Skocz do zawartości

Homelink... Czy ktoś z czymś to jadł?


mbijos

Rekomendowane odpowiedzi

Po długim oczekiwaniu w moim garażu wreszcie stanęła Tribeca. Dłuuugo zajęło mi przebrnięcie przez intrukcję obsługi (żona się ze mnie śmieje, ale ja lubie wiedzieć wszystko dokładnie co i gdzie) i na końcu mi gwoździa wbili... Taka zagwozdka. Tribeca (ściągnięta z USA) ma system Homelink, usiłowałem zaprogramować jeden z przycisków tak, aby otwierał mi bramę garażową i... no właśnie, i nic. Czy ktoś wie jak to się robi? (Robiłem to naprawde z dziesięć razy zanim się poddałem) No chyba, że w USA jest inny system i z europejskimi bramami garażowymi to nie zadziała :( Za wszelką pomoc będę wdzięczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbijos, może za bardzo upraszczam, ale może być tak, jak z uczącymi się pilotami audio-video: części sygnałów po prostu nie potrafią się nauczyć i - jeśli miałbym coś obstawiać - tak jest pewnie w tym przypadku.

 

PS Przeniosę do "Technicznego", żeby w wątku nie było śmietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też słyszałem, że to kwestia podmiany nadajnika w aucie ale nie miałem czasu się tym zająć - mam podobne auto z tym systemem.. więc również czekam na pozytywne info..

 

Czy to jedyny bajerek który został do poprawki w tym autku z us? Ja obecnie przymierzam się do podmiany lewego lusterka zewn na jakieś asferyczne bo oryginał to można sobie na ścianie powiesić - wielkie a nic nie widać.

 

Udało się przejść z F na C, z mpg na l/100km itp a jak radyjko? Jest trochę zabawy.. ja obecnie sprowadzam gazowe amortyzatory do mojej "łódki" bo już mam dość kolebania na byle zakręcie.. w us są po 70usd a u nas na spec zamówienie i wszyscy oczy wieeelkie robią albo od razu ignorują klienta - ja mnie dziś w jednym z ASO w Wawie, bardzo przykro.. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny, amerykanski homelink nie bedzie funkcjonowal z polskimi odbiornikami i nie widzę możliwości jego przestrojenia. Proba programowania nic nie da.

W ciagu 2 tygodni u jednego z forumowiczow pojawią się w ofercie set-y montowane w miejsce fabrycznych, umozliwiające komunikacje z "lokalnymi bramami". Koszty sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlyszkow...

 

A jak Ci sie udało przejść z mpg na l/km? Bo do farenhajtów i mil to się generalnie już zdążyłem przyzwyczaić (niecałe dwa tygodnie jazdy). Jutro jade na wakacje nim i dopiero tak na dobre będę mógł przetestować autko na trasie (do tej pory zaledwie 200km poza strefą zabudowaną :() PZDR I gratuluje wyboru autka, bo mam nadzieje, że jesteś zadowolony tak jak ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

może lepiej zaszczepić chipa od zapasowego pilota w miejsce obecnego homelinka?

 

[ Dodano: Czw Lip 23, 2009 10:23 pm ]

F na C itp - temat rozpoznany ale trudny technicznie bo łącze do transmisji wolne i zasypia w połowie zabawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 lat później...
2 godziny temu, UciekajZaMiasto.pl napisał:

Witam,

odświeże temat,

Homelink lusterko Subaru OUtback 2016 USA

 

Czy ktoś to już ogarnął na temat bram?

 

Pzdr. Marcin

musisz zastosować sterownik bramy kompatybilny z Homelink, np 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2019 o 14:15, lutek34 napisał:

musisz zastosować sterownik bramy kompatybilny z Homelink, np 

 

 

Dziekuję bardzo. Mam przy bramie sterownik Proxima więc tym bardziej sprawdzę czy to odpowiedni model lub wymienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio myślałem aby w końcu korzystać z tego homelinka, ale poddałem się. Dla jednego pilota nie ma sensu. Ideą tego systemu jest to że mamy trzy piloty w jednym urządzeniu. I to było by dla mnie idealne. Pilot do bramy w domu, szlaban na parkingu w pracy i brama wjazdowa u rodziców.

Pisałem nawet do homelinka i nie da sie nic zrobić. Można by podmienić moduł, ale okazuje sie że żadne europejskie auto nie miało tego w osłonie przeciwsłonecznej a przynajmniej nie wie tego osoba która udzieliła mi informacji. Europejskie auta, m.in. audi, bmw, porsche, ma taki system w konsoli srodkowej z lampkami sufitowymi i tam można by zamienić moduły, mam nawet gdzies numery seryjne homelinka. Ale przełożyć ten moduł do osłonki jak jest w tribece nie da się bo są inne całkiem obudowy.

No trudno, przeżyje. Albo poszukam inny jakiś pilot który może mieć 3 w 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nie musisz zmieniać modułów tylko sterowniki ale wtedy ten szlaban, ktory jest ogólny będzie działał tylko dla Ciebie :)

Ja mam swoje dwie bramy więc mogę zmienić sterownik na ten proxima ale musisz kupić jeszcze piloty tylko po to żeby raz zaprogramować a potem one są niepotrzebne i działasz z lusterka.

Niestety dwa sterowniki i piloty to prawie 500 + robota ...  Działa mi z obecnych pilotów i już zapomniałem o bajerach w lusterku :)  

Edytowane przez UciekajZaMiasto.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie sterownik można do bramy dołożyć. Mogą działać niezależnie z dwa czy 3 sterowniki do jednej bramy. Przecież sterownik zdalny (tzw radio) czyli np ta Proxima, tylko zwiera przekaźnikiem wejście w sterowniku samego silnika bramy, czy szlabanu.

 

Jeśli brama nie ma oddzielnego radia. Zawsze ma miejsce na tzw przycisk. Co by ją otworzyć nie z pilota. Pod ten przycisk można podłączyć dowolne radio. Będzie to otwierało i zamykało bramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2020 o 17:23, ewemarkam napisał:

Ale panowie sterownik można do bramy dołożyć. Mogą działać niezależnie z dwa czy 3 sterowniki do jednej bramy. Przecież sterownik zdalny (tzw radio) czyli np ta Proxima, tylko zwiera przekaźnikiem wejście w sterowniku samego silnika bramy, czy szlabanu.

 

Jeśli brama nie ma oddzielnego radia. Zawsze ma miejsce na tzw przycisk. Co by ją otworzyć nie z pilota. Pod ten przycisk można podłączyć dowolne radio. Będzie to otwierało i zamykało bramę.

Racja ale opisane przeze mnie wyżej koszty niestety pozostają :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...