Jump to content

subaru leone problem z uszczelką

Guest 21777
 Share

Recommended Posts

Guest 21777

Witam

byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc w następującej sprawie. Posiadam Subaru Leone rocznik 1990. Problemem jest ciągle psująca się uszczelka pod głowicą prowadząca do nieszczelności i braku sprężania, co powoduje pojawianie się pęcheryków powietrza w zbiorniku cieczy chłodzącej. Uszczelka jest wymieniana co 15000 km lecz rezultat jest ciągle taki sam i jest to bez znaczenia czy robią to ja czy fabryczny serwis. Po prostu nie wytrzymuje więcej jak 15000 km, a znam kolegów, którzy w takich samych modelch nie wiedzą co to w ogóle jest uszczelka pod głowicą. Co może być tego przyczyną?

dzięki za pomoc

pozdrowienia

Welcome

I would greatly appereciate if you could help me with my problems with Subaru Leone (1990). Problem is with seal head. After each 15000 km it was broken. As a result of that problem I have gas buble in container of cooling system and low cylinder compression. It doesn't make matter who change it: I or Subaru service. What is the reason of this problem.

thank you very much

sincerely yours

Prawopodobne przyczyny;

Wadliwie wykonany szlif głowicy.

Zużyty (krzywy) blok silnika.

Przeciągnięte gwinty w bloku.

Nadmiernie wypracowane śruby (szpilki)

Wadliwe, lub źle dobrane uszczelki.

Wadliwy montaż; kolejność i moment i sposób dociągnięcia śrub.

Nieprawidłowa eksploatacja zaraz po naprawie.

Guest 21777

Witam ponownie

dzięki za odpowiedź. Myślę, że pozycje 3-6 można wykluczyć (w końcu robi to fabryczny serwis). Pozycja 1-2 jest też wątpliwa powinni to wykryć. Pozycja 7 możliwa nie wiem tylko co mogłem zapsuć po wymianie.

pozdrowienia

Marek

Wiekszość uszczelek pod głowice (zamienników ) to śmiecie zamów w ASO kpl. uszczelek pod głowice + dekle zaw + wałki rozrządu (WSZYSTKO ORGINAŁ ) trochę poczekasz na części ale warto mieć spokój na lata