Skocz do zawartości

Pozdrawiamy sie :)


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, hemi112 napisał:

Pozdrawiam masę ludzi JAPFEST ,a szczególnie przesympatyczną właścicielkę LeGacka :)

Ogólnie ,to od cholery Subarowiczów było .

Przyznawać się : kto był :)

jap3.jpg

 

 

ja byłem ..

 

 

20180728_142122.jpg

20180728_142132.jpg

20180728_143013.jpg

20180728_173518.jpg

11 godzin temu, Oktan napisał:

Kto jak nie @wania :D

JA japfest odpuściłem przez ogranizatorów po zeszłym roku, jak usłyszałem że moje Legacy Turbo, które było jedynym takim autem na całym evencie nie nadaje się na konkurs klasyków ( bo jak powiedzieli jest za seryjne i szału nie robi, i lepsze civiki IV gen są) to stwierdziłem że ta impreza jest dla Toyot Nissanów i Hond a nie dla ogółu japońskiej motoryzacji..

 

A ja się nie rejestrowałem a wjechałem.. na brame z pytankiem :

 

Sorki nie wjadę jako uczestnik?

Czym?

Subaru

Jakie?

Forester

Jaki porobiony? ładny?

Nie wiem a ma to znaczenie? 

No stary tu trzeba było selekcję przejść.. Dobra podjedź i pokaż zobaczymy..

No i zajechałem ... i usłyszałem.. 

Dawaj dawaj stary  świnia na lusterku jest to możesz wjezdzać..A gdzie robiłeś hamulce a co jest zrobione a felga jaka pogadaliśmy i wjechałem na dzika...

Czasem trzeba pogadać z ludzmi...normalnie tez nie chcieli wpuszczać

Generalnie nie jechałem tu po to żeby stać na parkingu na zewnątrz...

 

Przy okazji Pozdrawiam brygade Plejad przy ktorej sie rozlokowałem .. Dzięki Panowie za Piwko i miło spędzony czas .

Edytowane przez mch660
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Oktan napisał:

JA japfest odpuściłem przez ogranizatorów po zeszłym roku, jak usłyszałem że moje Legacy Turbo, które było jedynym takim autem na całym evencie nie nadaje się na konkurs klasyków ( bo jak powiedzieli jest za seryjne i szału nie robi, i lepsze civiki IV gen są) to stwierdziłem że ta impreza jest dla Toyot Nissanów i Hond a nie dla ogółu japońskiej motoryzacji..

Spoko, ja rok temu na "eliminacjach" usłyszałem, że SVX'a MOŻE wpuszczą jak zrobię detailing i wsadzę jakieś "grube koło".

 

Takiego wała.

  • Super! 2
  • Haha 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla srebrnego Forestera 2.5 XT na rejestracji WT spotkanego wczoraj koło 22 na DK7 w okolicach Załusek w kierunku Warszawy, jeszcze przed S7.

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to mam wrażenie, że scena Japończyków się zbliża powoli do Golfiarzy i szeroko pojętego wieś-tunningu. Dlatego przestałem jeździć na różne spotkania inne niż stricte Subarowe - nie znajduję tam kompletnie nic dla siebie. Niech się sami podniecają tymi Civicami :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, BelegUS napisał:

Spoko, ja rok temu na "eliminacjach" usłyszałem, że SVX'a MOŻE wpuszczą jak zrobię detailing i wsadzę jakieś "grube koło".

 

Takiego wała.

Wbijacie się na imprezę tunigową i się dziwicie że seryjnych aut nie chcą wpuścić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, skwaro napisał:

Wbijacie się na imprezę tunigową i się dziwicie że seryjnych aut nie chcą wpuścić?

Cytat

JAPFEST to impreza, na którą polska scena motoryzacyjna czekała wiele lat. W 2014 roku po raz pierwszy uderzyliśmy w samo sedno i przygotowaliśmy właśnie dla Was event, na którym znaleźli coś dla siebie zarówno maniacy wyścigów, driftu, klasyki jak i showcarów. Przedsięwzięcie w ciągu trzech lat urosło od wstępnie planowanego zamkniętego wydarzenia dla kilkuset osób, do jednej z największych i najlepiej rozpoznawanych imprez motoryzacyjnych w kraju. JAPFEST jako jedyne show motoryzacyjne ograniczone tematycznie do aut z jednego kraju

 

Nie wiem, może stępiałem z postępem lat, ale nie widzę tutaj nic na temat tego, że to "impreza tuningowa"... ale może takie mamy czasy, że "klasyk" też musi być na gwincie i dżapanrejsingach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem, może stępiałem z postępem lat, ale nie widzę tutaj nic na temat tego, że to "impreza tuningowa"... ale może takie mamy czasy, że "klasyk" też musi być na gwincie i dżapanrejsingach.

