Skocz do zawartości

FELGI - co, gdzie i jak?


alunetik

Rekomendowane odpowiedzi

Na podstawie moich krotkich doswiadczen z ROTAMI to obecnie jakosc wykonania ROTY jest OK, felgi nie sa ciezkie - z tego co nosilem kola to waza tyle ile OEM z STI, ale sa kruche - przy mocnym uderzeniu obrecz rozpada sie na kawalki, a nie pogieła (grubosci scianki obreczy to ok 4-5mm) Wzory sa ladne jedynie lakier jest nie trwaly i łatwo go uszkodzic, mimo to relacja: cena/wyglad,waga i jakosc jest niezla.

 

[ Dodano: Pią Sie 22, 2008 6:13 pm ]

http://picasaweb.google.com/jacekrudowski/Subaru/photo#5197693129717654370

 

A tak wyglada kuta felga odgieta na kamieniu, nie peknieta ;)

AMI

Bardzo ładne zdjecie. No to w takiej jak w/w sytuacji Roty by już nie było.

tylko ze to zadna roznica bo i tak trzeba kupic nowa felge a ROTA jest tansza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw moze ktos napisać jakie ET powinno być w sti do 2005 roku, bo felasie 7x17 z ET 48 się nie mieszczą (wadzą o zacisk)...

pozdr

o ktore STi chodzi? :roll:

bug eye STi mial 7.5x17 ET53

drop eye STi mial juz 8x17 ET53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nie wiem bo zaciski, i piasty dokupywałem oddzielnie (a mam je w wrx założone)...

ale wszystko jasne juz znalazłem na feldze...

teraz mam felgi 7,5J x 17H2 ET 45

a jako dodatkowy komplet do upałki chciałem 7x17 ET 48 ale nie da rady...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie nie wiem bo zaciski, i piasty dokupywałem oddzielnie (a mam je w wrx założone)...

ale wszystko jasne juz znalazłem na feldze...

teraz mam felgi 7,5J x 17H2 ET 45

a jako dodatkowy komplet do upałki chciałem 7x17 ET 48 ale nie da rady...

pozdr

 

to nie o ET tu chodzi tylko o konstrukcje felgi. ramiona albo moga haczyc. musisz dobrac inna felge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

George:

bardzo słuszna uwaga, nie zwrociłem na to uwagi przy tłumaczeniu;/ Podczas formatowania tekstu z np 515 oC zrobiło sie 5150 C :) Ciesze sie, ze wyłapałes ten bład.

 

Jezeli chodzi o ET: naprawde duzo zalezy od profilu ramion. Rozne modele z takim samym ET moga nie wchodzic na zacisk. Np. do Imprezy w wydaniu szutrowym z zaciskami AP sa tylko 2 modele felgi które mieszcza sie w rozmiarze 15 cali.

 

Graf:

 

To nie do konca jest tak. Chodzi o to, ze przy pewnej grupie udezen rota peknie, a kutej feldze zapewne nie stanie sie nic. Inna sytuacja: nawet jak w kutej feldze rant sie zagnie np. na odcinku 1 cm to nic sie nie dzieje i nie eliminuje tej felgi z uzytkowania, w Rocie nie bedzie to zagiecie tylko 1 cm ubytek materiału.

 

[ Dodano: Wto Sie 26, 2008 8:46 am ]

ec022f879079.jpg

 

da2a4017a0d9.jpg

 

Tak jak wspomniałem, ramiona maja duze znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zadałem na technicznym pytanie o wpływ ET na prowadzenie się samochodu ale nie wyglądami na to , że ktokolwiek odpowie bo minęło ponad doba a odzewu brak. Może tutaj ktoś mi podpowie czego można się spodziewać przy znacznym (o jakieś 30-40mm) zmniejszeniu offsetu. Oczywiście zakładamy, że mechanicznie felga wejdzie w nadkole i na zacisk.

O tym, że łożyska piasty zostaną obciążone dodatkowym momentem też wiem... chodzi mi tylko i wyłącznie o aspekt wpływu ET na prowadzenie się autka.

 

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wielkim specem nie jestem - ale z moich lektur wynika, ze im szerzej z przodu, zwlaszcza chyba wzgledem tylnej osi, tym wieksza nadsterownosc... i odwrotnie

Ale nie umiem powiedziec, jak duze musza to byc roznice, zeby cos realnie poczuc...

