Skocz do zawartości

Nowy Legacy


haubi65

Rekomendowane odpowiedzi

No i cena: ponad 150.000 pln skutecznie studzi ......

-22%...... :wink:

AK

ps. mnie akurat sedan pasuje , a wrazenia z jazdy ( komfort , prowadzenie ) bez porownania z poprzednim , nowy to klasa wyzej :!: ...i na co zwrócilem uwage w swoim sedanie auto dosc sztywne , nikt nie powie , ze jest miekkie i buja ..nowy AT super..tylko trzeba opanowac te zmiany przelozen :roll: ...moze Raju cos opisze bo wczoraj jezdzil....

 

w sedanie kratka ? chyba nie ...

kolejny dowód, że interpretacja wyglądu to sprawa czysto indywidualna. :)

P. Andrzeju wiem, że jedzie do Pana GT. Specyfikacja EU będzie identyczna jak w US ? Nigdzie na mogę znaleźć danych. Na subaru.pl są tylko ceny sedana i kombi.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No i cena: ponad 150.000 pln skutecznie studzi ......

-22%...... :wink:

AK

ps. mnie akurat sedan pasuje , a wrazenia z jazdy ( komfort , prowadzenie ) bez porownania z poprzednim , nowy to klasa wyzej :!: ...i na co zwrócilem uwage w swoim sedanie auto dosc sztywne , nikt nie powie , ze jest miekkie i buja ..nowy AT super..tylko trzeba opanowac te zmiany przelozen :roll: ...moze Raju cos opisze bo wczoraj jezdzil....

 

w sedanie kratka ? chyba nie ...

kolejny dowód, że interpretacja wyglądu to sprawa czysto indywidualna. :)

P. Andrzeju wiem, że jedzie do Pana GT. Specyfikacja EU będzie identyczna jak w US ? Nigdzie na mogę znaleźć danych. Na subaru.pl są tylko ceny sedana i kombi.

 

pzdr.

 

oficjalnej specyfikacji nie ma, podejrzewam, że SIP czeka na pierwszy egzemplarz. W kwestii wyposażenia śmiało można sie odwołać do wersji SPORT. Oczywiście kilka różnić na pewno będzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem, że te ogromne lusterka, które tak bardzo podobają mi się podczas parkowania/manewrowania, powyżej 160 km/h już nie są takie sympatyczne - generują wyraźne szumy, bardzo podobne do tych w Foresterze.

W "Lanosie" mam lusterka podobnej wielkości i nie zauważyłem takich efektów akustycznych. Prędkość 200+ :mrgreen:

 

a jak i gdzie Kolega TĄ wersją poszedł 200+ ?

Toż to chyba więcej niż podaje FHI.

Trza by licznik sprawdzić lub legalizować :)

 

ale gratulacje dla osiągów. Przy takiej prędkości i tak są inne szumy więc lusterka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba :)

 

W nowym "Motorze" jest całkiem spory artykuł o nowym Legacy.

Piszą m.in, że:

- Super przestronne wnętrze

- Bardzo dopracowana technika, świetnie się prowadzi i - uwaga - 150-konny diesel zapewnia bardzo dobrą dynamikę (zmierzone przyspieszenie - 9,1 sek)

 

Generalnie wnioski takie, że samochód świetny, jedyne wady to zbyt wysoka cena i trochę za słabe materiały we wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym "Motorze" jest całkiem spory artykuł o nowym Legacy.

Też czytałem że super ten diesel :!: a w Auto- świecie ostatnio wyśmiali nawego Legasia 2,0 w benzynie .

 

W "Auto Świecie" to wyśmiewają wszystko, co nie jest Skodą lub VW :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w AS dostali wersję 2.0 z przekładnią automatyczną. Co tu dużo mówić....może lepiej uczczę tę opcję silnikową minutą ciszy :D A tak na poważnie to czytałem testy w kmh, TG, AS, autogalerii i jeszcze gdzieś :) i wszyscy powtarzają to samo, jest ciszej, więcej miejsca i bardziej komfortowo. Silniki każdy sobie dobierze jakie tam pasują, zawias też można wybrać. Martwią mnie jednak takie rzeczy jak:

a) bardzo średnia jakość plastików, chociaż są dobrze spasowane

B) czemu w sedanie nie można odchylać tylnej kanapy jak w kombi/OBK

c)czemu nie można składać kanapy w sedanie 60/40

d) i na koniec najlepsze, czemu nie ma 17 o normalnym profilu, a są tylko 16'' które wyglądają przekomicznie oraz 18'' którymi chyba bałbym się szybko pokonywać niektóra odcinki. Chociaż znalazłem półśrodek, kupić wersję z 18" i od razu wymienić gumy na 225 ale z profilem 55 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) bardzo średnia jakość plastików, chociaż są dobrze spasowane

Nie zapominaj ze jest to jeden z tanszych samochodow AWD w tej klasie wielkosci.

B) czemu w sedanie nie można odchylać tylnej kanapy jak w kombi/OBK

Moze dlatego ze z tylu jest sztywna pokla, jak w wiekszosci sedanow?

c)czemu nie można składać kanapy w sedanie 60/40

Co jest nie tak ze skladaniem 65/35?

d) i na koniec najlepsze, czemu nie ma 17 o normalnym profilu, a są tylko 16'' które wyglądają przekomicznie oraz 18'' którymi chyba bałbym się szybko pokonywać niektóra odcinki.

Sa 225/50R17.

 

http://www.cars101.com/subaru/legacy/legacy2010.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) bardzo średnia jakość plastików, chociaż są dobrze spasowane

Nie zgodzę się. Twarda deska rozdzielcza powoli robi się standardem (choćby w Mercu E, żeby nie było, że u niemiaszków lepiej ;) ) Pozostałe są miękkie, dobrze spasowane i ciche (przypominam, że moje auto ma twardszy zawias i stoi na 18")

- Super przestronne wnętrze

Prawda. Ostatnio porównywałem "live" mesia E (211) i Legaca - jesteśmy więksi ;)

- Bardzo dopracowana technika, świetnie się prowadzi i - uwaga - 150-konny diesel zapewnia bardzo dobrą dynamikę (zmierzone przyspieszenie - 9,1 sek)

Tyż prawda ale te 9.1 jest zupełnie nieodczuwalne, znaczy rozpędzasz się ale jakby tak trochę obok ;) Może to kwestia gabarytów ale odczuwalnie to się odpływa a nie odpycha od asfaltu ;)

i wszyscy powtarzają to samo, jest ciszej,

Ja mam inne odczucia. Wydaje mi się, że poprzedni Legaś był nieco cichszy, niemniej nawet jeśli mam rację to różnice są tak minimalne, że trzeba być maniakiem Legaca 09 (jak ja :D ) żeby to odczuć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...