Skocz do zawartości

Pozdrawiamy sie :)


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrawiam Panią spotkaną dzisiaj po raz kolejny na Madalińskiego - tym razem trochę dalej niż na krzyżówce Wołoska/Madalińskiego ;) Pani podróżuje niebieskim Blobem WRX i zawsze odmachuje ale raczej z delikatnym zdziwieniem ;)

A no i oczywiście kolegę parkującego swego Srebrnego GT na Rakowieckiej :)

 

A kto Parkuje czarnego Forka ze świniakami na parkingu na wydziale Mechatroniki PW ?

Jeżeli S-turbo, to pewnie ja :).

 

No to Ty ;) ja parkuję zazwyczaj oświniaczone mondeo - czasem impre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni punkt chciałbym rozwinąć w mały off topic: zauważyliście (przynajmniej Krakusy, nie wiem, jak gdzie indziej), że na ulicach jest taka śliska warstewka, jakby maź?? Nie ma mrozu ani śniegu... Ale bym dziś wydzwonił w Corsę wracając z pracy! Właśnie na Zabłociu (tylko trochę dalej) było jakoś więcej tej "mazi" i gość nagle dał po hamulcach, a ja widzę, że lecę na niego... W ostatniej chwili dałem w lewo "pod prąd", bo nic nie jechało z naprzeciwka - uratował mnie ABS. Czyli warto było kupić Forka (poprzednie auto nie miało tego wynalazku). A prędkości były rzędu 40 km/h! Rzuca mi tyłkiem na każdym ostrym zakręcie na mniej głównych ulicach, jeśli tylko jadę na wyższym biegu niż jedynka. Obserwujecie coś takiego? Wg mnie ta warstewka jest od ok. tygodnia, dosyć to niebezpieczne!

 

Też to zauważyłem, tyle że w okolicach Wrocławia. Raz na drugim biegu postawiło mnie prawie bokiem.. Jak już Subaru się ślizga to jest naprawdę ślisko :P .

BTW, pozdrawiam kierownika pięknego niebieskiego GT spotkanego we Wrocławiu(cholera nie pamiętam jaka ulica), który najpierw gazował i mi machał (odmachane :D ), a potem poszedł przez skrzyżowanie pełnym ogniem obok policji. Miny funkcjonariuszy - bezcenne :biglol:. Pozdrawiam również Pana w OBK bodajże :).

Edytowane przez Patryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni punkt chciałbym rozwinąć w mały off topic: zauważyliście (przynajmniej Krakusy, nie wiem, jak gdzie indziej), że na ulicach jest taka śliska warstewka, jakby maź?? Nie ma mrozu ani śniegu... Ale bym dziś wydzwonił w Corsę wracając z pracy! Właśnie na Zabłociu (tylko trochę dalej) było jakoś więcej tej "mazi" i gość nagle dał po hamulcach, a ja widzę, że lecę na niego... W ostatniej chwili dałem w lewo "pod prąd", bo nic nie jechało z naprzeciwka - uratował mnie ABS. Czyli warto było kupić Forka (poprzednie auto nie miało tego wynalazku). A prędkości były rzędu 40 km/h! Rzuca mi tyłkiem na każdym ostrym zakręcie na mniej głównych ulicach, jeśli tylko jadę na wyższym biegu niż jedynka. Obserwujecie coś takiego? Wg mnie ta warstewka jest od ok. tygodnia, dosyć to niebezpieczne!

 

Też zauważyłem i nie tylko na Zabłociu (btw dość dużo śmigam w tamtym rejonie, w drodze do/z pracy).

Ogólnie jest jakiś syf na jezdni przez to, że dawno nie było solidnych opadów. Szczególnie to widać, jak lekko mokro - od razu całe auto uświnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniższym filmiku możecie zobaczyć, jak bym walnął (dudniące dźwięki w tle to oczywiście ABS). Nie było mokro, choć tak to na filmie wygląda, bez mrozu, to właśnie ta "maź"...

