzeczona felga jest w ten sposób odlana) to w sumie chyba jest to monoblok? Czy o coś innego chodzi?

Monoblock nazywa się felgi które są robione z jednego bloku kutego aluminium. Albo przed odkuwanie i tzw. cold spinning jak w przypadku Rays , albo obrabiania na maszynie CNC walca kutego aluminium. To zazwyczaj najlżejsze, najmocniejsze, ale i najdroższe felgi.

Edited by skwaro
2 godziny temu, skwaro napisał:

Monoblock nazywa się felgi które są robione z jednego bloku kutego aluminium.

Rays i pochodne używają takiej nomenklatury względem swoich felg, faktycznie, zdaje się zawsze w frazie "forged monoblock". Być może jest to nawet zastrzeżona nazwa? Raczej wątpię - nie wnikałem. Samo słowo monoblock oznacza monoblok i nie ma nic wspólnego z kuciem jako takim więc nie widzę przeszkód, żeby sprytny marketingowiec rzucał tym słowem na prawo i lewo dla każdej felgi jednoczęściowej niezależnie od technologii produkcji.

Monoblock nie mówi nic o technologii produkcji ani nie jest cechą materiału. Forged już jest konkretną cechą materiałową.

3 minuty temu, Amnes napisał:

Rays i pochodne używają takiej nomenklatury względem swoich felg, faktycznie, zdaje się zawsze w frazie "forged monoblock". Być może jest to nawet zastrzeżona nazwa? Raczej wątpię - nie wnikałem. Samo słowo monoblock oznacza monoblok i nie ma nic wspólnego z kuciem jako takim więc nie widzę przeszkód, żeby sprytny marketingowiec rzucał tym słowem na prawo i lewo dla każdej felgi jednoczęściowej niezależnie od technologii produkcji.

Bo kute felgi zwykło się dzielić na te zrobione z jednego bloku aluminium czyli forged monoblock i te wieloczęściowe robione z kilku kawałków kutego aluminium. Nazwa zastrzeżona nie jest i jest używana przez wielu producentów kutych felg m.in. Vossen, HRE, CCW, itd. 

A samo słowo monoblock odnosi się do jednego kawałka i w przypadku produkcji felg odnosi się od zawsze do felg zrobionych z jednego kawałka aluminium. W przypadku felg odlewanych nie ma to sensu bo nie topisz jednego bloku aluminium żeby odlać felgę. Nazywanie tak felg jednoczęściowych niezależnie od sposobu wytwarzania jest nadawaniem nowego znaczenia temu terminowi i byłoby kompletnie bez sensu bo wtedy praktycznie każda felga byłaby monoblock.

Oczywiście jeszcze możesz znaleźć szaloną firmę, która Ci na CNC zrobi felgi nie z kutego, tylko z bloku zwykłego aluminium, wtedy będziesz miał felgi monoblock bez forged. I pewnie takie firmy są, ale nie w tym przypadku, bo te o nazwie Monoblock to zwykłe odlewane najtańsze podróby z Chin :)

A tymczasem kończę ten przydługawy wywód, tylko czekam aż ktoś powie że bóldupię, bo niedawno kupiłem dwa komplety felg z oznaczeniem Forged Monoblock :)

• Like 1
  • Haha 1

@skwaro Szanuję wywód, trochę się bawiłem w adwokata diabła a trochę na poważnie.

Dla jasności jestem posiadaczem 2 kompletów kutych felg made in Japan i 0 kompletów felg typu JR i innych tym podobnych. Wywódy obu stron rzeczowe i w uprzejmym tonie, normalnie nie jak na forum. ;) 

• Like 1