Jump to content
pumex1

Pozdrawiamy sie :)

Recommended Posts

W dniu 24.12.2018 o 09:06, markos007 napisał:

za te rejestracje jeszcze będą gonić tych kierowców ;)

Ale to są chyba legalne rejestracje, wydane przez odpowiedni urząd, dopuścili (wreszcie) inny format niż dwa "jedynie słuszne", dlaczego mieliby za to ścigać?

3 godziny temu, Tichy napisał:

Ale to są chyba legalne rejestracje, wydane przez odpowiedni urząd, dopuścili (wreszcie) inny format niż dwa "jedynie słuszne", dlaczego mieliby za to ścigać?

Legalne, ale tylko przy spełnieniu określonych w ustawie warunków, czyli wnęka na tablicę rejestracyjną jest za mała na standardowe tablice. Przy składaniu dokumentacji do rejestracji auta podpisuje się oświadczenie o konieczności wydania dla naszego auta mniejszych tablic. W wielu przypadkach, jak widzimy na ulicach, ludzie składają fałszywe oświadczenia. Ciekawe ile lat zajmie naszym ustawodawcom udłubanie przepisów pozwalających naszym policjantów karanie takich cwaniaków.

• Thanks 1
  • Upvote 1

Pozdro dla kierowniczki i pasazera z blizniaka napotkanego w wawie0797c1a1ce5cce787a4bc0e5aeb1ffff.jpg

W dniu 25.12.2018 o 13:04, suberet napisał:

Ciekawe ile lat zajmie naszym ustawodawcom udłubanie przepisów pozwalających naszym policjantów karanie takich cwaniaków. 

Myślisz tak, jak władze chcą, żeby wszyscy myśleli ;-) Należy przepisy zmodyfikować nie tak, żeby karać ludzi (CHĘĆ posiadania mniejszych tablic rej. oraz ich posiadanie nie jest niczym złym, za co więc karać?), ale żeby umożliwić ludowi to, czego oczekuje (zwłaszcza że nie jest to żadne wygórowane, niebezpieczne lub nierealne oczekiwanie). Czyli po prostu wprowadzić ten rozmiar tablic jako kolejny z możliwych do wyboru i już, załatwiony problem. Urzędu nie powinno interesować, dlaczego ludzie takie chcą. Mnie się np. te małe podobają, po prostu zawsze uważałem, że tablice rej. są za duże i szpecą auta, w dodatku pogarszając (z przodu) aerodynamikę. Przy okazji można by przeanalizować, czy jakichś innych formatów też nie dopuścić, żeby za jednym zamachem załatwić sprawę na długie lata.

• Upvote 2

3 godziny temu, Tichy napisał:

Myślisz tak, jak władze chcą, żeby wszyscy myśleli ;-) Należy przepisy zmodyfikować nie tak, żeby karać ludzi (CHĘĆ posiadania mniejszych tablic rej. oraz ich posiadanie nie jest niczym złym, za co więc karać?), ale żeby umożliwić ludowi to, czego oczekuje (zwłaszcza że nie jest to żadne wygórowane, niebezpieczne lub nierealne oczekiwanie). Czyli po prostu wprowadzić ten rozmiar tablic jako kolejny z możliwych do wyboru i już, załatwiony problem. Urzędu nie powinno interesować, dlaczego ludzie takie chcą. Mnie się np. te małe podobają, po prostu zawsze uważałem, że tablice rej. są za duże i szpecą auta, w dodatku pogarszając (z przodu) aerodynamikę. Przy okazji można by przeanalizować, czy jakichś innych formatów też nie dopuścić, żeby za jednym zamachem załatwić sprawę na długie lata.

Masz rację, że władza powinna być dla ludzi i powinna tworzyć prawo na miarę obywatela, jednakże akurat przepisy o których rozmawiamy zostały wprowadzone z myślą o rejestracji aut zabytkowych z tego co kojarzę (?). Zatem składanie fałszywych oświadczeń woli dla własnego 'widzimisie' jest nie na miejscu. Ale kwestia większego wyboru formatów tablic rejestracyjnych moze być dobrym pomysłem obywatelskim, którym znajdzie wielu zwolenników. 

