Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Tommi1 napisał:

Hmmm, fakt teoretycznie 8,5 kg to nie 7,5 kg a 7,5 kg to nie 8,5 kg ale czy nawet w użyciu przez amatora na torze ma jakies znaczenie??wątpię... Jedynie żeby połechtać swoją Subarowa zajefajność...:P

 

P.S. zapominam że duża część właścicieli sti z forum jest lepsza niż Colin, Sainz i Solberg razem wzięci...

P.S. 2.  A teraz większość z colinow, sainzow i solbergow zacznie wieszać na mnie "psy" za masy nieresorowane itp. itd. :P

W aucie na codzień napewno,  masz rację.  W sporcie gdzie można tych kilogramów urwać już nie. Tu chodzi tylko o porównanie ;). 7,5 i 8,5 to szerokość felgi,  nie waga:) 

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze bawiłem się w tuning bez doładowania i walczyło się o każdy KM to urwanie kilograma na każdej feldze było czuć dość mocno, przy doładowanym silniku jak ktoś nie walczy o ułamki sekund na torze nie zauważy żadnej różnicy.
Ale jak ktoś się gania to urwanie tu kilograma na feldze, potem kolejnego na dwuczęściowych tarczach, następnego na dobrej rajdowej/wyścigowej oponie zamiadt nalewek zaczyna robić różnicę i w prowadzieniu i w wynikach.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściemka. Dwa pytania.. Czy na ten naklejce jest kod lakieru? Te PCD np? Jak nie, to czy ktoś zna kod złotego koloru Rays? 

Drugie pytanko. Chcę odnowić te kapsle, te imbusy są legitne więc to rozkręcę. Wszystko oszlifować i szprajem? Jakieś porady? Nie robiłem nigdy czegoś takiego 

20200408_151935.jpg

20200408_151744.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Danko napisał:

Ściemka. Dwa pytania.. Czy na ten naklejce jest kod lakieru? Te PCD np? Jak nie, to czy ktoś zna kod złotego koloru Rays? 

Drugie pytanko. Chcę odnowić te kapsle, te imbusy są legitne więc to rozkręcę. Wszystko oszlifować i szprajem? Jakieś porady? Nie robiłem nigdy czegoś takiego 

20200408_151935.jpg

20200408_151744.jpg

PCD100 to jest oznaczenie rozstawu śrub. Na naklejkach może być oznaczenie rodzaju koloru producenta, ale po tym oznaczeniu raczej nie dorobią Ci lakieru w mieszlni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku felgi Rinspeed, z limitowanej edycji Forestera, tylko nie wiem czy wchodzą na złote brembo. Sprzedający też nie wie :( Może ktoś tutaj? 

Żeby przymierzyć musiałbym się wybrać na 400 km przejeżdżkę. 400 w jedną stronę... Czy ktoś byłby  w stanie to ocenić na podstawie zdjęć?

Kończy mi się cierpliwość do szukania felg na tor, zaraz jedyną opcją zostaną ważące 13 kg disle :( 

Zrzut ekranu 2020-04-09 00.58.34.png

Zrzut ekranu 2020-04-09 00.58.17.png

Subaru_Forester_2_0_Turbo_Rinspeed_8.jpg

Zrzut ekranu 2020-04-09 00.15.37.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No weź :(Oddałem do regeneracji i gościu powiedział, że używają palety rala. Ale jak powiedziałem, że kolor ma być taki jak jest teraz, to nie wzruszyło go to jakoś, zapisał na kartce złoty i Elo. Zastanawiające.. 

@rosaskcTwój odcień jest kozak, podziel si:clapping:ę radą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Danko napisał:

@rosaskcTwój odcień jest kozak

No pewnie, że kozak!

RALa nie znam. Jest to kolor Gold 25 ze sklepu farby-24

 

https://www.farby-24.pl/pl/p/Efekt-Zloto-Farba-Proszkowa-Poliestrowa-Gladki-Polysk-GOLD-95-Minimum-1-kg/24180

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie ogarniam tematu.. Podobno to znany producent. Nie chcę, żeby mi rzucili jakiś skopany kolor... Chyba do nich przedzwonię. Gościu mi powiedział, że mam ze dwa tygodnie na zmianę zdania co do koloru. Ogólnie lekko 3 mają zejść, dziwnie długo ale może się nie znam właśnie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rosaskc napisał:

No pewnie, że kozak!