Wystarczyło zajrzeć trochę dalej:

https://www.japfest.pl/dla-uczestnikow

 

Uruchomiliśmy już formularz rejestracyjny i z nadesłanych zgłoszeń wybierzemy co najmniej 300 najciekawszych japońskich samochodów z Polski i Europy

 

Dołożymy maksymalnych starań, aby wybrane spośród zgłoszeń samochody reprezentowały ponadprzeciętny poziom modyfikacji – zarówno wizualnych, jak i technicznych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieżny przegląd zgłoszeń na
 
Mówi coś zdeczka innego, no ale whatever. Masz rację, to nie impreza dla nas.
Już na podstawie fotek widać że większość po większych lub mniejszych modyfikacjach. A co pod maską można się tylko domyślać. Nie widzę powodu żeby się obrażać, że nie wypuścili seryjnego auta. I jak znam organizatora (a znam :)), to nawet seryjnego SVXa z ładnym lakierem i na ładnej feldze by wpuścił nawet bez i innych modyfikacji :)
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, hemi112 napisał:

Pozdrawiam masę ludzi JAPFEST ,a szczególnie przesympatyczną właścicielkę LeGacka :)

Ogólnie ,to od cholery Subarowiczów było .

Przyznawać się : kto był :)

jap3.jpg

 

Dziękuję i odpozdrawiam! ;) Miło było poznać i chwilkę porozmawiać.

15 godzin temu, Oktan napisał:

Kto jak nie @wania :D

JA japfest odpuściłem przez ogranizatorów po zeszłym roku, jak usłyszałem że moje Legacy Turbo, które było jedynym takim autem na całym evencie nie nadaje się na konkurs klasyków ( bo jak powiedzieli jest za seryjne i szału nie robi, i lepsze civiki IV gen są) to stwierdziłem że ta impreza jest dla Toyot Nissanów i Hond a nie dla ogółu japońskiej motoryzacji..

To teraz już wiem, czemu Legacy został odrzucony ...

2 godziny temu, BelegUS napisał:

Spoko, ja rok temu na "eliminacjach" usłyszałem, że SVX'a MOŻE wpuszczą jak zrobię detailing i wsadzę jakieś "grube koło".

 

Takiego wała.

 

2 godziny temu, Turbo napisał:

Ogólnie to mam wrażenie, że scena Japończyków się zbliża powoli do Golfiarzy i szeroko pojętego wieś-tunningu. Dlatego przestałem jeździć na różne spotkania inne niż stricte Subarowe - nie znajduję tam kompletnie nic dla siebie. Niech się sami podniecają tymi Civicami :) 

 

Wiecie powiem Wam tak - mają dziwną politykę. Szanuję tych ludzi którzy tam byli, szanuję ich samochody i zajefajne projekty, ale organizatorów już tak w połowie. Impreza się psuje, zaczyna to iść w stronę Raceism, nie masz gleby, nie masz air-ride'a, nie masz wydechu z kwasówki czy dobrej felgi - nie wjeżdżasz. Takie wymogi jak chcą, to niech robią dla aut od rocznika 2000+, a nie dla klasyków. Jednak, co mnie dotyka , to to, że Toyoty w serii, jak i niektóre Datsuny przeszły selekcje. Owszem są to rodzynki, ale na tej imprezie nie do końca. Pisząc to mam na myśli, że było już kilka takich samych samochodów, a nie jeden jedyny na całą imprezę.  A takie Subaru Legacy czy SVX, które byłoby jedyne nie przyjmują, bo mało ciekawe, bo w oryginale... Dobrze wiedzieć, że Corolla czy Civic w serii, których jest od groma są pojazdami ciekawszymi.  Jednak myślę, że są tylko ciekawszymi dla organizatorów. Smutno, że impreza trochę schodzi nie na tą drogę, przynajmniej ja mam takie odczucia. A po drugie skoro organizatorzy są wielkimi fanami japońskiej motoryzacji, to myślałam, że będą potrafili docenić nie tylko stare Nissany, Toyki, Hondy i Mazdy, które zaznaczam pojawiały się w serii, bo były takie rodzynki. Ale chyba są zamknięci tylko na ten świat, wnioskuje to jeszcze po tym co napisał @Oktan.

