Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, bikeman1 napisał:

Panowie a czy ENKEI to tez taka felga firmowa, że firmowa??? Bo znalazłem na OLX komplet 17tek za nie całe 2 tysie

Jaki model? Enkei Wakasa? Mają felgi bardziej wyczynowe i budżetowe też. Śmiało możesz felgi Enkei brać - będzie Pan zadowolony.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skąd takie różnice cenowe między Enkei a Rays? To i to made in Japan
Rays robi głównie kute felgi z najwyższej półki, odlewane modele to Rays Gram Lights i te już kosztują mniej (sam mam takie), a topowe modele Enkei z serii Racing kosztują podobnie jak Rays.
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy ENKEI to tez taka felga firmowa, że firmowa??? Bo znalazłem na OLX komplet 17tek za nie całe 2 tysie
Na enkei subaru często wyjeżdżały z salonu

Wysłane z mojego mądrzejszego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bikeman1 napisał:

Bardzo fajna felga :)

 Jednakże na Legacy IV wieloramienne wyglądają najlepiej ;)

Jak na przykład Enkei Wakasa: https://felgeo.pl/product-pol-13202-Felgi-Aluminiowe-17-5x100-Enkei-Wakasa-SFBT.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2019 o 16:40, Oczkoo15 napisał:

Też jestem tego zdania :D

Ja bym poszedł w kierunku felg Enkei czy Rays

608465-15-2005-legacy-subaru-gt-limited-bc-racing-coilovers-enkei-ts10-silver.jpg

JwAAAgBAwOA-960.jpg

 

 

Kolega stronę wcześniej zaproponował też coś takiego, szprychówka jest ok, ale taka pajęczyna też ciekawie wygląda

 

I na stronie którą podrzuciłeś z Enei jest taka felga tylko marki MAM, wynalazek?

 

Rozstaw, wielkość i ET by podeszło

 

https://felgeo.pl/product-pol-50771-Felgi-Aluminiowe-18-5x100-5x112-MAM-GT1-PLP.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem już coraz bliższy podjęcia decyzji, znalazłem zaje....e felgi RAYS w PL do sprzedania ma gość, tylko jeszcze pytanie która wedle Was. Ja swój typ mam:) 

Felgi które kupię są oczywiście do regeneracji i nie wiem jeszcze jak je zrobie, czy na złoto czy na czarno środki, chodzi na razie o wzór

 

 

2.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nie wiem, co Ci się podoba :biglol: Jak pisałeś o pajęczynie, to myślałem, że z tych dwóch LE37 wybierzesz... Mnie osobiście nity na feldze średnio podchodzą. Ale chodzi o to, żeby każdemu podobało się co innego - nie jest wtedy nudno ;)

 

Daj linka do LE37 :mrgreen:

Edytowane przez rosaskc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajęczyna mi się podobała ale jak zobaczyłem GT-C to już chyba przy tym pozostanę. Tylko kwestia jest jeszcze taka że gość ma GT-C w rozmiarze 17, a le37 ma 18tki. Ale chyba to przeżyję :) 17 też będzie ok

 

Jak już zanabede coś to linka oczywiście podrzucę, ale nie wcześniej :mrgreen:

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT-C przez swoją masywną budowę wyglądają na rozmiar większe niż w rzeczywistości, więc nawet na 17" nie będzie źle.

A swoją drogą jakby ktoś widział jakieś ciekawe japońskie felgi 18" 5x100 co wchodzi na złote Brembo to niech da znać bo powoli zaczynam się rozglądać za czymś takim do siebie :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, skwaro napisał:

GT-C przez swoją masywną budowę wyglądają na rozmiar większe niż w rzeczywistości, więc nawet na 17" nie będzie źle.

A swoją drogą jakby ktoś widział jakieś ciekawe japońskie felgi 18" 5x100 co wchodzi na złote Brembo to niech da znać bo powoli zaczynam się rozglądać za czymś takim do siebie :)

Możliwe że będę coś sprzedawał ze swojej małej kolekcji :), mam w sumie sporo różnych felg po kilka  kompletów. Oem Enkei 

IMG_20190818_191733_898.jpg

IMG_20190818_192825_707.jpg

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce kute 18" to wrzuciłem na dział części. ZTCWyguglałem Prodrive Forged = made in RAYS. Waga jednej 8,35 z odważnikami i wentylami. Są tak lekkie, że z założoną oponą stoją i nie przewracają się - pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. Sprzedam, bo bym 19" kupił kute, a zimówki na 17" akurat też mam nan ten czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ale cena z kosmosu jak za naprawiane felgi, takie mogę mieć bezpośrednio z JP za połowę tego co u Ciebie, ale to nie mój wzór. Jak niczego ciekawego nie znajdę to pewnie coś sobie ściągnę stamtąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał:

Nie obraź się ale cena z kosmosu jak za naprawiane felgi

 

Cena za tyle, co zapłaciłem. Faktycznie, najtańszy komplet z croooobera na dzień dzisiejszy można mieć ciut taniej w dziu dzisiejszym, bo za jedynie 4980PLN po dzisiejszym kursie, ale za to są w gorszym stanie: https://www.croooober.com/en/item/cparts/00000195/Rims/8248417/BRIDGESTONE-Prodrive-GC-05F-Col%3A-Gun-Metal-4-Pieces-Set-P11554-!!!-That-Was-Price-Cuts

 

Godzinę temu, skwaro napisał:

takie mogę mieć bezpośrednio z JP za połowę tego co u Ciebie

 

Możesz zdradzić gdzie za pół ceny takie felgi można kupić? Bo 19" jak kalkulowałem, to mi już 8500 wychodzi z transportem z croooobera. Na yahoo auctions nic ciekawego nie mogłem znaleźć - tam jakiegoś brokera bym musiał zatrudnić, a inne techniki zakupu z JP są mi nieznane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Możesz zdradzić gdzie za pół ceny takie felgi można kupić? Bo 19" jak kalkulowałem, to mi już 8500 wychodzi z transportem z croooobera. Na yahoo auctions nic ciekawego nie mogłem znaleźć - tam jakiegoś brokera bym musiał zatrudnić, a inne techniki zakupu z JP są mi nieznane.


Bo przepłaciłeś grubo za transport, takie rzeczy się kontenerem na statku wysyła, Fedex wychodzi ok przy małych, lekkich paczkach. Do tego te felgi używane na aukcjach chodzą dużo taniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi proszę czy do moich felg OEM będą pasować takie zaciski, zarówno z przodu jak i z tyłu. 

Z przodu mam tarcze 294mm bo mam jarzma od forestera, z tyłu raczej seria bo nic nie zmienialem

 

 

4tloczki są z imprezy z 2000r

Screenshot_20191212-002502_Allegro.jpg

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...