49 minut temu, mattipk napisał:

.... przepisy o których rozmawiamy zostały wprowadzone z myślą o rejestracji aut zabytkowych z tego co kojarzę...

Chodziło tu głównie o auta sprowadzane z USA, których wnęki na tablice bywają maciupeńkie. Jak wszyscy widzimy, możliwości kombinacji liter i cyfr nie ma na tych blachach zbyt wiele, jeśli więc każdy kto chce będzie je sobie zakładał, to szybko skończą się możliwości.

@Tichy, nie o to chodzi, żeby było jak kto chce, tylko jest to wyjście na przeciw potrzebom pewnej grupy ludzi. Jak byś się czuł, rejestrując auto z USA, kiedy pani w Wydz. Komunikacji powiedziała by ci, że nie ma już małych blach, więc musisz założyć normalne, tylko sobie je powyginać.

Dlatego uważam, że nie jest to w porządku, kiedy korzystają (nadużywają) sobie z tego różne Sebixy. Te tablice powstały w ściśle określonym celu. To może i żółte tablice dla poj. zabytkowych też sobie każdy, kto chce założy? Powinni zrobić z tym porządek. Tym bardziej, że złożenie fałszywego oświadczenia jest podstawą do cofnięcia prawa do takich tablic. Czy władza z tego będzie korzystać, to już inna sprawa.

Edited by suberet
  • Like 2

Ciach bo zaśmiecacie ... :toobad:

Pozdrawiam kierownika srebrnej Imprezy GC 2,5RS z nr rej SBL... mijanego ok 12:30 na ul. Głębockiej W-wa. 

• Upvote 2

Pozdrawiam Wrocław 0220d267bbd3edf406873d8644ce7b4e.jpg

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Czarny Lanos WO.... po godzinie 10.30 widzimy podczas kąpieli na myjce na Wawrze

oraz Fioletowy? generalnie jakiś ciemny Hawk na ładnej złotej feldze koło 9.30 na zjeździe z S8 na Zielonkę. Pozdrawiam.

Pozdrowienia z dzisiaj dla zielonego Forestera turbo MY03-05 Rej TK spod hotelu Mercury w Gdyni oraz dla kierowcy niebieskiego STI MY15 Rej GD jakoś w okolicy plaży w Orłowie

Pozdrawiam kierowcę srebrnego WRX bloba (chyba na WL)widzianego wczoraj na trasie S8 miedzy 11 a 12 zaraz za skrzyżowaniem z prymasa tysiąclecia - Widuje Cię tam dość często i za każdym razem "szybko" sie przemieszczasz :D

Forek srebrny WU.... Os. Belweder w Wiśle - ktoś z forum?

PS:

30 minut temu, Szurik napisał:

z przed

sprzed! :D

• Like 2

PS:
sprzed!

33 minuty temu, Fala napisał:

PS:

sprzed! :D

Proszę wybaczyć, ale nie miałem polskiego w szkole, więc czasem popełniam błędy.

• Like 1

Pozdrowienia dla najmłodszego w mieście (złapany Tychy, Żwakowska)

XV bialy.jpg

Pozdrowienia dla kierowniczki czarnego forda z zieloną świnką na Rondzie w Zielonce koło godz 15/16. Chyba mignęłaś awaryjnymi :) No i pozdro dla HoseAradioMoralesa który to mnie pozdrowił na Messengerze.

Pozdr dla forka sg w Łodzi - dzięki za miejsce, obcemu zawsze się przyda:D

Obk na A2  mrygane i na wzajem, no i tor Łódź kto był to najlepszego.

W dniu 22.12.2018 o 14:59, Infra napisał:

Pozdrowienia dla kierowcy srebrnego Forka SG, spotkanego przy Makro w Ząbkach. Było machane w obie strony, ja trochę opóźniony bo się na furę zapatrzyłem :D

Odpozdrawiam :D 

• Like 1

Jak to mówią góra z górą się nie zejdzie , a człowiek z człowiekiem zawsze :)
Przybiliśmy z @Wełniacz
piątkę pod stokiem w Białce , miłego szusowania :)

• Like 1
  • Upvote 1

Pozdrowienia z wawy, Aleje J. ok godz 16-tej4a57334b86880c3c355949f4f272cd5c.jpg