Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

Zagadałem do gościa który ma ten zestaw z oponami 225/55 R17 i felgami od Imprezy z ET55 i twierdzi, że nie ma tam dystansów i nic nie ociera. Możliwe to? Generalnie o założenie takiego właśnie zestawu konkretnie mi chodzi.

1704378357_58375282_10157016082581153_1196036349124149248_n(1).jpg.44c113d61756b7c5f84dea650a49aee2.jpg

57798785_10157016079791153_4772821599256576000_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, szukam felg na tor do sti gd 2004. Drugiego kompletu 17'' 5x100 7.5'' et53 nie idzie znaleźć, więc zacząłem szukać 18'' - tutaj mam zagwozdkę 18'' najczęściej są w szerokości 8'' - czy to nie za dużo? Jakie wtedy et dobrać żeby 18'' weszła na brembo i bez dystansu? Ew jakich innych parametrów 17'' szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki, poleci ktoś gdzie  w Krakowie albo okolicach oddać aluminiowe felgi to renowacji i malowania? Ewentualnie Katowice i okolice 

Robiąc krótkie rozeznanie na Google maps wytypowalem w Krakowie 2 firmy Colorex Play i Stelco, wie ktoś coś może na ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spiderq Colorex sobie odpuść - oni tylko lakierują proszkowo i wychodzi to średnio, poza tym wyraźnie podnieśli się w ostatnich czasach z cenami. Jak chcesz mieć porządnie zrobione felgi, to polecam Ci firmę Authentic Cars z Wieliczki - robią cuda z felgami. Problem - bardzo długie terminy oczekiwania:

http://www.authenticcars.pl/

 

Edytowane przez Dj Brabus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dj Brabus napisał:

@spiderq Colorex sobie odpuść - oni tylko lakierują proszkowo i wychodzi to średnio, poza tym wyraźnie podnieśli się w ostatnich czasach z cenami. Jak chcesz mieć porządnie zrobione felgi, to polecam Ci firmę Authentic Cars z Wieliczki - robią cuda z felgami. Problem - bardzo długie terminy oczekiwania:

http://www.authenticcars.pl/

 

Dzięki za info, będę próbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się o felgach i nadal nic nie wiem .... 

Przestrzegają przed Chińskimi produktami, ale jak zorientować się które to?

Możecie wymienić kilka (małe kilka) nazw firm produkujących felgi (nie kutych, nie do sportu, do codziennego zastosowania),

na których jakości można polegać ?

Co sądzicie o polskim producencie ATT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piotruś napisał:

Naczytałem się o felgach i nadal nic nie wiem .... 

Przestrzegają przed Chińskimi produktami, ale jak zorientować się które to?

Możecie wymienić kilka (małe kilka) nazw firm produkujących felgi (nie kutych, nie do sportu, do codziennego zastosowania),

na których jakości można polegać ?

Co sądzicie o polskim producencie ATT?

Rozwazylbym mocno Japan racing wheels. Ceny bardzo znosne, spory wybór. Co do jakości - zdania są podzielone, do sportu bym przemyślał, ale do daily myślę że jak najbardziej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piotruś napisał:

Naczytałem się o felgach i nadal nic nie wiem .... 

Przestrzegają przed Chińskimi produktami, ale jak zorientować się które to?

Możecie wymienić kilka (małe kilka) nazw firm produkujących felgi (nie kutych, nie do sportu, do codziennego zastosowania),

na których jakości można polegać ?

Co sądzicie o polskim producencie ATT?

 

imho warto zainteresowac sie felgami firm, ktore sa wyposazeniem fabrycznym nowych aut

np. Ronal (z tego co wiem, sporo felg pochodzi z Polski ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ayu wzory tak, ale nie każdy będzie chciał wydać 4-6k ma oryginał. Chodzi mi o to, że nie każdy zwraca uwagę na znaczek, za który często się tyle płaci. 

Nie tylko za znaczek się płaci, ale również np. za kupę kasy wydanej przez producenta na projektantów którzy te felgi zaprojektowali, za inżynierów, którzy je wykonali, za testerów, którzy je przetestowali, itd. A nie każdy ma ochotę płacić złodziejom, którzy ten projekt ukradli i robią jako swój, co powoduje że podróbki są znacznie tańsze.

 

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Danko napisał:

Chodzi mi o to, że nie każdy zwraca uwagę na znaczek, za który często się tyle płaci. 

Nie chce mi się wchodzić w dyskusję na temat tego czy płaci się za znaczek czy nie. Widocznie znaczek to pojęcie szersze ;)Podobnie jak z butami, możesz kupić Brewick czy Loake albo coś z CCC, w tych drugich też da się chodzić  w garniturze :lol:

 

Na każdej  dobrej stronie/sklepie z felgami jest lista czy ranking producentów. Łatwo znaleźć.

 

Edytowane przez Ayu
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się o felgach i nadal nic nie wiem .... 
Przestrzegają przed Chińskimi produktami, ale jak zorientować się które to?
Możecie wymienić kilka (małe kilka) nazw firm produkujących felgi (nie kutych, nie do sportu, do codziennego zastosowania),
na których jakości można polegać ?
Co sądzicie o polskim producencie ATT?

Moim zdaniem warto poszukać OEM używanych. Przeważnie mają parametry zbliżone do fabrycznych dla danego modelu, są dobrej jakości a używane nie kosztują majątku. Zawsze można oddać do regeneracji i będą jak nowe.

Fajnie jakbyś napisał do jakiego auta i jaki rozmiar cie interesuje, polecam przejrzeć różne galerie w internecie z danym modelem auta, żeby mieć pogląd na to, co ci się podoba a co nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczek jest mi obojętny . Chciałbym wydać najchętniej ok 3,a do 4k max. Podobno ważne są parametry, bo ma hamulce Brembo (nawet w konfiguratorach felg jest to wyróżnione) 17x 7,5 ET 41, śruby 5x110, otw. 65,1. Alfa Romeo Gulietta Veloce, czerwona. Oryginalne mam grafitowe i chyba ten kolor pasuje najlepiej.
Zresztą zobaczcie sami. 9d9cc39605923844da686a591a71ffd3.jpge49ddc7a41aa3ef0f555d50f1169480e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, piotruś napisał:

Znaczek jest mi obojętny emoji6.png. Chciałbym wydać najchętniej ok 3,a do 4k max. Podobno ważne są parametry, bo ma hamulce Brembo (nawet w konfiguratorach felg jest to wyróżnione) 17x 7,5 ET 41, śruby 5x110, otw. 65,1. Alfa Romeo Gulietta Veloce, czerwona. Oryginalne mam grafitowe i chyba ten kolor pasuje najlepiej.
Zresztą zobaczcie sami. 9d9cc39605923844da686a591a71ffd3.jpge49ddc7a41aa3ef0f555d50f1169480e.jpg

Ładne auto tez mam Julkę :) 

Jak chcesz wydać 3-4 tys to ja bym wybrał grafitowe  Sparco Pro Corsa Matt Dark Titanium

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja nie twierdzę, że nie. Tylko jak chce kupić kawę to nie idę do monopolowego
Bo jestem tu na forum z moim SF 2,5xt od 2008 roku i przekonałem się, że można na Was liczyć, macie świetny gust i chętnie pomagacie moje drogie Pany i Panewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...