Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

Enkei ma baaardzo szeroki wachlarz produktów. Mają w ofercie kute modele dedykowane do wyczynu na torach, do rajdów itp. Mają sporo modeli, które można określić mianem "tuner", czyli fajne wzory klasyczne wykonane na najwyższym poziomie, kilka modeli w stylu Bling na rynek US. No i na to wszystko są jeszcze dostawcą kół OEM dla wielu marek - Toyota, Subaru, Mazda, Nissan i pewnie też europejskie żelastwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A powiedzcie mi Panowie, bo mam takie przemyślenia co do ET... 

Jak już pisałem moje OEM mają ET 55 i teraz tak, przyłożyłem miarę do szczytu opony i do optycznej krawędzi nadkola jest 15mm

 

Pytanie czy felga o ET 38 ( czyli całe koło wyjdzie 17mm dalej od aktualnego setu ) będzie obcierać? 

20191227_133930.jpg

20191227_133912.jpg

20191227_133904.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Danko napisał:

Nie powinno. W moim legacy IV mam et 55 I dystanse 20 przód 30 tył, do tego samochód jest obecnie obniżony o 30mm I nic nie obciera. Ale zawias jest sztywniejszy od serii. 

Czyli mam rozumieć że na tych dystansach koło wyszło do zewnątrz o 20/30mm? Masz jakieś foto? 

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zdjęcie po prawo ukazuje PRZED założeniem dystansów?

 

Kurcze fajnie to wygląda i jeżeli masz z tyłu założony dystans 30mm, to nie wygląda to źle. Chyba nie powinno trzeć. Dodatkowo ja u siebie dupe podnosiłem, bo jak to w Legacy siedziała, a teraz mam równo z przodem, nawet po napełnieniu gazu

 

Więc wychodzi na to że felgi które mam na oku, z ET 38, może by były ok...

 

 

20190706_164046.jpg

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19 minut temu, abecer napisał:
Dokładnie 

No to grubo poszli. Strasznie mi się ta felga podoba, tylko w większym rozmiarze i ET, wtedy wygląda jak milion dolarów :)

f08470b65890d05b46a67f4848845f64.jpg

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że kosztują krocie to już bym je miał. Jestem strasznie zboczony na punkcie fajnych felg. Ostatnio mi po głowie chodzi pomysł przejścia na 18" i jak na razie mam 3 pomysły: Work CR Kai, Rays Gram Lights 57DR i Advan RZ2. Te ostatnie trochę chyba mniej bo rynek zalany podróbami. Sprowadziłem sobie kiedyś z Japonii Advany RG2, a chwilę później co drugi syfik na mieście latał na chińskich podróbach...

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 08:48, skwaro napisał:

Gdyby nie to, że kosztują krocie to już bym je miał. Jestem strasznie zboczony na punkcie fajnych felg. Ostatnio mi po głowie chodzi pomysł przejścia na 18" i jak na razie mam 3 pomysły: Work CR Kai, Rays Gram Lights 57DR i Advan RZ2. Te ostatnie trochę chyba mniej bo rynek zalany podróbami. Sprowadziłem sobie kiedyś z Japonii Advany RG2, a chwilę później co drugi syfik na mieście latał na chińskich podróbach...

Do tanich nie należą a używane ciężko dostać. W przyszłym tygodniu może będzie coś takiego, o ile się odnośnie ceny dogadam. ;)

091_844225950.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tanich nie należą a używane ciężko dostać. W przyszłym tygodniu może będzie coś takiego, o ile się odnośnie ceny dogadam. 

091_844225950.jpg.c7af0e1e61bb77bc193dfcf517840f0a.jpg

Kupiłem kiedyś podobny model Enkei w Stanach default_smile.png

 

62384bf961ac1c7c067a9e7df858f52f.jpg&key=b2c9c9bf5ab707ea1da2d3e288ad3710102d5cfa10096696d5a938d55c5aa19c

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...