Jump to content

Pytanie do Forumowiczów z Trójmiasta.

Navyman
 Share

Recommended Posts

Szanowni Forumowicze,

Moje Subaru Legacy 2.0 RC sedan, model 2008r. nie posiada autoalarmu, a jedynie imobilizer. Zdecydowałem się na doposażenie auta w autoalarm (wymogi towarzystwa ubezpieczeniowego).

Interesuje mnie wyłącznie autoalarm, który wykorzystuje oryginalny kluczyk z pilotem centralanego zamaka. Nie chce żadnego dodatkowego bryloka. Jesli znacie takie autoalarmy i warsztaty na terenie Trojmiasta, w ktorych je matują to prosze o info.

Jednoczesnie nadmieniam, iz nie interesuje mnie opcja zakładania autoalarmu w ASO, gdyz cena zaproponowana (1800zł) wydaje sie zbyt wysoka w sytuacji, kiedy SIP nie honoruje mojej gwarancji (zakup poza UE).

Pozdrawiam

wymogi towarzystwa ubezpieczeniowego

a sprawdziłeś, czy twojej firmie ubezpieczeniowej nie wystarczy oznakowanie DNA jako drugi (poza immo) konieczny element zabezpieczenia? np. w pzu uznają DNA i alarm nie jest potrzebny

Dziekuje za wskazówki. Musze przyznac, ze nie myslalem o DNA.

Moje TU (Hestia) nie honoruje jednak tej metody. Poza tym z tego co wyczytałem w sieci to jedynie trzy firmy na swiecie produkuja specjalny proszek z właściwym dla samochodu numerem VIN. Z tego wynika, że czasokres oczekiwania jest dosc spory, a mi zalezy na czasie.

W takiej sytuacji pozostaje tylko autoalarm, gdyz blokada mechaniczna skrzyni biegow odpada. Jestem za leniwy, hee.

Mimo to jednak, warto byloby wiedziec czy i gdzie w Trojmiescie wykonuje sie znakowanie DNA samochodów, jesli sie w ogole wykonuje?

Pozdrawiam

navyman nie zajarzyłem że ty nie masz DNA w standardzie... faktycznie specjalnie to robic pod ubezpieczenie chyba nie ma sensu... inna sprawa jak masz i tak przy zakupie auta w polsce, wtedy sie przydaje :smile:

W takiej sytuacji pozostaje tylko autoalarm, gdyz blokada mechaniczna skrzyni biegow odpada. Jestem za leniwy, hee.

Załóż blokadę na skrzynię biegów albo na kierownicę

Hogi napisał/a:

Załóż blokadę na skrzynię biegów

no właśnie, ja tak mam

:?: :roll:

:mrgreen:

Navyman jak kupowałem swoje SI to też szukałem w Trójmieście firmy, która założy mi alarm. Ja w końcu zdecydowałem się na ASO, alarm w kluczyku 1000 zł cena z 11.2007 (ale to ASO z N. Sącza, u nas może jest drożej :???: ).

Musisz szukać alarmu, który obsługuje szynę CAN, najlepiej podzwoń i popytaj. Na szybko znalazłem, LS ALARMY ul.Bergiela 4A 80-180 Gdańsk Nr tel.: 58 3449308, Autorad też raczej OK.