Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.01.2020 o 08:04, abecer napisał:

Ktoś coś? Przypominają trochę Advan?

20200130_075121.jpg

20200130_075205.jpg

Możliwe że to Advan RG-D2, ale powinny mieć coś wybite na rancie. Na zdjęciu też słabo widać połączenie ramion z bębnem. Fotka bardziej pod ukosem sporo by pomogła. Jakiego są kalibru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to Advan RG-D2, ale powinny mieć coś wybite na rancie. Na zdjęciu też słabo widać połączenie ramion z bębnem. Fotka bardziej pod ukosem sporo by pomogła. Jakiego są kalibru?

Na 100% to nie jest Advan RG-D2, one mają inny kształt ramion, inny kształt środka i mają napis Advan Racing na rancie. No i ten model Advana jest robiony dopiero od bodajże 2 lat. Zresztą wszystkie felgi Advana z serii RG mają trochę inny kształt ramion.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał:

Na 100% to nie jest Advan RG-D2, one mają inny kształt ramion, inny kształt środka i mają napis Advan Racing na rancie. No i ten model Advana jest robiony dopiero od bodajże 2 lat. Zresztą wszystkie felgi Advana z serii RG mają trochę inny kształt ramion.

 

Masz rację. Zasugerowałem się głównie środkiem, tam gdzie są gniazda śrub, bo jest wytoczone w bardzo podobny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2020 o 20:51, Danko napisał:

Jak szeroką felge upchne do Legacy IV? Pomijam obniżenie, ale czy wejdzie 8 cali? 8,5? 9?

Edit - więcej szczegółów... Na przodzie mam dystanse 20mm, z tyłu 30. Planuję kupić nowe kola, dwa z jednym et na tył I innym na przód. Tak, aby albo były bez dystansow, albo z tymi co mam. No i żeby nic tam nie obcierało.. Nadkole pomijam, biorę pod uwagę konieczność rolowania. Bardziej chodzi o wewnętrzną stronę 

ja mam 8 cali R19 z oponą 225/35 przy ET 35 tył lekko trzeba było rolować a z przodu jest na styk idealnie z błotnikiem (ale kąt pochylenia koła jest na maxa na minus ustawiony). Przy pełnym stanie pasażerów nic nie obciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Danko napisał:

 @kozi-24A jak od strony zawieszenia? Dużo tam jest miejsca? Ja na pewno będę brał 18, ale sporo fajnych jet od 8,5 cała a górę.. Stąd pytanie m. in. 

Od zawieszenia luzu sporo, jeśli szukasz 8.5 cala lub 9 to ET minimum 45. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że największy to jest z białymi (niezależnie czy połysk, mat, czy pomiędzy) i z polerowanymi na lustro.

Białe - wiadomo - syfią się od pyłu z klocków. Choć z doświadczenia mam na to patent - klocki i tarzcze Nipparts. Takie combo w ogóle nie pyli. Nie wiem czy do każdej japońskiej marki są komplety tej firmy, ale do Daihatsu i wielu Toyot są. Do codziennego użytku super, bo i skuteczność w porządku.

A polerowane to np. nie można z takimi felgami jechać na myjnie bezdotykowe gdzie używa się piany aktywnej. Ta chemia degraduje surowe aluminium. No i trzeba je kilka razy dziennie przecierać miękką szmatką, żeby był efekt bling. ;)

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do białych.. Kolega miał taką fantazje, po pierwszej przejażdżce, jak je zobaczyłem zabiłem go śmiechem. Czarne, brud... Może z setem jak mówisz, ale nie inaczej. O polerowanych nei wiedziałem, dobre info. A w kwestii mycia matowe są okej? Wiem, że lakier na samochodzie matowy wymaga więcej opieki i uwagi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Danko napisał:

A w kwestii mycia matowe są okej? Wiem, że lakier na samochodzie matowy wymaga więcej opieki i uwagi 

Trudno mi powiedzieć. Na daihatsu mam jedne felgi w pół-mat i jakoś nie jest trudniej je myć niż inne. To chyba bardziej kwestia lakieru jakim są felgi pokryte, a nie tego czy wykończenie jest w połysk czy w mat. Preparaty do mycia felg i usuwania nalotu z klocków to bardzo kąśliwa chemia i nie każdy lakier będzie to wytrzymywał.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, abecer napisał:

Tylko trochę :biglol:

Ja już nie mogę, żona się doliczyła kompletów i teraz idzie twardo... Za każdą felgę para butów :biglol:

Na felgi to zawsze znajdę miejsce do składowania ale na nową parę butów dla niej już nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tommi1 napisał:

Ja już nie mogę, żona się doliczyła kompletów i teraz idzie twardo... Za każdą felgę para butów :biglol:

Na felgi to zawsze znajdę miejsce do składowania ale na nową parę butów dla niej już nie :P

Ja swoje już  długo  trzymam  z daleka od domu. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tommi1 napisał:

Za każdą felgę para butów :biglol:

Ja co bym nie kupił, to para butów czy inne zakupy muszą być :P Jak sprzedałem Hawka tydzień temu i gotówka była na stole, to padło pytanie "A co mi kupisz? Masz za co" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...