To juz trzebaby upalaczy zapytac ;)

 

Oczywiscie jest to i tak tylko jeden z czynnikow wplywajacych na zachowanie samochodu w zakretach. Dochodza jeszcze ustawienia zawieszenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zwiększając ET zmniejszy się szerokość podparcia samochodu. Samochód powinien bardziej wychylać się na zakrętach i być bardzie wywrotny. Tak to w teorii a jak to przekłada się na szybkości pokonywania zakrętów i odczucia kierowcy podczas jazdy to nie wiem :sad: Wiem że na pewno będzie różnica podczas jazdy po koleinach i to raczej na minus :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zwiększając ET zmniejszy się szerokość podparcia samochodu. Samochód powinien bardziej wychylać się na zakrętach i być bardzie wywrotny. Tak to w teorii a jak to przekłada się na szybkości pokonywania zakrętów i odczucia kierowcy podczas jazdy to nie wiem :sad: Wiem że na pewno będzie różnica podczas jazdy po koleinach i to raczej na minus :twisted:

 

Ok tylko hiszpan25 pisze o zmniejszeniu a nie zwiększeniu czyli auto będzie szerzej stało

i prowadzenie w zakręcie będzie lepsze na ET 25 niż ET 55.

 

Wszystko dla sportu, wszystko dla zwycięstwa.

 

Zwycięstwo to nie wszystko.Niektórzy chcą mieć ładne felgi a znalezienie ładnych,kutych felg

w rozsądnej cenie i odpowiednim rozmiarze graniczy z cudem........

 

Każdy kij ma dwa końce :wink:

 

alunetik skoro tak dobrze znasz temat kutych felg to wklej zdjęcia modeli kutych felg do subaru i podaj ich przykładowe ceny......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waszka - przykladowo np. Volk Rays kute TE37 17x7.5 kosztuja ok. 400Ł... sztuka ;)

 

Chociaz chyba wlasnie znalazlem o 100Ł tansze, ale nie znam et niestety.

Tutaj masz jakies tam pogladowe ceny:

https://www.nitro-performance.com/shop/ ... ?cat=56442

 

Oczywiscie kute felgi to nie tylko Rays - szukajke zatrudnic trzeba i popatrzec na ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zwiększając ET zmniejszy się szerokość podparcia samochodu. Samochód powinien bardziej wychylać się na zakrętach i być bardzie wywrotny. Tak to w teorii a jak to przekłada się na szybkości pokonywania zakrętów i odczucia kierowcy podczas jazdy to nie wiem :sad: Wiem że na pewno będzie różnica podczas jazdy po koleinach i to raczej na minus :twisted:

 

Ok tylko hiszpan25 pisze o zmniejszeniu a nie zwiększeniu czyli auto będzie szerzej stało

i prowadzenie w zakręcie będzie lepsze na ET 25 niż ET 55.

 

 

Dokładnie pytałem o zmniejszenie ET i to dość znaczne do np o 30-40mm.

Powiedzmy, że w standardzie pojazd ma felgi z ET 45 a znajdziemy felgi o pasującym rozstawie i układzie otworów z ET10. Mamy więc wzrost szerokości podstawy samochodu o 70mm. (do siebie znalazłem nawet felgi z ET -10 czyli ponad 40mm na strone można by osiągnąć o ile chciały by wejść w nadkola) i stąd moje pytanie czy nie zacznie występować np myszkowanie samochodu, nie powracanie kierownice do jazdy na wprost i inne podobne do tego historie (myślę, że za to raczej odpowiada geometria i nastawy zawieszenia ale pewności nie mam).

Domyślam się, że po takiej zmianie samochód będzie się mniej chciał przechylac na zakrętach....

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

 

najmocniej przepraszam za moja niczym nie usprawiedliwiona nieobecnosc.

Wracam na stanowisko i chetnie rozwieje wszystkie watpliwosci w sprawie felg:)

 

W kolejnosci postowej:

 

Capricorn: tak znane mi sa 17 do specB.

 

Hiszpan 25: jezeli chodzi o ET to niestety Subaru jest bardzo wrazliwe na zmiany. Zastosowanie np dystansow (ktore sztucznie zmieniaja ET) powoduje znaczace pogorszenie sie wlasciwosci jezdnych.

