Skocz do zawartości

Pozdrawiamy sie :)


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, suberet napisał:

@Glodzio, wiesz, że za takie parkowanie można dostać mandat? No i jak stamtąd legalnie wyjedziesz? ;)

Możesz wytłumaczyć co jest tutaj nie tak? tak z ciekawości. Chodzi o to że będzie musiał przejechać przez ciągłą?

Sam forester świetny, to bardzo rzadki kolor ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 133699 napisał:

Możesz wytłumaczyć co jest tutaj nie tak? tak z ciekawości. Chodzi o to że będzie musiał przejechać przez ciągłą?

Sam forester świetny, to bardzo rzadki kolor ^_^

Tak. W zasadzie policja się tego nie czepia, ale jak by mieli zły dzień, to mają podstawy. Parkowanie po przeciwnej stronie ulicy, jeśli jest linia ciągła, daje prawne podstawy do wystawienia mandatu.

Tak tylko się czepiłem. Większość ludzi to robi. Ja też.

Nie stanowi to zagrożenia w ruchu drogowym, ale służbista nie kieruje się przecież zdrowym rozsądkiem.;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2019 o 07:33, Ptasi0r napisał:

Generalnie z moich zyciowych obserwacji to co jezdzi po ulicach mozna podzielic na dwie grupy.

 

Pierwsza to milosnicy motoryzacji, najczesciej w sportowych samochodach, ktorzy sie nawzajem zauwazaja, szanuja, pozdrawiaja, pozytywnie "zaczepiaja" i zazwyczaj sa ponad podzialami na lepsze/gorsze marki bo przeciez wszyscy razem tworza spolecznosc ludzi pozytywnie zakreconych wokol czterech kolek.

 

Druga grupa, o wiele liczniejsza, to zwykli "zjadacze chleba", dla ktorych auto to tylko narzedzie do przemieszczania. To kierowcy ktorzy nie zwracaja uwagi jakie auta jada kolo nich badz znad przeciwka, a slyszac o tym ze ktos moze kogos innego pozdrawiac na drodze najczesciej reaguja "Ale jak to? Przeciez oni sie ze soba nie znaja".

 

Macie dokładnie rację - to samo jest w każdym innym, motoryzacyjnym "społeczeństwie". Motocyklowym, Jeepowym czy właśnie Subarowym. Ja przez blisko 3 lata byłem "jeepnięty", na lusterku była łapa Jeep Wave i wielokrotnie zdarzało się, że nikt nie odmachiwał. O nowszych modelach to już w ogóle zapomnijcie - jedyna nadzieja była w starych XJ-otach czy ZJ-otach.

 

Ale nie traćmy nadziei - nas, miłośników marki, jest coraz więcej. Więc jak zobaczycie wiśniowego Outbacka ze złotą świnką na lusterku, to bądźcie pewni - właściciel Was na pewno pozdrowi! :)

 

 

DSC_0687.JPG

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZdanoG6 napisał:

Pozdrowienia dla kierowniczki i machającego pasażera Forka około 15.20 w piątek przy Podskarbińskiej (W-wa). 

Również pozdrawiam :) machał kierownik bo to anglik :D a pasażerka również pozdrawia ;)

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było, ale przypomnę, bo sam mam z tym kłopot: jadąc w ruchu uwaga jest skierowana na milion rzeczy, a nie na szukanie Subaru i Świń :D Przeważnie działa to tak, że: o, przejechało Subaru i ktoś machał. Może trzeba pomyśleć o forumowym module, który będzie zapalał pewną sekwencję oświetlenia jak spotka drugiego :biglol:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Guliwer napisał:

Już było, ale przypomnę, bo sam mam z tym kłopot: jadąc w ruchu uwaga jest skierowana na milion rzeczy, a nie na szukanie Subaru i Świń :D Przeważnie działa to tak, że: o, przejechało Subaru i ktoś machał. Może trzeba pomyśleć o forumowym module, który będzie zapalał pewną sekwencję oświetlenia jak spotka drugiego :biglol:

Właśnie. Bardzo cenna uwaga. Sam mam podobnie. Poza tym mało jeżdżąc (5-6 tys. rocznie) tym bardziej muszę się skupiać na bezpieczeństwie jazdy, a wypatrywanie innych subaraczków jest na ostatnim miejscu. Świnki trochę pomagają, ale są zbyt małe, żeby dawać pewny efekt. Taki moduł nie byłby zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu zintegrowany z systemem GPS, żeby podjezdzajac pod galerie handlową nawigacja prowadziła na miejsce parkingowe obok innego Subaru.... 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Juan Rapru napisał:

Właśnie. Bardzo cenna uwaga. Sam mam podobnie. Poza tym mało jeżdżąc (5-6 tys. rocznie) tym bardziej muszę się skupiać na bezpieczeństwie jazdy, a wypatrywanie innych subaraczków jest na ostatnim miejscu. Świnki trochę pomagają, ale są zbyt małe, żeby dawać pewny efekt. Taki moduł nie byłby zły.

To wg mnie nie wynika tak tylko i wyłącznie na skupianiu się na bezpieczeństwie. Po prostu są osoby, które nawet jak jadą pustą drogą w idealnych warunkach pogodowych i miną jeden jedyny samochód na drodze to nie zwrócą na niego uwagi, bo myślami są gdzie indziej. Ja np należę do osób, które dużo widzi jak jedzie. Zapamiętuje samochody, rejestracje, samo mi to przychodzi, i nie pracuje w służbach żeby to było zboczenie zawodowe :D Po prostu jestem spostrzegawczy i jakoś nigdy nie miałem ani wypadku ani kolizji przez to, nawet czasem wydaje mi się że ratuje mi to dupsko, bo jak jestem na rondzie i widzę, że jedzie przykładowo auto na rejestracji z Piły czy Chodzieży i niby ma włączony kierunek, że będzie zjeżdżał na rondzie pierwszym zjazdem, mimo ze na Piłę/Chodzież jest drugi to już nie raz się okazało, że ten kierunek był wbity przypadkowo za szybko, i całe szczęście że się nie wciskałem. Analogicznie działa to też w drugą stronę, jak nie włączają kierunku to i tak można się domyśleć że w dużym procencie zjadą na Piłe skoro jadą na rejestracji PP. ;) Strasznie mnie w ogolę drażni u ludzi nie włączanie kierunku na rondzie przy zjeździe. Zwalniasz prawie do zera albo stajesz, bo się komuś kierunku nie chce włączyć.

Edytowane przez filipk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2019 o 08:13, Glodzio napisał:

Pozdrowienia dla Posiadacza OBK na WA....

 

IMG_20190222_081137.thumb.jpg.8defe5236254982965bdd9461c0a9b79.jpg

 

Oo, prawie jak mój ^_^

 

I przy okazji, pozdrowienia dla kierowniczki białego Forka na tablicach SK - dzisiaj w SO na ul . Będzińskiej:

 

IMG_20190225_200827.jpg

Edytowane przez czekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam kierownika oświniaczonego WRX (STI-?) w klasycznych barwach, na złotych felgach, którego mijałem wczoraj o 16-tej między Przywidzem, a Kolbudami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...