Skocz do zawartości

Blow off w Dieslu?


Umbert

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie czy moze zalozyc dres z paskami i jako komplement zamontowac Blow Off do przyszlego Legacy diesla. Pytanie: czy to wogole bedzie gwizdac?

 

Tam sie te lopatki jakos same ustawiaja i cholera wie jak to dziala. Znaczy ...sie wie ze wpycha powietrze ale jak duzo go wpycha?

 

Jezdzac Outbackiem dalem mu niezle popalic i turbodziura byla ale to przypominalo mi raczej takie niskocisnieniowe turbo jak w Volvo V40 2.0T a nie "prawdziwe" kopa w dupsko turbo.

 

Napewno ktos sie na tym zna to mi podpowie czy boost ma na tyle sily zeby sobie pogwizdac po miescie czy raczej nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umbert, turbo w dieslu ładuje ciśnienie tak samo jak i w benzynie więc blow-off też będzie syczał bo jego praca zależy wyłącznie od ciśnienia w dolocie i podciśnienia w kolektorze ssącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawas, nie jestem fanem diesla i nigdy tym nie jeździłem ale wydaje mi się że turbosprężarka gdzieś to ciśnienie pompuje więc trzeba w odpowiednim miejscu zamontować BOV i będzie działał - nie ma cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sensu nie widzę ale wiem że da się BOV zrobić bo nie raz słyszałem syczące klekoty ale jak dla mnie to silnik diesla to takie czary mary - nie lubię, nie używam i się na dieslach się nie znam więc dokładnie nie powiem. Podciśnienie mozna robić ustami przez wężyk :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy moze zalozyc dres z paskami i jako komplement zamontowac Blow Off do przyszlego Legacy diesla. Pytanie: czy to wogole bedzie gwizdac? (...)

imho taki bedzie gwizdzac ze az milo: :arrow: Sunami BOV :mrgreen:

 

 

 

p.s. co prawda nie wiem jak to wplyneloby na gwarancje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunami zaloze odrazu po zakupie nowki KIA albo Hyuandaya!

Znaczy nigdy.

 

Dobra, dresiarze poprostu z tego co widac nie jezdza dieslami i juz.

Bede jezdzil w jeansach i napisze sobie "Asphalt cowboy" na sprzaczce od paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunami zaloze odrazu po zakupie nowki KIA albo Hyuandaya!

Znaczy nigdy.

 

Dobra, dresiarze poprostu z tego co widac nie jezdza dieslami i juz.

Bede jezdzil w jeansach i napisze sobie "Asphalt cowboy" na sprzaczce od paska.

 

Jak byś napisał "jeździli" to by się zgadzało - już nie upalam dyszla, ale po moim katowaniu 1,9 JTD chodzi bez żadnej ingerencji jak by miał BOV'a. Nie wiem co się uszkodziło, silnik jednak dalej fajnie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i się da ale brzmi niefajnie

świat poprostu za sprawą księgowych i marketingowców schodzi na psy...skoro Porsche chce wyprodukować diesla http://www.motogazeta.mojeauto.pl/Samoc ... 92220.html to czego się spodziewać? żezaraz po tym powstanie Carrera TDI z napędem na przód? :evil:

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...