Ło pieruna blisko było, ale wykazałeś się przytomnością i refleksem. :) I faktycznie coś było na rzeczy w ostatnich dniach z przyczepnością. Myślałem początkowo, że moje zimówki wymagają wymiany bo pod bardzo delikatną górkę zmieliłem 4 kołami, a przy nawracaniu poszedłem bokiem nie mając takiego zamiaru. Sporo osób jednak potwierdziło, że jakiś syf jest na drodze i tym samym jest bardzo ślisko. Dlatego wolę jak wali śniegiem - przynajmniej wiem po czym jadę i jaki mam poziom przyczepności. Ten "mokry" asfalt jest natomiast pieruńsko zdradliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam wszystkie subaraki zaparkowane w okolicach ulic rakowieckiej i opoczyńskiej , ładne srebrne GT, nowy niebieski XV który często tam jest, dwa czarne forki, fajny legaś z łowickiej niebieski, nie dość że Mokotów piękny, to jeszcze tyle aut :) no i saaby na okrasę. Mega doznania estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyliście (przynajmniej Krakusy, nie wiem, jak gdzie indziej), że na ulicach jest taka śliska warstewka, jakby maź?? Nie ma mrozu ani śniegu... Ale bym dziś wydzwonił w Corsę wracając z pracy! (...) A prędkości były rzędu 40 km/h! Rzuca mi tyłkiem na każdym ostrym zakręcie na mniej głównych ulicach, jeśli tylko jadę na wyższym biegu niż jedynka. Obserwujecie coś takiego? Wg mnie ta warstewka jest od ok. tygodnia, dosyć to niebezpieczne!

 

Na poniższym filmiku możecie zobaczyć, jak bym walnął (dudniące dźwięki w tle to oczywiście ABS). Nie było mokro, choć tak to na filmie wygląda, bez mrozu, to właśnie ta "maź"... Nie spodziewałem się, że w ogóle zerwie przyczepność w tym momencie. [trzeba kliknąć na górze "pobierz", nie odtwarza się wprost w przeglądarce]

https://skydrive.liv...hint=video,.avi

miałem to samo w Katowicach, nie padało nie było mrozu, wydawało sie sucho a poleciałem tak samo piknie jak ty, raz też juz poleciałem bokiem, coś jest na drodze że ślisko jak diabli a mrozu nie ma, co to za pieroństwo nie mam pojęcia, ale coś jak by się świeciło coś jak olej ?? nie ma pojęcia ale śliskie jak diabli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje subiektywne wrażenia z filmiku:

1. pierwszy pojazd w kolumnie jechał szybciej od pozostałych dwóch, a jednak wyhamował przed skrzyżowaniem.

2. drugi pojazd zaczął hamowanie znacznie później od pierwszego, a jednak się zatrzymał.

3. Trzeci pojazd jechał z prędkością podobną do drugiego, a jednak zabrakło na oko ze trzch metrów.

Wnioski:

Mnie również przydażyła się historia z płynięciem na dohamowaniu, oraz niemal wyrzuciło mnie w pejzaż na winklu.

Podobną historię miał zanjomy z Krk.

I ja i znajomy mamy używane najmniej jeden sezon zimówki.

Dziś testowałem samochód Klienta na nokianach - trakcja bez zarzutu.

Może jednak nasze gumy są zużyte? Na pewno ostro je przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków, ul. Komandosów, 2013.12.19., ok. 7:30: pozdrowienia dla mijanego czarnego Forestera od... czarnego Forestera - machałem, ale nie widziałem odpowiedzi, zresztą nie wiem, czy ktoś "z naszych", bo świnek nie dojrzałem.

https://skydrive.liv...hint=video,.avi

 

Kraków, Rondo Kotlarskie, 2013.12.19., ok. 17:25: pozdrowienia dla srebrnego Subaraka (chyba Imprezy? W każdym razie mocno "usportowiony", wg mnie za mocno - straszny hałas! Czy normy na to pozwalają??) na blachach KWI, któremu jakiś łoś (też KWI zresztą) zablokował pas ruchu na Kotlarskim w stronę Mogilskiego. Filmik bez audio, bo rzucałem niecenzuralnościami ;-) Facet oczywiście wjechał już na żółtym i olewał to, że na 100% zablokuje ruch.

https://skydrive.liv...hint=video,.avi

 

A co do tego "błotka" na ulicach, to stało się: żona kolegi nie wyhamowała (przy niedużej prędkości) i puknęła kogoś w tyłek ;-) Szkoda, że nie miała ABS-u, może by dała radę jeszcze odbić, a tak jej auto postawiło nieco bokiem... A dziewczyna, o ile wiem, nie jeździ źle. Nic poważnego na szczęście, troszkę błotnik, lampa i grill, koszta do przeżycia, ale widać, że deszcz (śnieg?) pilnie potrzebny, żeby to cholerstwo zmyć.