 

Waszka: z kutym felgami jest jeden tylko problem: cena. Wynika on nie z drogiego procesu kucia, ale z tego ze podczas obrobki bardzo duzo materialu jest marnowane. Gotowa felga to ok 12-20% przeznaczonego materialu!!! Znam tanie i dobre kute felgi:)

 

AMI: Volk czy Rays to rewelacyjne felgi. Jednak powiem cos co moze nie wszystkim przypadnie do gustu: one sa piekne, ale sa firmy, ktore produkuja lepsze felgi (jezeli chodzi o technologie).

 

Zaraz ponadrabiam jeszcze ze zdjeciami.

 

PZDR

 

Bodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek Legacy na...17 :)

 

26404ee29fd2.jpg

 

58e448680629.jpg

 

PZDR

 

Bodek

 

[ Dodano: Wto Paź 07, 2008 11:04 am ]

Forek:

 

b5cfcebee779.jpg

 

4fc1f5d65511.jpg

 

3e74ca7846b7.jpg

 

1098fed4511d.jpg

 

209a20d1ffff.jpg

 

2ee3144a5657.jpg

 

464f6b31b7c9.jpg

 

 

 

 

Ciekawostka: ostatni Forek jest na 20".

 

PZDR

 

Bodek

 

[ Dodano: Wto Paź 07, 2008 11:18 am ]

GT na wylansowanym przez COMPOMOTIVE wzorze. Wersja kuta.

 

774fe7870189.jpg

 

 

f08605c2f963.jpg

 

PZDR

 

Bodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alunetik, mam Forestera MY08 2,5XT. Chcę teraz zimówki załozyć na drugi komplet felg. Jakie "parametry" mam podawać w sklepie przy kupnie felg? Czy wystarczy tylko to oznaczenie 7x17' ? Jaki jest rozstaw śrub w tym modelu i co z tym partametrem ET?

Czy mógłbys mi podać pełne dane na ten temat i doradzić (może być na PW) jakie najlepiej znoszą zimę? Nie muszą być najtańsze :wink: mają być trwałe, do codziennej jazdy po dziurawych, brudnych, zasolonych drogach ... kurczę ... bardzo dziurawych :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niuniek: nie zgadzam sie zupelnie. Felga kuta ZAWSZE (podkreslam to) bedzie bardziej wytrzymala niz odlewana (nie wazne w jakiej technice). Z kutych felg korzysta sie mniej poniewaz sa poprostu drozsze.

 

Zadasz pytanie: w rajdach korzysta sie z felg OZ: oczywiscie, poniewaz tam jest ustalona minimalna waga felgi, poza tym OZ sponsoruje sporo zespolow rajdowych. Niestety pieniadzjest silniejszy niz jakosc.

 

A propos COMPO: bardzodobre felgi, ale ciezkie. Moze miec to samo, tylko lzejsze:)

 

PZDR

 

Bodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niuniek: nie zgadzam sie zupelnie. Felga kuta ZAWSZE (podkreslam to) bedzie bardziej wytrzymala niz odlewana (nie wazne w jakiej technice). Z kutych felg korzysta sie mniej poniewaz sa poprostu drozsze.

 

 

Ale ja nic takiego nie napisałem. Doskonale wiem że kuta felga jest trwalsza od odlewu. Jednak OZ Prodrive'owski nie jest złą felgą.

A Compo jest ciężarne ale też solidne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZ Prodrive P1 to niezła felga, jednak pozycjonowana nizej niz compomotive.

 

Bardzo popularnym rozwiazaniem jest produkowanie felg na zamowienie w innej fabryce.

Np OZ kuty nie jest produkowany w fabryce OZ. Dzieki temu u wielu producentow mozna znalezc perelki. Felgi ktore sa naprawde super.

 

Godzac nas, uważam, że powinno sie rozpatrywac jakos felg pod wzgledem konkretnego modelu a nie producenta.

 

PZDR

 

Bodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZ Prodrive P1 to niezła felga, jednak pozycjonowana nizej niz compomotive.

 

Bardzo popularnym rozwiazaniem jest produkowanie felg na zamowienie w innej fabryce.

Np OZ kuty nie jest produkowany w fabryce OZ. Dzieki temu u wielu producentow mozna znalezc perelki. Felgi ktore sa naprawde super.

 

Godzac nas, uważam, że powinno sie rozpatrywac jakos felg pod wzgledem konkretnego modelu a nie producenta.

 

PZDR

 

Bodek

 

No i gitarka :mrgreen:

Może zrobimy liste felg które są godne uwagi :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...