Skocz do zawartości

Filtr skrzyni automatycznej


as1313

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem chcę wymienić olej w skrzyni automatycznej kupiłem w ASO filtr (taki nakręcany jak zwykły olejowy do silnika) ale mechanik mówi, że pod miską od skrzyni jest jeszcze jeden filtr i też go trzeba wymienić. Ojciec ma Audi w tiptroniku i u niego faktycznie filtr jest w środku skrzyni. Gościowi w serwisie powiedziałem, że chcę wymienić olej w skrzyni i dał mi ten nakręcany filtr więc już nie wiem. Co o tym myślicie może ktoś już wymieniał i ma jakieś doświadczeia? Acha samochód to Legacy 99 2.5 AWD VDC.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam sie pod temat Impreza 98, bylem przekonany po zdjeciach ze jest filtr tylko w skrzyni ???

Jak to wyglada ile filtrów jest, bo skrzynie rozumiem mamy podobne??

 

Moze dział techniczy rozwieje wątpliwości i przy okazji poda ceny filtrów i wykonania takiej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda są dwa filtry, jedny nakręcany mały, drugi jest pod deklem od skrzyni.

w aso mówią że ten drugi wymienia się tylko przy naprawie skrzyni.

Rozmawiałem z człowiekiem który naprawia skrzynie i też mi to powiedział, ale jakbyś chciał go wymienić to koniecznie musisz zakupić odpowiednią uszczelkę dekla bo podobno jak sie jej nie wymieni to prędzej czy póżniej może się pocić.

Mi jak wymieniali olej to niby wymieniali obydwa filtry, chociaż tego nie widziałem, ale że odkręcali dekiel, wtedy mogą ci powiedzieć w jakim stanie jest skrzynia.

Przed forkiem miałem BMke e38 i tam np. w aso wogóle nie przewidują wymiany oleju w skrzyni, ale to jest kompletna bzdura.

Na koniec uważam, że jak są dwa filtry to obydwa trzeba wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jorgen, czyli są dwa filtry o to mi chodziło. Mechanik miał rację a w serwisie też mi powiedzieli, że wymienia się tylko ten zewnętrzny filtr a jak zapytałem o drugi to nie bardzo wiedzieli o czym mówię. Nie wiedziałem już o co chodzi w serwisie twierdzili żeby wymienić jeden zewnętrzny a mechanik, że to nie ma sensu bo ten w środku jest ważniejszy i trzeba usunąć zanieczyszczenia (szlam, opiłki) z miski. Dzięki za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...