Skocz do zawartości

"klikanie"(?) przy włączonym nawiewie


aneczka64

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry:-)

 

Mam pytanie, może ktoś będzie wiedział coś na ten temat:-))

 

Od jakiegoś czasu słyszę charakterystyczne kliknięcie przy włączaniu klimatyzacji. To samo kliknięcie pojawia się przy włączeniu samego nawiewu. Dopóki nawiew lub klima jest "on" w trakcie jazdy co jakiś czas ( dosyć często) słychać "klik", jakby coś przeskakiwało i pojawia się najczesciej na wyższym biegu przy puszczaniu nogi ze sprzęgła, ale również podczas jazdy, przy wolnej spokojnej jeździe.

Gdy nawiewu nie ma, nic takiego się nie dzieje( chyba...)

Wcześniej( chyba) to nie występowało, ale nie mam pewności...Czy tak ma być? Jest to dosyć denerwujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jak już mówimy o nawiewie to mam pytanie jeden z nawiewów nad przyciskiem świateł awaryjnych jest wyraznie słabszy od pozostałych a napewno od sąsiadniego prawego czy ma ktoś pomysł jaka to przyczyna albo w jaki sposób mozna to poprawić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jak już mówimy o nawiewie to mam pytanie jeden z nawiewów nad przyciskiem świateł awaryjnych jest wyraznie słabszy od pozostałych a napewno od sąsiadniego prawego czy ma ktoś pomysł jaka to przyczyna albo w jaki sposób mozna to poprawić ???

Ja mam tak samo, słabiej dmucha ten na środku bliżej kierownicy.

TTTM :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneczka64, jeżeli dobrze Cię zrozumiałem to wszystko jest ok.

Od jakiegoś czasu słyszę charakterystyczne kliknięcie przy włączaniu klimatyzacji.

Załącza się sprzęgło sprężarki klimatyzacji, w niektórych modelach samochodów nawet dość głośne "łup"

To samo kliknięcie pojawia się przy włączeniu samego nawiewu.

Jeżeli włączona jest klimatyzacja to włącza sie ona i wyłącza razem z nawiewem ( aby klimatyzacja działała musi być włączony nawiew)

Dopóki nawiew lub klima jest "on" w trakcie jazdy co jakiś czas ( dosyć często) słychać "klik", jakby coś przeskakiwało i pojawia się najczesciej na wyższym biegu przy puszczaniu nogi ze sprzęgła, ale również podczas jazdy, przy wolnej spokojnej jeździe.

Pod warunkiem, że nawiew i klima jest "on" to jest to normalna praca klimatyzacji - sterownik co jakiś czas włącza i wyłącza sprężarkę, zależnie również od stylu jazdy - obrotów i obciążenia silnika.

Gdy nawiewu nie ma, nic takiego się nie dzieje( chyba...)

Bo klimatyzacja nie działa, patrz wyżej

 

Jedyny niepokojący objaw to klikanie przy pracującym nawiewie i wyłączonej klimatyzacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...