Skocz do zawartości

brak paliwa czy inny numer mi forys wywinal?


slonex

Rekomendowane odpowiedzi

wracam sobie dzis z roboty przez miasto, od zaswiecenia rezerwy przejechalem troche ponad 30 km, nagle pod gorke autko traci moc i w ulamku sekundy znow sie kula ok, dojezdzam do skrzyzowania staje na czerwonym po chwili zaczyna mi trzasc cala bryka silnik gasnie i zaswieca sie kontrolka brake, probuje odpalic a tu echo, wiec autko na luz (z gorki bylo) i 100 metrow do stacji wiec pcham bryke a publika w szoku ze to Subaru , zaraz sie 3 kolesi do pomocy znalazlo:)

Tankuje za 100 wsiadam do auta odpala za 1 razem, silnik chodzi rowno nic sie nie dzieje.

O co kaman??

Jest mozliwe ze paliwa braklo na maxa??

ostatnio czytalem o niedokreconych korkach paliwa i fater ostatnio tankowal i po rozmowie z nim dzis mi mowi ze byc moze faktycznie do konca nie dokrecil.

Moze nie bylo odpowiedniego cis. w baku i stad taki zonk, jak myslicei spece??

Jutro jade do roboty mam nadzieje ze to tylko paliwko bylo :smile:

jeszcze sie niesmialo przyznam ze to dopiero moja 3 rezerwa ktora sie zaswiecila od czasu jak jezdze subarakiem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się już rezerwa świeci jakiś czas to bywa, że na górkach czy ślimakach może zassać powietrze. Ja raczej przejeżdżam dużo na rezerwie ale jak się świeci to jeżdżę ekonomicznie i raczej bez ostrych zakrętów, na spokojnie. Wtedy nie mam problemów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wcześniej masz za bogatą mieszankę? :wink:

Wiesz to paliwo w Dubaju wogóle jakieś dziwne jest... Jak zmienie z 98 na 95 to pierwsze 20 - 30 km silnik jakoś dziwnie muli....

 

Nie żebym zmieniał na okrągło, ale czasem jak zajeżdżałem na stacje to 98 już nie było :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slonex, w instrukcji jest napisane, że rezerwa to 9 litrów, (jest też napisane, że aby zgasła kontrolka rezerwy trzeba zatankować min. 14 litrów :shock: ). W praktyce jest tak jak Forumowicze napisali powyżej. Producent pisze, że zaraz po zapaleniu tej kontrolki nalezy zatankować auto. Kiedy zaczyna brakowac paliwa, w silnku nastepuje spalanie stukowe, a ono jest niebezpieczne dla każdego silnika (chwilowe, dużo wieksze cisnienie i temperatura spalin - cierpią gniazda zaworów, panewki, korbowody itd...). Jezeli masz silnik turbodoladowany, to tym bardziej - mozna bardzo łatwo uszkodzić turbinę :evil:

Mała pojemność baku to zdecydowanie wada Foresterów, ale ja sie juz przyzwyczaiłem do tankowania, przed przejechaniu ok 350 - 400 km. Po prostu, gdy wskazówka poziomu paliwa jest w okolicy ostatniej kreski, rozglądam się za stacją benzynową...zresztą i tak przeważnie muszę umyć przy okazji szyby, bo sie brudzą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz_555, Ja mam odwrotnie, bo wtedy paradoksalnie auto jakoś fajniej jedzie :P Czyżby ubytek masy ? :P

No nie da sie ukryć, że pusty bak to prawie jak wyrzucenie jednego pasażera. (na ważę np.: 57kg) :mrgreen: Ja odczuwam delikatnie lepszą zwinność auta z pustym bakiem. No albo to tylko efekt placebo :wink:

 

Rezerwa z tego co kojarzę jest na max 50 km - w naszych cudach może to być i 5 km :mrgreen:

 

Właśnie ze względu na takie rozbieżności producenci podają raczej, że rezerwa zapala się przy np.: 8 litrach. A orientacyjnie podają, że taka ilość paliwa przy NORMALNEJ jeździe starcza na około 100km. Oczywiście w STi czy WRX nie ryzykowałbym jechać 100km na rezerwie :mrgreen: No i normalna jazda STi też wygląda inaczej :wink:

 

slonex, co jakiś czas na Śląsku organizujemy spotkania użytkowników. Zapraszam, można swobodnie pogadać nie tylko na temat Subaru. Ekipa pierwsza klasa więc na pewno się nie zawiedziesz. Szczegóły znajdziesz w dziale Spotkania forumowe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...