Skocz do zawartości

Sprężyny zawieszenia legacy vs. impreza


gieta

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory nie wiem jak jest z kompatybilnością sprężyn od Legacy i Imprezy?, ale sprężyny w kombi i sedanie są inne :idea:

 

W antyku kombi z tyłu i z przodu są inne sprężyny niż w gt. Już dobrze nie pamiętam, ale z tyłu średnica sprężyny na górze była chyba mniejsza, a z przodu większa w legacy. Te z gt są min. centymetr niższe, inaczej zawinięte i mają inną charakterystykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stronki(na alegro) D2 z tabeli amorkow wynika ze sa takie same,co sprezyn to nie wiem,ale tez jestem ciekawy oraz czy kombi ma takie same jak sedan.

 

Rok temu wyrzucałem z antyka zwieszenie pneumat. i wkładałem zwykłe z sedana ,amorki pasowały ale spręzyny z sedana są z pewnością krótsze bo gołym okiem było widać że tył siedzi,zastosowałem metody ludowe podnoszenia/nigdzie nie mogłem dostać sprężyn z kombi/przy użyciu dwóch gum na stronę ale i tak różnice były widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że jest właśnie jak pisze Jako.

Jakby ktoś potrzebował, to chyba mam gdzieś komplet oryginalnych sprężyn w niezłym stanie do Antyka. Tylko je teraz znaleźć... oj nie będzie łatwo :roll: no i do Legaców '96 nie podejdą, przynajmniej te tylne, jak dobrze kojarzę :roll:

Co do AGX, to ja je mam z Lesjofors'ami i dają świetnie radę. Kombiakiem nadal trochę buja i pewnie temat zejdzie na stabilizatory :wink: ale ja już przestałem się tym przejmować. Jak się jeździ po twardym i luźnym, to ten setup wydaje się być optymalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kombiakiem nadal trochę buja"-mnie tez to strasznie wkurza,myslalem ze sprezynki chca isc na emeryturke+moje balonowate oponki 195/65R15(ktorych sie juz pozbylem z auta) i dlatego tak sie wygina na zakretach,a tu widze nie tylko ja mam problem.Moj antyk wcale nie jest taki miekki,ale wygina sie na zakretach-O co tu kaman :?: Od nowszych kombi legacy sprezynki nie pasuja :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Moj antyk wcale nie jest taki miekki,ale wygina sie na zakretach-O co tu kaman :?: Od nowszych kombi legacy sprezynki nie pasuja :?:

Nawet gdyby pasowały to czy są lepsze? wątpię, zresztą nie ma co gdybać, nie pasują.

 

Sytuację poprawią grubsze stabilizatory, ale o te do Antyka jest mega trudno,a od Imprezy nie podejdą :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie od modelu 1994-1998 pasuje do starszych, ale to raczej niewiele da, lepiej by było od Outbacka, jest chyba 4 cm wyższe, ale zdecydowanie twardsze. Albo od Forestera 98. Można założyc od GT, ale jest trochę za niskie, za to sztywniejsze. Do kompletu stabilizatory, no i nowe łączniki z ASO i gotowe. Z reguły bardziej miękko są zawieszone US - modele, bujają się nawet na wietrze... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikki trza bylo tak odrazu,widzialem gdzies na jakies stronce stabilizatory 22mm do antyka,nawet sie z nad nimi zastanawialem ale byly nie w PL wiec je pominolem.Tylko pytanie na jakiej?Poszperam w zakladkach,przeszukam historie moze je znajde.Lece szukac,chyba to bylo stronka z australii ale nie jestem pewien.

 

[ Dodano: Pon Sie 25, 2008 9:15 pm ]

To w koncu pasuja sprezyny od nowszych legacy,impreza do antyka :?: W gore z autem to nie bardzo,legacy a'la forester -pomylka,od imprezy moze i ok tylko jak duzo pojdzie w dol :?: Ma ktos jakies doswiadczenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az tak strasznie ciezko jest wyeliminowac ten efekt(wyginanie sie na zakretach) :cry: Stronka jest dobra znalazlem stabilizatory do antyka 22mm na przod i tyl cena ok 1000zl za sztuke+podatki+przesylka mam znajomych w australji wiec moze by cos pomogli w kwestii organizacji wysylki,ale pytanie czy warto zawracac sobie i innym glowe :?: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...