Skocz do zawartości

Puścił dymka...


tomciuherba

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak, zdarzyło mi się póki co tak 3 razy, zrobiłem moim GT97' trase powiedzmy 60km i na światłach w korku zaczął dymić nie wiadomo z czego, patrze w lusterko a biały dym za mną :oops: Przygazowałem mu lekko i po sprawie, tak mi zrobił 3 razy i póki co cisza...A co kaman??

Dodam, że autko mam od niedawna, przejechałem na nowym oleju póki co niecałe 7tyś km i na bagnecie w sumie nic nie ubyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomciuherba a czy ten dymek przypadkiem tak nie wygląda? :arrow:

http://pl.youtube.com/watch?v=Wpg3ZG1muB0

U mnie jest takie coś i jest za to odpowiedzialna turbina która puszcza olej. Takie dymki (jak to mówił ex właściciel tego auta - "bąki" )puszczane są zawsze po zejściu z wyższych obrotów.

 

Wiele się dowiesz po zapachu. Olej wyczujesz, płyn też (słodkawy zapach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie to wyglądało choć ciężko porównać, trzeba by stanąć obok siebie i podymić :mrgreen:

Zapach spalonego oleju to nie był-wiem jak pachnie gdyż mój CRX przed zmianą silnika wcinał 1l/100km :mrgreen:

Tak z innej beczki to na filiku widzę rej DDZ, przecież to moje okolice :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doglądaj stan płynu i oleju. Ja kiedyś w bmce miałem taki przypadek, że delikatnie ubywało mi płynu ale to naprawde delikatnie, jeżdziłem tak rok aż do lata, kiedy to miałem małe skoki temp i od czasu do czasu białe dymki. Okazało się że głowica była popękana, ale podobno te silniki tak miały. W subaru raczej to ci nie grozi.Odpukać w nie malowane :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Harvester auto nie jest nowe, rocznik 98.

Też myślałem o sprzęgle, ale żeby sprzegło zaczęło śmierdzieć to trzeba naprawde sie postarać a wydaje mi sie że jeżdże dosyć łagodnie... :lol:

Może faktycznie to ta uszczelka...??, generalnie nie jest chyba to jakiś duzy problem...?? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob, smród spalonego sprzęgła jest bardzo podobny do przegrzanych okładzin hamulcowych i zdecydowanie się różni od smrodu spalonego oleju - łatwo to rozróżnić na węch. Tak jak koledzy piszą jak śmierdzi olejem to prawdopodobnie cieknie spod dekli zaworowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...