Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MDsuperstar napisał:

Tak, dobra firma - bierz.

 

Brałbym ,ale ta z otworem 56.1 ma ET 45, a wolałbym z mniejszym ET np. 40. Sa takie ale z większym otworem i nie wiem czy pierścień centrujący to samo zło, czy nie zwracać uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Sebastian32 z perspektywy zdjęcia wygląda jakby nakrętka łapała na raptem kilku zwojach... Jeśli tak jest to potrzebujesz nowe dłuższe szpilki.

 

 

Poza tym na zdjęciu wygląda jakby stożek na nakrętce był za krótki i "pracował" już prawie powierzchnią za którą łapie klucz (ale to tylko mój strzał). Ja bym zainwestował (jakieś 5pln sztuka) w nakrętki o wyższym stożku, tych seryjnych z subaru nie dało się u mnie zamontować bo by niszczyły felgę.

 

5b09291b6227a_Obrazek3.jpg.f3683a7b290176a6d0d3b2fccbd8b411.jpg

Edytowane przez MDsuperstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2018 o 08:34, MDsuperstar napisał:

 

Poza tym na zdjęciu wygląda jakby stożek na nakrętce był za krótki i "pracował" już prawie powierzchnią za którą łapie klucz (ale to tylko mój strzał). Ja bym zainwestował (jakieś 5pln sztuka) w nakrętki o wyższym stożku, tych seryjnych z subaru nie dało się u mnie zamontować bo by niszczyły felgę.

 

Wlasnie. Niby podobno ma byc oem fitment bo to w katalogu felgi do gt86/brz ale ewidentnie stozek seryjnych nakretek jest za krotki. Podczas proby dokrecenia nakretek zaczely wchodzic za gleboko.

Moim zdaniem potrzebne sa nakretki o dluzszym stozku.

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2018 o 21:51, Sebastian32 napisał:

Podczas proby dokrecenia nakretek zaczely wchodzic za gleboko i rzezbic gniazdo w feldze.

:cry:

 

Wydaje mi się, że szpilki i nakrętki do wymiany.

Ja co prawda mam felgi Arcastinga, ale wsadziłem takie nakrętki: http://allegro.pl/nakretki-do-alufelg-m12x1-25-20szt-nissan-suzuki-i7163648187.html

(strzelam, że BRZ ma taki sam skok gwintu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2018 o 09:05, MDsuperstar napisał:

:cry:

 

Wydaje mi się, że szpilki i nakrętki do wymiany.

Ja co prawda mam felgi Arcastinga, ale wsadziłem takie nakrętki: http://allegro.pl/nakretki-do-alufelg-m12x1-25-20szt-nissan-suzuki-i7163648187.html

(strzelam, że BRZ ma taki sam skok gwintu?)

 

Nakrętki wymienione, choć po zdjęciu kół okazało się, że nie są aż tak złe. Po prostu stożek był 1-2 mm za krótki. Wymienili mi nakrętki na takie ja w linku tylko krótsze, żeby nie odstawały za bardzo. Przymierzylismy jeszcze seryjną felgę i szpilka wystaje tyle samo co przez nowe koło, a nakretka łapie tyle samo gwintu. Sprawa zamknieta.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

OZ Superleggera vs Ultraleggera.

Felgi bardzo podobne, Ultra są trochę odchudzone, stąd pytanie - czy różnica jest tylko w wyglądzie? Czy może Super są wytrzymalsze na dziurach? Ktoś coś podpowie z praktyki?

----

Sparco Tarmac też sa fajne. Generalnie, szukam porządnej felgi z sześcioma podwójnymi ramionami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rosaskc napisał:

OZ Superleggera vs Ultraleggera.

Felgi bardzo podobne, Ultra są trochę odchudzone, stąd pytanie - czy różnica jest tylko w wyglądzie? Czy może Super są wytrzymalsze na dziurach? Ktoś coś podpowie z praktyki?

----

Sparco Tarmac też sa fajne. Generalnie, szukam porządnej felgi z sześcioma podwójnymi ramionami.

