Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, spiderq napisał:

Dzięki za pomysł, nie przyszło mi to do głowy, będę próbować

Nie ma sprawy tylko nie rób tego ze zwykłego drutu, może jakieś tanie byle jakie dekielki z tą sprężynką albo same gdzieś kupić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze porady, również nie przepadam za "podróbkami" i niewiele myśląc już znalazłem RAYS w pasującym do mnie rozstawie i rozmiarze. Felga PIĘKNA i byłbym za ale jest tylko jeden szkopuł, gość mówi że jedna felga była coś prostowana i na foto zaznaczyłem miejsce gdzie napisy są jakby zeszlifowane...jaka może być historia tej jednej felgi wg Was?

Felgi są oczywiście profesjonalnie odrestaurowane i nie biją ( tak twierdzi sprzedający ) 

 

Screenshot_20191208-212458_OLXpl.jpg

Screenshot_20191208-212536_OLXpl.jpg

Edytowane przez bikeman1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bikeman1 napisał:

Dziękuję za Wasze porady, również nie przepadam za "podróbkami" i niewiele myśląc już znalazłem RAYS w pasującym do mnie rozstawie i rozmiarze. Felga PIĘKNA i byłbym za ale jest tylko jeden szkopuł, gość mówi że jedna felga była coś prostowana i na foto zaznaczyłem miejsce gdzie napisy są jakby zeszlifowane...jaka może być historia tej jednej felgi wg Was?

Felgi są oczywiście profesjonalnie odrestaurowane i nie biją ( tak twierdzi sprzedający ) 

 

Screenshot_20191208-212458_OLXpl.jpg

Screenshot_20191208-212536_OLXpl.jpg

Niech Ci wyślę zdjęcie od drugiej strony, zeszlifowane napisy bo może były spawane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Danko napisał:

Przy prostowaniu raczej nie ma potrzeby szlifowac.. Chyba że spawana. A z drugiej strony może zeszlifowane bo były malowane? Nie znam się, luźne spekulacje 

 

Raczej nie, bo reszta felg była również odnawiana a napisy ma w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bikeman1 napisał:

 

Raczej nie, bo reszta felg była również odnawiana a napisy ma w porządku

A napewno jest zeszlifowane? Może poprostu za dużo proszku podczas odnawiania dali? Bo proszkowane, nie lakierowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spiderq napisał:

Ma ktoś jakąś sprawdzoną metodę na wypadające dekielki od felg? Założyłem ostatnio nowy komplet i po przejechaniu 20 km zgubiłem dekielek :ok: 

Chciałbym to podkleić jakoś ale tak, że dało się go potem wyjąć, trochę silikonu?

Albo opalarka delikatnie rozgrzać te wystające zaczepy i je podoginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spiderq napisał:

Ma ktoś jakąś sprawdzoną metodę na wypadające dekielki od felg? Założyłem ostatnio nowy komplet i po przejechaniu 20 km zgubiłem dekielek :ok: 

Chciałbym to podkleić jakoś ale tak, że dało się go potem wyjąć, trochę silikonu?

Albo opalarka delikatnie rozgrzać te wystające zaczepy i je podoginać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może krawężnik przy upalaniu czy coś takiego, albo dziura zewnętrzną stron felgi? Dużo nie trzeba, moja pękła przy prostowaniu I

                                                                  I

                                                                 \/

20190611_121643.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bikeman1 napisał:

Wg mnie tu była spawana...tylko czemu by pękła w tamtym miejscu...?  I kolejne pytanie czy się ładować w takie felgi...?

Screenshot_20191208-215305_OLXpl.jpg

Poproś o dodatkowe zdjęcie i może coś więcej będzie wiadomo. Coś tu jednak jest nie tak jak być powinno,  ten rant jest jakoś wyżej w tym miejscu czy mi się tylko wydaje? 

20191208_221105.jpg

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bikeman1 napisał:

Nie tyle rant, co te "łuczki" przy ramionach felg, zaznaczyłem to zielonymi strzałkami. Tam gdzie znaki zapytania widać że była rzeźba...ok, odpuszczam te felgi. Szukam dalej

Screenshot_20191208-221901_Gallery.jpg

Jak cena jest odpowiednia i nie masz zamiaru ich używać w ekstremalnych warunkach to ja osobiście nie widzę problemu.  Jest naprawione i tyle.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji że jestem zawodowo spawaczem, to nie mam zaufania do takich napraw jak wiem że ja tego nie robiłem, nigdy nie wiadomo jak ktoś to pospawal, jak przygotował materiał, czy go nie przegrzał....albo w drugą stronę, czy tylko nie "pokleił" tej felgi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...