A definicje klasyka znam inną, niż ta, która klasyfikuje się na tej imprezie. Zatem na swojej stronie niech zmienią w opisie, że chcą pokazać auta starsze i nowsze po modach, a nie klasyki. Jeśli chcą przyjmować KLASYKI na taki event, to przynajmniej ja patrzyłabym bardziej pod kątem unikatowości i jego stanu, a nie modyfikacji.

Wiecie, brakuje mi takiego podziału - na fury typu gruby projekt, które będą robiły show, auta z delikatnymi przeróbkami i typowe klasyki w pełnej serii, perełki, które będą robić "wow" swoją niezwykłością, stanem itd. Myślę, że wtedy każdy znalazłby coś dla siebie, nie było by takie "misz masz" jak jest teraz i można by spokojnie robić wszelakiego rodzaju konkursy. Być może na konkursie klasyków nikt by nie powiedział, że Legacy w serii jest nudne... I miałoby RÓWNE szanse.

Czuję, że zaraz ktoś mnie skrytykuje. Trudno,  ja tylko wyraziłam swoje zdanie o tej imprezie i o tym, że selekcja nie jest do końca sprawiedliwa. Jeździłam wcześniej na JF i było wielkie "WOW!", teraz już jakoś jest mniejsze.

  • Super! 1
  • Lajk 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze było i dobrze robią, jakby każda serię wpuszczali to by się zrobiło tak jak przed JF, czyli jak na parkingu. Rozumiem AE 86 seria odrestaurowana wjedzie czy datsuny(chociaż zwykły datsun też średni). 

Edytowane przez allu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, allu napisał:

Dobrze było i dobrze robią, jakby każda serię wpuszczali to by się zrobiło tak jak przed JF, czyli jak na parkingu. Rozumiem AE 86 seria odrestaurowana wjedzie czy datsuny(chociaż zwykły datsun też średni). 

Ja nie pisałam o każdej serii, tylko o UNIKATOWYCH klasykach, typu Toyka AE86 Trueno/Levin, Subaru Leone/Legacy/XT/SVX, Hondy najpopularniejszy Civic, ale 1/2 gen., Isuzu Bellett, Nissan Sunny GTI, Mazda 323 GTR... Dalej chyba wymieniać nie muszę i myślę, że jakby takie wpuszczali, to były by jedyne na całą imprezę. 

A wszystkie popularne modele niech przyjmują po modach. 

Ale to jest tylko moje zdanie i nie zaśmiecam już wątku - kończę temat :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia z wczoraj dla niebieskiej Imprezy zaparkowanej na robotach drogowych na obwodnicy Trójmiasta i zaległe z środy niedaleko Gdańska dla Legacy IV w sedanie, było machane.

 

A propos kierowców Foresterów, faktycznie nie odmachują. W środę na trasie Ostrołęka - Łeba i wczoraj Łeba - Ostrołęka mijałem ich sporo i nic, nawet nikt głową nie kiwnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja łamiąc stereotyp nie machających foresterów pozdrawiam rowerzystę z soboty z Milówki który mnie pozdrowił i tak mnie tknęło że to na sto pro z forum :D tym bardziej że przede mną w koreczku do rondka stało srebrne kombi a za mną XV i tylko moje miało świnię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Szurik napisał:

A propos kierowców Foresterów, faktycznie nie odmachują.

W sumie nie tylko Foresterów... żona ostatnio na trasie KRK - WAW niezłą bekę ze mnie miała, że macham, macham i...nic :th_dash:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/26/2018 at 9:38 AM, darecki said:

Takie o to spotkanko , pozdrawiam siwulas71 :drinks:

forek.jpg

forek2.jpg

;-) pozdrowionka szkoda ze nie są obydwa takie z silniejszym bratem ;-) ale jak go odzyskasz to zrobimy jeszcze jedno ;-)

12 hours ago, Dr Zybertowicz said:

W sumie nie tylko Foresterów... żona ostatnio na trasie KRK - WAW niezłą bekę ze mnie miała, że macham, macham i...nic :th_dash:

 

nie raz tak szybko jedziecie ze nie mozna odmachac ja macham ;-)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...