Skocz do zawartości

Czy wymieniac ten rozrząd ? FOTO


lyssy23

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekaj na tych od szpar ( co ze zdjęć wróżą jak bity :mrgreen: ) to zaraz przeanalizują stan paska...albo ja się dorobię zaraz pierwszego :roll:

 

 

A tak serio to wygląda dobrze, ale zawsze ktos mógł wcześniej zmienić tylko pasek, bez demontażu n ie ocenisz przykładowego luzu na rolkach np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak może wyglądać pasek i rolki po ok 160 tys km?

Ten pasek na pewno ma mniej niż 160k km.

 

Natomiast dziwi mnie, że wydajesz kilkadziesiąt tysięcy pln na auto i rozważasz odłożenie wymiany rozrządu za 1,5k pln na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli był serwisowany prawidłowo, to miał przy 100kkm wymieniony.

Inne źródła piszą i mówią, że w turbo można by to zrobić częściej np po 80kkm.

Więc nie ma na co czekać tylko wymieniaj, masz graty na wierzchu więc odpadnie Ci demontaż, wymieniaj szkoda ryzykować.

ja ostatnio za 1300PLN robiłem więc jak ty masz na wierzchu to będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek i rolki po ok 160 tys km?

:shock: jak to moze byc mozliwe ze pasek wytrzymal taki przebieg :roll: :lol: (...)

a co Cie dziwi?

service manual nowszych Subaryn (USDM) wymiane pasku rozrzadu zaleca wlasnie przy takim przebiegu :razz:

 

serviceag2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no wlasnie :smile:

 

manual manual'em, ale ja tam w aucie z "kolizyjnym" silnikiem* nie ryzykowalbym robic takich przebiegow bez wymiany paska rozrzadu i "peryferii"...

 

 

 

*na szczescie nie wszytkie turbodoladowane japonskie silniki sa takie :cool: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wiem że lepiej wymienić, ale odnośnie tej tabelki to właśnie za 2000 mil rozrząd miał być wymieniany, a nie wygląda jakby miał 103 tyś mil przebiegu więc można domniemywać że serwis wymienił go nieco wcześniej, czyli pewnie bardzo niedawno. Źle myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...