Skocz do zawartości

Znany temat SZYBERDACH


ania i tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

1. Wiem,ze temat byl poruszany nie raz.

2.Chce pomoc innym.

W zwiazku ze znanym problem szyberdachow w subaru,sprobuje w tym watku zgromadzic jak najwiecej informacji.Poniewaz mam u siebie problem z zamykaniem szyberdachu postanowilem sie do nie go dostac auto to Legacy 92".Szyberdach i mnie sie nie zamyka inne funkcje dzialaja poprawnie,moja prosba to jezeli ktos ma jakis SCHEMAT ELEKTRYCZNY POSZUKIWANY to niech go tu wrzuci,ja wkleje zdjecia z demontazu plastikow i podsufitki oraz zdjecia jak szyberdach wyglada bez podsufitki moze komus to pozwoli zrozumiec zasade dzialania tego utrojstwa,rozmieszczenie rurek odprowadzajacych wode(problemu z przeciekaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ześwirował. Jak był uchylony, to po wyjęciu kluczyka ze stacyjki ładnie się domykał. Jak był otwarty, to po wyjęciu klucza jeździł sobie do przodu i do tyłu aż mu sie znudziło (ok 5 minut) i pozostał otwarty :mrgreen: aż w końcu całkiem zgłupiał i się nie chciał w żaden sposób zamknąć. Po rozmontowaniu wszystkiego znalazłem jedynie 3 potrzebne kabelki do których zamontowałem przycisk, a cały sterownik poleciał do kosza.

Działa :) bez domykania, ani innych pierdół, ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla bojacych sie rozbierac pol samochodu opisze cala czynnosc.Ja mam kombi wiec nie mialem duzo problemu z wyjeciem podsufitki bo trzeba ja wyjac,nie ma co meczyc z podwieszona latwo ja "polamac"Gorzej maja wlasciciele sedanow.U mnie zaczolem od odkrecenia: raczek,swiatelka,lusterka i zaslon przeciw slonecznych.Drugi etep to zjecie plastikow.Zaczolem od tylnej czesci auta-prosta czynnosc,plastiki schodza ladnie,zdecydowane szarpnecia pomagaja dodam na zdjeciach wyglad zaczepow.Tylne plasiki odciagamy prostopadle do pow. natomiast boczne od szyby do siebie(nie probowac z gory na dol!).Nie ma sie czego bac wszystko idzie sprawnie. :grin: Po zdjeciu plastikow nalezy odkrecic pasy(17-ka).A plastki wycigamy tylko do srodkowych slupkow,reszte tylko odciagamy.Do wycigniecia samej podsufitki przyda sie druga osoba(moze byc zona :mrgreen: )Jedna osoba z tylu auta powoli siagnie do siebie pods. a druga z przodu odgina plastki.Reszta zalezy od usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się może dołączę, mój czasami zamyka się i otwiera, tylko gdy trzymam przycisk, ale tak, że muszę trzymać i przesunie się parę cm, po czym muszę puścić, ponownie wcisnąć i trzymać i tak w kółko, aż do całkowitego zamknięcia/otwarcia. Nie ma reguły kiedy się to dzieje, czasami po chwili problem znika, a czasami występuje dłuższy czas. Parę razy byłem już z tym w serwisie i zawsze zaczynał działać poprawnie i patrzyli na mnie jak na idiotę :mrgreen:

Oczywiście nie zamierzam nic rozbierać, ale może ktoś spotkał się z podobnym objawem i wie co to było, bo nie mam ochoty zostawiać z tego powodu samochodu w serwisie, żeby mi rozebrali pół samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się może dołączę, mój czasami zamyka się i otwiera, tylko gdy trzymam przycisk, ale tak, że muszę trzymać i przesunie się parę cm, po czym muszę puścić, ponownie wcisnąć i trzymać i tak w kółko, aż do całkowitego zamknięcia/otwarcia. Nie ma reguły kiedy się to dzieje, czasami po chwili problem znika, a czasami występuje dłuższy czas. Parę razy byłem już z tym w serwisie i zawsze zaczynał działać poprawnie i patrzyli na mnie jak na idiotę :mrgreen:

Oczywiście nie zamierzam nic rozbierać, ale może ktoś spotkał się z podobnym objawem i wie co to było, bo nie mam ochoty zostawiać z tego powodu samochodu w serwisie, żeby mi rozebrali pół samochodu

 

zrób to co ja, wywal sterownik i na sam przycisk zamontuj. Wtedy, będzie prąd->będzie jechał, jak nie będzie to nie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzialaja funkcje up-down i open-ale close juz nie dziala.Tylko w pozycji open- niechce sie zamknac,przycisk nad lusterkiem dziala.W opcji close silnik nie dziala ta jak by nie dostawal sygnalu.

 

[ Dodano: Pią Sie 01, 2008 10:28 pm ]

Radekk rozbieranie jest bardzo proste jak klocki le..(to nie reklama,nie prowadze sklepu z zabawkami), zajelo mi to ok 30min :wink: Tylko co dalej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radekk rozbieranie jest bardzo proste jak klocki le..(to nie reklama,nie prowadze sklepu z zabawkami), zajelo mi to ok 30min :wink: Tylko co dalej :?:

Ale ja mam samochód jeszcze na gwarancji więc chyba nie warto mi samemu się w to bawić :mrgreen:

 

Adaś :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czo? aktualnie łącze sobie kabelki, bo przycisk wypada, ale i tak mało używam, bo zimnego łokcia łatwiej przez boczną szybę zrobić :twisted:

Ale łatwiej mi się jeździ patrząc przez dach, niż wychylając głowę przez boczną szybę, jak mi muchy zawalą całą przednią :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ze jak podlacze przedni kabelek do tylniego to bedzie sie otwieral a jak tylni do przedniego to bedzie sie zamykal :mrgreen: tak czy nie :idea:

nie wiem który to przedni a który tylni :mrgreen: ale jeden otwierający jest, drugi zamykający, trzeba je połączyć z trzecim z prądem, raczej nie jhednocześnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...