Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, skwaro napisał:

Za wiele mi to nie mówi :biglol:, podejrzewam że  standard.

Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, abecer napisał:

Za wiele mi to nie mówi :biglol:

Poza tym że to stop aluminium mi też :-) Próbowałem po oznaczeniach do czegoś dojść ale jak widzisz nic z tego. Na aukcjach w JP też nic podobnego nie widzę niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skwaro napisał:

Poza tym że to stop aluminium mi też :-) Próbowałem po oznaczeniach do czegoś dojść ale jak widzisz nic z tego. Na aukcjach w JP też nic podobnego nie widzę niestety...

No wiem. Są dwie możliwości. Złom albo coś naprawdę unikatowego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zakładał do Imprezy GH 2009 r felgi Japan Racing JR11 - interesują mnie w kolorze złotym rozmiar 17" szerokość 7,25" ET35 - na kilku imprezach je widziałem ale głównie na starszych modelach. Czy ET nie będzie za niskie aby nie ocierało? 

Edytowane przez Zibi Majdak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie felgi 17" polecicie do Legacy IV, żeby mieściły złote Brembo. Zimowy zestaw mi wciąż utrudnia życie - niby felgi prostowane, opony kupione w zeszłym roku nowe, a nadal pojawia się tzw "bicie" na kierownicy - raz mocniej, raz słabiej, jak się trochę uspokoi, a następnie pojadę w łuku znowu się nasila - ogólnie dramat; na letnim zestawie był spokój, zimowy do "d....y" - w zeszłym roku sie meczyłem, w tym się męcze i chyba już pora na wymiane felg? Chyba że to te nowe opony coś są nie-teges?

 

Czy Rota się nada, czy to słaba obręcz? A jeżeli coś markowego to co? Opony mam 215/50/17 bodajże

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz rozpocznie się kolejny wątek czym jest podróbka, a co nią nie jest. JR wheels ma wzory podobne do cudzych. ALE. I to jest bardzo ważne wedlug mnie.. Ma TÜV, co trochę zaprzecza argumentom o słabej jakości... Do daily zdecydowanie jestem za i to nie tylko moje zdanie. Mzoe nie do motorsportu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o to czy są wytrzymałe czy nie, czy mają tuv czy inny certyfikat. Oni nie projektują felg, tylko mają deal z fabryką podrabiającą felgi w Chinach. Wybierasz sobie z katalogu podróbki którego modelu mają Ci zrobić i jaką nazwę nadrukować na dekielku i pudełku. A wzór i technologia w takiej fabryce są kradzione od producentów markowych felg. Jak taki model "biznesowy" Ci nie przeszkadza to śmiało kupuj. Dla mnie to jak kupowanie Rolexa na targu i szpanowanie nim pod remizą, ale co kto lubi, ja podróbek z założenia nie kupuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, nie wrzucałbym wszystkich tego typu producentów do jednego wora. 

Druga sprawa - nie utwierdzajmy archaicznego podejścia, chińskie - gorsze. Nawet Tesla rozważa jak już nie zdecydowała się na fabryki tam. Model biznesowy wygląda tak, że ile zapłacisz - tak masz. Chińskie - gorsze nie obowiązuje już od dawna. Wzor - odniosłem się. Ale jeżeli lubisz wzór, a nie firmę i nei stać Cię na felgi za 10k no to to jest polsrodek. Nie przesadzajmy tez.

Technologia produkcji - rozszerz jeśli masz konkretne info, chyba, że to przypuszczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie na sprzedaż jakby ktoś był zainteresowany.

JDM WORK 17x7 ET47, może bez rantu i nie brązowe ale oryginalne i bardzo mocne B)

 

69781635_10219858790442429_3828267349228

 

71535203_10220109138220967_1507499255646

 

71740694_10220109138260968_5838103694893

 

72306935_10220109138300969_2546118134180

 

Brązowe były ale matowe , więc poszły w Gunmetal.

 

78805359_10220732045193252_6696159738826

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bikeman1 napisał:

Panowie oto moja fura

Co by siadło do niej wizualnie, na Wasze gusta oczywiście, rozmiar 18

20181105_150150.jpg

 

 

 

Screenshot_20191208-144021_Allegro.jpg

 

 

Ronale R54 będą super. Do srebrnego auta fajne by były ciemne szare, ale te felgi są dostępne jeszcze w tytanie.

Wieloramienne jak @skwaro proponuje są super, ale P1 są takie zaokrąglone. Ronal R54 z ostrymi liniami lepiej pasuje do charakteru Legacy IV przed liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja podrążę dalej - które z tych fel powyżej wymienionych pasuje na BBK, przypomnę, że chodzi o 17" max 7.5JJ?

 

No i druga sprawa - skąd ja mam wytrzasnąć te oryginalne felgi - większość z nich praktycznie tylko za granicą, albo w archiwum alledrogo?

Edytowane przez kudlatypawelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakąś sprawdzoną metodę na wypadające dekielki od felg? Założyłem ostatnio nowy komplet i po przejechaniu 20 km zgubiłem dekielek :ok: 

Chciałbym to podkleić jakoś ale tak, że dało się go potem wyjąć, trochę silikonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, spiderq napisał:

Ma ktoś jakąś sprawdzoną metodę na wypadające dekielki od felg? Założyłem ostatnio nowy komplet i po przejechaniu 20 km zgubiłem dekielek :ok: 

Chciałbym to podkleić jakoś ale tak, że dało się go potem wyjąć, trochę silikonu?

Może pierścień sprężynujący od środka coby bardziej rozpychał, takie coś jak w takim:

image.png.e3f14b70e1e7a4fe805e995dd222274d.png

Edytowane przez aplam13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...