RALa nie znam. Jest to kolor Gold 25 ze sklepu farby-24

 

https://www.farby-24.pl/pl/p/Efekt-Zloto-Farba-Proszkowa-Poliestrowa-Gladki-Polysk-GOLD-95-Minimum-1-kg/24180

 

 

Z tego sklepu fajne są proszki typu transparent, z nimi można się pobawić w kilka warstw i wychodzą efekty jak na moich felgach, bo kolor zmienia się w zależności od światła od złotego aż po brąz :-) 

imageproxy.jpg

DSC_9067.JPG

Edytowane przez skwaro
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Danko napisał:

No ciekawe, co mi odpowiedzą.. Mam trochę obawy, że po prostu powiedzą, że tamta paleta i kij. A z drugiej strony to klient może mieć jakieś wymagania. 

Czyli oddałeś im felgi i nawet nie pokazali Ci wzornika na jaki kolor będą pomalowane? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to było trochę po macoszemu w ogóle mam wrażenie.. Biorę pod uwagę epidemie i wgl. Ale powiedziałem że chce kolor taki jak jest teraz. Moja była ze mną i zapytała czy mają jakąś paletę kolorów. I mówię, że zastanawiam się jeszcze nad jednym kolorem (nie zdradzam, to może was zaskoczę :)). Gościu na to, że korzystają z palety RALa całej. Ja mu na to, że się nie orientuje i wgl, ale ze sobie sprawdzę. To mi powiedział właśnie, że jak coś to dzwonić i dać znać. Co ciekawe, na karteczce zapisał sobie po prostu złoty, bo sprytnym okiem spojrzałem. 

Nie wiem co o tym kurde myśleć... Jutro albo po weekendzie do nich zadzwonię i spróbuję czegoś więcej dowiedzieć, podpytać. 

@skwaroTwoja reakcja mnie nie pociesza, bo widocznie to nie jest normalne zachowanie. 

Edit - jak tak teraz sobie pomyślę, to w sumie chamówa... Zaczynam się zastanawiać nad wykonaniem tam telefonu, czy już je ruszyli, a jak nie, że rezygnuje czy coś 

Edytowane przez Danko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w życiu nie zostawił im felg nie widząc co najmniej wzornika kolorów. Inna sprawa że ja u swoich ludzi jak daję felgi to daję też proszek i dokładnie instruuję co i jak ma być zrobione. To co piszesz to dla mnie kpina z klienta p.t.panie, pomalujemy jak chcemy, a pan się ciesz że nie różowe...

 

 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest ogarnięta lakiernia w renowacji felg i stosują też metody systemowe to bym się nie martwił ale jak malują tylko RAL-em to bym się zastanowił. Bez zobaczenia próbki bym nie malował.

Tam gdzie ja malowałem mieli kilka rodzajów złotego (między innymi systemowo na kolor BBS) była możliwość zobaczenia pomalowanych felg w kolorze, który wybrałem. Oczywiście na zmówieniu opis był jakiś ichniejszy złoty z jakimś numerem i na pewno nie był to RAL

Z efektu jestem zadowolony :)

20200112_144140.thumb.jpg.2c6d0950e0131d0bdee3563f3e3fdace.jpg

Edytowane przez Bonless
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to utwierdzacie mnie w przekonaniu, że dałem tyłka.. Będę to odkręcał chyba w takim razie :(:facepalm:Mina trochę zrzedła

Edit - im dłużej o tym myślę, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że najzwyczajniej w świecie zrobiłem z siebie wielkiego frajera.. No dramat, na pewno będę dzwonił i to wyjaśniał, w ciemno nie będę ryzykował. W obecnej sytuacji powinni być szczęśliwi, że klient się znalazł 

Edytowane przez Danko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Danko napisał:

No to utwierdzacie mnie w przekonaniu, że dałem tyłka.. Będę to odkręcał chyba w takim razie :(:facepalm:Mina trochę zrzedła

Edit - im dłużej o tym myślę, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że najzwyczajniej w świecie zrobiłem z siebie wielkiego frajera.. No dramat, na pewno będę dzwonił i to wyjaśniał, w ciemno nie będę ryzykował. W obecnej sytuacji powinni być szczęśliwi, że klient się znalazł 

Może najpierw poproś niech przygotują jakąś próbkę. Jak się nie zgodzą to sprawa będzie prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...