Edytowane przez Tichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla Przemqa, spotkanego dzisiaj w Poznaniu. Troche korek się zrobił jak zostawiłem auto na środku drogi aby sie przywitać ale było warto.

 

Megapozytywna sytuacja!!!

 

Subaru wyzwala pozytywne emocje mimo wszystko!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to tylko nie moje odczucie odnośnie miejskich śliskości.

W mieście unosi się w cholerę pyłu, do tego z jakiś robót drogowych błotko roznoszone, wilgość i temperatura bliska zeru.

W miejscowościach oddalonych kilka km od aglomeracji problem znika, choć droga dalej jest wilgotna.

 

Co do pozdrowień, to postrawiam z wczoraj:

Legacy ze świnią zaparkowany pod szpitalem Narutowicza w Krakowie

Subaru Baja zaparkowany naprzeciw restauracji Marchewka z Groszkiem na kazimierzu.

 

Z dzisiaj:

Opolska ok 17:30 srebrna impreza WRX? ze skrzydłem na KRA...

Nowohudzka legacy I - kapłem się dopiero za skrzyżowaniem (mam problemy z rozpoznaniem tego modelu) ale chyba nikt forumowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przewrotnie - antypozdrowienia...

Dla kierownika / kierowniczki samochodu ze zdjęcia - dla ułatwienia nr. WE XXXX E.

Miejsce akcji - wczorjasze popołudnie , parking Sadyba BestMall.

W okresie przedświątecznej ganianiny każdy kawałek miejsca do parkowania ma wartość wielką, a tu ... Zasadzka ...

Oświniaczony samochód - w domyśle forumowicz.

Siara kolego (koleżanko) , siara ...

Jak bezszyjny drech z BM-ki ...

 

Nie pozdrawiam a wręcz przeciwnie ...

post-6349-0-61807300-1387491492_thumb.jpg

Edytowane przez MForbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przewrotnie - antypozdrowienia...

Dla kierownika / kierowniczki samochodu ze zdjęcia - dla ułatwienia nr. WE XXXX E.

Miejsce akcji - wczorjasze popołudnie , parking Sadyba BestMall.

W okresie przedświątecznej ganianiny każdy kawałek miejsca do parkowania ma wartość wielką, a tu ... Zasadzka ...

Oświniaczony samochód - w domyśle forumowicz.

Siara kolego (koleżanko) , siara ...

Jak bezszyjny drech z BM-ki ...

 

Nie pozdrawiam a wręcz przeciwnie ...

post-6349-0-61807300-1387491492_thumb.jpg

 

O! Wreszcie ktoś mnie pozdrowił (co prawda anty), po raz pierwszy od kilku miesięcy :)

 

MForbi - ale żeś mnie przyłapał! ;P

 

Awansem odpowiadając na ewentualne dociekania odnośnie tej ekscytującej sytuacji: TAK, zablokowałem sobie dwa miejsca dziadkiem, bo miałem potem do przeniesienia z innego samochodu ponad 350kg oliwy (po którą serdecznie zapraszam, link pod moim postem) i ułatwiłem sobie zadanie. Czyli podjechałem tym innym samochodem, stanąłem obok dziada (i wtedy już całkowicie zgodnie z własnym JA, z przepisami, ze zdrowym rozsądkiem, z savoir-vivre'em i z Konwencją Wiedeńską - a także bez dresu ani stresu), przeładowałem kartony i puszki - i od tej chwili jest jak na zdjęciu.

 

Z pozdrowieniami -

 

Wasz Król Oliwy! :D

post-486-0-29968200-1387546476_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...