Skocz do zawartości

Nowy Legacy


haubi65

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma sprzeczności w oczekiwaniu od "rodzinnej limuzyny" odpowiedniego zawieszenia i precyzji prowadzenia zwłaszcza jak ma 280KM i kosztuje 200.000 pln.

Jak zamówisz LegGTcombi (zawieszenie bilstein) 18" itd to......wszystko co pisałes wczesniej bedziesz miał :idea: ....sadziłem , że mówimy o OBK 2.0 D...rodzinnym :roll:

AK

ps.sobie takiego GT zamówiłem (sedana)... :cool:

 

nie podejrzewam, że w OBK H6 będzie diametralnie inne zawieszenie. Wagę mają podobną także pewnie będzie zachowywał się identycznie.

OBK ma swoje zalety, które są akurat dla mnie ważne. Nic to najwyżej będzie kolejny kompromis. :)

 

pozdrawiam i czekam na pierwsze uwagi po jazdach testowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pierwszy bak za mną ;) Ostatnie 400km trasa, spalanie (liczone z palucha) - 6.79. Jestem w letkim szoku ;) samochód nie dotarty więc jest szansa na niższe wyniki, poza tym zostałem zmuszony do "ustąpienia" pierwszeństwa bucowi w jakiejś Vectrze (typowy P.H. - pechowiec...) bo się koleś z wyprzedaniem nie wyrobił a ja zatrąciłem pobocze z hamowaniem powyżej 100km/h. Już choćby dla takiej jednej sytuacji dobrze mieć SAWD. Ośką bym nie wyszedł (a drzewa były blisko, więc...) Raz jeszcze stwierdzam, że w wersji RS samochód ma trakcję trudno porównywalną z czymkolwiek innym czym do tej pory jeździłem. Lubimy się z Legasiem coraz bardziej ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wizyty na Robotniczej (pozdrowienia) oglądałem sobie nowego Legaca ("ten Legac" a nie "to Legac" ;-) ). Muszę powiedzieć, że byłem zdumiony, bo na zdjęciach prezentuje się tak sobie, ale na żywo naprawdę dobrze. Konsola i deska też fajnie wyglądają. No i jest naprawdę duży.

Fajny wózek, jak ktoś nie widział na żywo - nie marudzić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kierownica nie podoba mi się, ale pasuje do wnętrza.

Mam dokładnie to samo, niby pasuje ale stylistycznie słabo ;) Mały raporcik: oczywiście nie zdążyłem zmienić papci na zimowe więc zamiatałem z Supraśla na letniaku 225/45/18 w brei śnieżnej. Poza hamowaniem (saaaaaaaanki ;) ) mógłbym nie używać zimówek, serio. W zasadzie nie odczułem różnicy pomiędzy pokonywaniem zakrętu w śniegu a pokonywaniem tego samego zakrętu w wodzie. VDC mignęło raptem 2 razy. To dobry prognostyk.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durbos, jak jest VDC off to się świeci ciągle - poza tym gdybym bardzo chciał, to i na suchym asfalcie zerwę, nawet wrzucając dwójkę ;)

 

Chodziło mi o to, że taka "breja" jest zbyt przyczepna żeby na dobrych zimówkach przy zwykłym dodaniu gazu podczas jazdy VDC musiało zaingerować (ono i tak jest w Spec.B chyba bardziej wyluzowane, niż te SS-many w zwykłych wersjach :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejżałem dzis sobie Nowe Legacy w Dawoju.

Auto duże, przód nawiązuje do poprzedniej wersji i nawet fajnie wyglada. Podobny do Vectry po lifcie

Tył mi sie nie podoba - w kombi :-(, Bagażnik sporo wiekszy.

Miejsca z tyłu dla pasażerów .... aż za dużo , nie bedą chciali wysiadać :-)

Kokpit wyglada moim zdaniem super !!! Lepiej na żywo niż na zdjęciach. Fotele - słabe podparcia boczne :-) choć nie sprawdzone jeszcze w ruchu- moż esie myle !

 

Ogólnie auto podobne do konkurencji w klasie czyli Avensis, Mondeo.

Oczywiście ze wzgledu na SAWD - bezwzglednie wybrałbym Legacy.

Auto zrobiło się takie normalne, podobne do innych bez własnego charakteru ... ale to już takie czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzyk, mają w Dawoju jakiś egzemplarz do jazd testowych?

 

Oraz moglibyśmy zrobić jakiś spot łomiankowski ;-))

 

Mam byc "zaraz" zarejestrowany, kombi diesel SPORT :-)

 

Jazzz Club ??? :-) No problemos....

any time ...

 

Fajnie, może namówię tatę na jazdę próbną :wink:

Czas na SPOT - a mam chyba w niedziele. Jak coś, to PW :smile: :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystajac z czasu serwisowego oglądałem wczoraj w Dawoju to nowe legacy, hmmm wrażenia co najmniej mieszane:

 

- od pyska ujdzie (choć swiatla zachodzące na boki to teraz chyba taka powszechna moda - vide choćby nowa skoda octavia), - niektorym sie to udaje, niestety subaru raczej srednio

 

- w środku konsola wygląda ja półka skalna do skakania ze skał do wody :roll: - trochę przycięzka ale jak to skała :mrgreen:

 

- tył w kombi jest koszmarny :sad: widać kopię z brzydactwa jakim jest nowa toyota avensis, z tym ze tył legacy jest jeszcze bardziej odrażajacy, wygłada jak jakas kwadratowa szafa - a niestety bagażnik w srodku nie potwierdza tego wrazenia bo jest raczej mały jak na wrazenia zewnętrzne

 

wrazenia negatywne potęgował fakt, że obok stał "stary" / obecny outback

 

generalnie cięzko by mi było się zdecydowac na takie auto, bo to niestety nie wygląda, byc moze fajnie jeździ, ale majac na uwadze przeznaczenie takiego auta jako auta rodzinnego, cięzko by mi było zaakceptowac fakt ze się smieją z moich dzieci, ich koleżanki i koledzy w przedszkolu, ze tata takim brzydkim autem jeździ :mrgreen: :cool:

 

- czy gdzies zbierają podpisy w necie pod petycją aby głownego designera subaru zmusic do harakiri :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest masa holowanej przyczepy dla kombiaka

 

Dla przyczepy bez hamulca masa wynosi od 720 do 750 kg /w zależności od wersji silnikowej/, dla przyczepy z układem hamulcowym - 1500 kg przy silniku 2.0, 1800 kg przy 2.5 i 1700 kg w wersji z silnikiem Diesla.

 

Dziś zauważyłem, że te ogromne lusterka, które tak bardzo podobają mi się podczas parkowania/manewrowania, powyżej 160 km/h już nie są takie sympatyczne - generują wyraźne szumy, bardzo podobne do tych w Foresterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem, że te ogromne lusterka, które tak bardzo podobają mi się podczas parkowania/manewrowania, powyżej 160 km/h już nie są takie sympatyczne - generują wyraźne szumy, bardzo podobne do tych w Foresterze.

W "Lanosie" mam lusterka podobnej wielkości i nie zauważyłem takich efektów akustycznych. Prędkość 200+ :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...