 

No jak nic czekają na Ciebie speedliny 2113 u @Oktan :D

Edytowane przez hvdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Cześć i czołem. Pytanka następujące:

 

Felgi do Forczestera XT '17 : (fabryczne rozmiary: 7Jx18 5x100 56.1 ET 48)

 

1. Czy można założyć 8 calowe zamiast seryjnych 7 calowych? Jak to się sprawuje? Czy jest odczuwalna różnica w prowadzeniu?

 

2. ET: Jak daleko można się z tym wysunąć?  Jaki daleko wychodzicie w swoich autach? Jakieś doświadczenia? 

 

3. ET i szerokość felgi: Czy jeżeli założę szerszą o cal felgę i do tego z 2 cm mniejszym ET, czy to się jakoś sumuje? Tak na oko - nie wylezie mi to wtedy totalnie za obrys nadwozia? 

 

4. Otwór centrujący: Jak bardzo można tu odejść od fabrycznego 56.1mm? (czy wogóle to polecacie?)
 W wyszukiwarce na Oponeo, kiedy wyszukuję felgi do mojego samochodu, proponuje mi nawet 68 mm. No i nie wiem, 2 cm? Rozumiem że można zastosować pierścienie, ale czy to nie za duża różnica? 

 

 

Dziękuję! Pozdro! +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rosaskc napisał:

Przerabiał ktoś Alutec Monstr? Jakie generalnie opinie o Alutecu?

Miałem ochotę żeby je zakupić ale tak jak Ty nie znalazłem odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania... 

Ale nie zapominaj... Świat należy do odważnych ;). Dlatego zdecydowałem się na inne hahaha :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MartyMcFly napisał:

Felgi do Forczestera XT '17 : (fabryczne rozmiary: 7Jx18 5x100 56.1 ET 48)

 

1. Czy można założyć 8 calowe zamiast seryjnych 7 calowych? Jak to się sprawuje? Czy jest odczuwalna różnica w prowadzeniu?

 

Bez problemu - nie poczujesz różnicy, bo to tylko cal na szerokości felgi (2,5 cm) i bez problemu zostajesz przy seryjnej oponie (zakładam, że masz 225/55 R18). Ba, na przykładach poniżej masz zdjęcia Forków z felgami 8,5x18" i oponami 225.

 

7 godzin temu, MartyMcFly napisał:

2. ET: Jak daleko można się z tym wysunąć?  Jaki daleko wychodzicie w swoich autach? Jakieś doświadczenia? 

Nie mam doświadczenia, ale patrząc na przykłady, spokojnie możesz zakładać ET45:

 

8x18" ET45

1VxBcXa.jpg

 

8,5x18" ET47

13159386953_a7f51b9fbe_h.jpg

13281522005_1a4afa6640_h.jpg

 

Poza tym w tym temacie też na pewno znajdziesz dużo informacji, jaką konfigurację zakładać:

 

7 godzin temu, MartyMcFly napisał:

3. ET i szerokość felgi: Czy jeżeli założę szerszą o cal felgę i do tego z 2 cm mniejszym ET, czy to się jakoś sumuje? Tak na oko - nie wylezie mi to wtedy totalnie za obrys nadwozia? 

 

 

Zdecydowanie polecam prosty konfigurator felg i opon - wpisujesz dane swoich obecnych felg i opon oraz tych, które chciałbyś założyć, a konfigurator ładnie Ci oblicza czy felga schowa się, czy wysunie do nadkola, ile cm będzie różnicy itp.

https://www.willtheyfit.com/

 

7 godzin temu, MartyMcFly napisał:

4. Otwór centrujący: Jak bardzo można tu odejść od fabrycznego 56.1mm? (czy wogóle to polecacie?)
 W wyszukiwarce na Oponeo, kiedy wyszukuję felgi do mojego samochodu, proponuje mi nawet 68 mm. No i nie wiem, 2 cm? Rozumiem że można zastosować pierścienie, ale czy to nie za duża różnica? 

Nie mam kompletnie żadnego doświadczenia z pierścieniami - w tej materii nie pomogę.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rosaskc napisał:

Ale wiesz, co mnie korci? Że kosztują trzy razy mniej niż inne, które mi się podobają. Nawet jak się popsują (same :biglol:), to jeszcze będę mógł dwa komplety kupić :P

Go for it... :P 

Ja wybralem MOMO ale też troche strach bo "włoszczyzna".... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...