Skocz do zawartości

Opłaty na samochody z UE na dzień dzisiejszy - 08/2008


Woszkowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osób w temacie - jakie aktualnie obowiązują opłaty (podatki, cła, akcyzy,etc) w przypadku zakupu samochodu np. w Niemczech za kowtę 20 tys.Euro. Czy coś ostatnimi czasy się zmieniało? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysio, dzięki, czytałem - ale wydaje mi się ,że są to stare dane - prawdopodobnie coś w ciągu ostatnich dni się zmieniło.

I jeszcze jedno - czy wiek samochodu ma wpływ na opłaty - podejrzewam ,że młodsze są mniej obciążone wszelakimi opłatami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z UE, to zaczynasz od akcyzy (około 3% lub około 13% jeśli silnik ponad 2.0) i tłumaczenia umowy i dotychczasowego dowodu rej. u tłumacza przysięgłego. "Pińcet" złotych na Fundusz Ochrony Środowiska (konto poda Urząd Komunikacji), chyba 160 zł w Skarbowym i prawie 250 w Komunikacji. Masz nowy dowód i tablice - szukaj ubezpieczyciela.

 

Wiek nie ma teraz wpływu na opłaty, no chyba, że to już zabytek podlegający jakiejś ewidencji i ochronie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słyszałem, że parę dni temu zmienił się sposób liczenia akcyzy. Nie od wartości na umowie (słynne 50 euro) tylko od wartości wg Eurotax.

 

Niestety nie wiem na ile to prawdziwa informacja. Nie poparta jest żadnym wiarygodnym źródłem (słyszałem to od typa który ściąga z zachodu autka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woszkowaty, sprawdź TUTAJ W miarę fajnie opisane.. Ja jestem świeżo bo takiej zabawie z samochodem sprowadzonym z Holandii, jakby co to pytaj. Co do kosztów, to BartekT z grubsza opisał..

 

Jeśli chodzi o zmiany w przepisach dotyczących akcyzy, to jedyną nowością jest nieco zmodyfikowana deklaracja oraz fakt, że cenę auta z umowy porównują na miejscu w UC z wartością według Eurotaxu. Kwotą bazową dla wyliczenia akcyzy jest w dalszym ciągu wartość z umowy kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z UE, to zaczynasz od akcyzy (około 3% lub około 13% jeśli silnik ponad 2.0) i tłumaczenia umowy i dotychczasowego dowodu rej. u tłumacza przysięgłego. "Pińcet" złotych na Fundusz Ochrony Środowiska (konto poda Urząd Komunikacji), chyba 160 zł w Skarbowym i prawie 250 w Komunikacji. Masz nowy dowód i tablice - szukaj ubezpieczyciela.

 

Wiek nie ma teraz wpływu na opłaty, no chyba, że to już zabytek podlegający jakiejś ewidencji i ochronie. :wink:

 

No to tak jak w tym artykule jest :) tam jest chyba 3,1% i 13,6%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zmiany w przepisach dotyczących akcyzy, to jedyną nowością jest nieco zmodyfikowana deklaracja oraz fakt, że cenę auta z umowy porównują na miejscu w UC z wartością według Eurotaxu. Kwotą bazową dla wyliczenia akcyzy jest w dalszym ciągu wartość z umowy kupna.

Jaśniej można :?: :mrgreen: Jeśli porównują to chyba w jakimś celu? Mogą zmieniać podstawę obliczenia akcyzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to w "Janosiku" Pyzdra powiedział, w zyciu są cy prawdy:

 

1. syćko prowda

2. tys prowda

3. gówno prawda,

 

a to co wypisujecie, czy ta stronka z "pomocą" to dla mnie gówno prawda :wink:

 

Jeśli z UE, to zaczynasz od akcyzy (około 3% lub około 13% jeśli silnik ponad 2.0) i

 

 

ło matko święta, a skąd ty ześ to wyczytał :?: :roll: :evil:

 

juz tyle razy było to pisane, ze sie flaki wywracaja :!:

 

jedyne zmiany, to to, ze jesli masz auto bezwypadkowe z ważnym przeglądem, to jest on akceptowany u nas, to jedno.

A drugie, czyli kwestia akcyzy, to rzeczywiście jest ona liczona/ porównywana z eurotaxem i urząd celny dopuszcza różnicę w cenie do 30%, jeśli auto jest powypadkowe i przedstawisz dokumentację w postaci zdjęć, to nawet do 50%.

