Skocz do zawartości

Pytanie do Forumowiczów z Trójmiasta.


Navyman

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

 

Moje Subaru Legacy 2.0 RC sedan, model 2008r. nie posiada autoalarmu, a jedynie imobilizer. Zdecydowałem się na doposażenie auta w autoalarm (wymogi towarzystwa ubezpieczeniowego).

Interesuje mnie wyłącznie autoalarm, który wykorzystuje oryginalny kluczyk z pilotem centralanego zamaka. Nie chce żadnego dodatkowego bryloka. Jesli znacie takie autoalarmy i warsztaty na terenie Trojmiasta, w ktorych je matują to prosze o info.

Jednoczesnie nadmieniam, iz nie interesuje mnie opcja zakładania autoalarmu w ASO, gdyz cena zaproponowana (1800zł) wydaje sie zbyt wysoka w sytuacji, kiedy SIP nie honoruje mojej gwarancji (zakup poza UE).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymogi towarzystwa ubezpieczeniowego

 

a sprawdziłeś, czy twojej firmie ubezpieczeniowej nie wystarczy oznakowanie DNA jako drugi (poza immo) konieczny element zabezpieczenia? np. w pzu uznają DNA i alarm nie jest potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wskazówki. Musze przyznac, ze nie myslalem o DNA.

Moje TU (Hestia) nie honoruje jednak tej metody. Poza tym z tego co wyczytałem w sieci to jedynie trzy firmy na swiecie produkuja specjalny proszek z właściwym dla samochodu numerem VIN. Z tego wynika, że czasokres oczekiwania jest dosc spory, a mi zalezy na czasie.

W takiej sytuacji pozostaje tylko autoalarm, gdyz blokada mechaniczna skrzyni biegow odpada. Jestem za leniwy, hee.

Mimo to jednak, warto byloby wiedziec czy i gdzie w Trojmiescie wykonuje sie znakowanie DNA samochodów, jesli sie w ogole wykonuje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji pozostaje tylko autoalarm, gdyz blokada mechaniczna skrzyni biegow odpada. Jestem za leniwy, hee.

 

Załóż blokadę na skrzynię biegów albo na kierownicę

 

Hogi napisał/a:

Załóż blokadę na skrzynię biegów

 

 

no właśnie, ja tak mam

 

:?: :roll:

 

 

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navyman jak kupowałem swoje SI to też szukałem w Trójmieście firmy, która założy mi alarm. Ja w końcu zdecydowałem się na ASO, alarm w kluczyku 1000 zł cena z 11.2007 (ale to ASO z N. Sącza, u nas może jest drożej :???: ).

Musisz szukać alarmu, który obsługuje szynę CAN, najlepiej podzwoń i popytaj. Na szybko znalazłem, LS ALARMY ul.Bergiela 4A 80-180 Gdańsk Nr tel.: 58 3449308, Autorad też raczej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...