Jeśli róznica jest zbyt duża, to albo przyjmujesz ich wyliczenia co do akcyzy, albo bierzesz rzeczoznawcę.

jeśli auto jest mocno rozbite, a cena odbiega od erotaxu o ponad 50% to i tak bierzesz rzeczoznawcę, BTW- 400 do 600 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko święta, a skąd ty ześ to wyczytał :?: :roll: :evil:

 

juz tyle razy było to pisane, ze sie flaki wywracaja :!:

Oświeć mnie proszę, co jest tak niestrawnego w moim opisie. :wink:

Czy użycie słowa "około" zamiast podanie z pamięci błędnej wartości? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświeć mnie proszę, co jest tak niestrawnego w moim opisie. :wink:

No też się zastanawiam.. Jest tak jak napisałeś, a upieranie się przy 0,1% akcyzy nie ma znaczenia, bo kwotę i tak się zaokrągla, a do tego dochadzą różne kursy walut. Polecam stronkę, którą wcześniej zaproponowałem. Dane są aktualne i w pełni wystarczające dla laika, który nigdy wcześniej nie miał nic wspólnego z podobnymi procedurami.. Ja przechodziłem przez nie kilkanaście dni temu i potwierdzam wszystko, co tam napisali. I to, co w uproszczeniu napisał BartekT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś, kto przechodzi tą procedurę częściej niż raz na kilka lat, zna jakieś skróty przez tą cudowną biurokrację, ale ja nie. Ale zdziwiła mnie informacja o uznawaniu badania technicznego z kraju sprowadzenia, bo mnie na stacji diagnostycznej skasowali chyba 169 zł :evil: i bawili się rolkami przez pół godziny, co już opisywałem w innym wątku. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest tak niestrawnego w moim opisie

 

nic, ale polecam wyszukiwarkę, pisanie wciąż na ten sam temat po pewnym czasie robi się męczące :razz:

 

a upieranie się przy 0,1% akcyzy nie ma znaczenia, bo kwotę i tak się zaokrągla, a do tego dochadzą różne kursy walut

 

lepiej się uprzeć, bo stawki są do 2000 ccm 3,1% i powyzej 2000ccm 13,6%.

A przy wiekszych kwotaj jednak zrobi sie róznica, a kursy walut nie są "różne" i akurat w przypadku Urzędu Celnego stosuje się średni kurs miesięczny, więc jak ktoś sie wybiera po auto, zna jego cenę i nie odbiega ona znacząco od tej z eurotaxu, to moze sobie jeszcze przed zakupem wyliczyć ile wyniesie akcyza.

 

Ale zdziwiła mnie informacja o uznawaniu badania technicznego z kraju sprowadzenia,

 

no widzisz człowiek sie uczy całe życie.

A wiesz, ze opłata "recyklingowa" wynosi 500 PLN, albo 250 PLN :?: :wink:

Jak nie wiesz, to juz wiesz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej się uprzeć, bo stawki są do 2000 ccm 3,1% i powyzej 2000ccm 13,6%.

I to już w drugim poście napisał BartekT

 

kursy walut nie są "różne" i akurat w przypadku Urzędu Celnego stosuje się średni kurs miesięczny

A to jest właśnie to, co przed chwilą nazwałeś gówno prawdą :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guma napisał/a:

kursy walut nie są "różne" i akurat w przypadku Urzędu Celnego stosuje się średni kurs miesięczny

 

A to jest właśnie to, co przed chwilą nazwałeś gówno prawdą

 

 

te, filozof, a możesz mi powiedzieć w którym momencie mojej wypowiedzi średni celny kurs walut nazwałem gówno prawdą :?: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te, filozof, a możesz mi powiedzieć w którym momencie mojej wypowiedzi średni celny kurs walut nazwałem gówno prawdą :?: :evil:

 

Ty? W żadnym momencie... :wink: Za to ja całkiem niedawno...

 

Mam wrażenie, że koniecznie chcesz zaistnieć. Staram się zrozumieć Twoje potrzeby psychospołeczne, ale niepotrzebnie robisz ferment... I to nie tylko w sensie merytorycznym. A ludzie chcą się tu czegoś dowiedzieć. EOT :cool:

 

BTW, nie ma czegoś takiego jak celny kurs walut. Słyszałeś kiedyś o NBP? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, nie ma czegoś takiego jak celny kurs walut. Słyszałeś kiedyś o NBP?

 

nie ucz ojca dzieci robić :wink: , tak mówi jedno przyslowie...

 

:arrow: http://www.money.pl/pieniadze/nbp/celne/

Mam wrażenie, że koniecznie chcesz zaistnieć

 

oczywiście, że chcę :mrgreen:

Staram się zrozumieć Twoje potrzeby psychospołeczne

 

cieszy mnie to niezmiernie, jesteś jednym z wielu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...