Skocz do zawartości

subaru leone problem z uszczelką


Gość 21777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc w następującej sprawie. Posiadam Subaru Leone rocznik 1990. Problemem jest ciągle psująca się uszczelka pod głowicą prowadząca do nieszczelności i braku sprężania, co powoduje pojawianie się pęcheryków powietrza w zbiorniku cieczy chłodzącej. Uszczelka jest wymieniana co 15000 km lecz rezultat jest ciągle taki sam i jest to bez znaczenia czy robią to ja czy fabryczny serwis. Po prostu nie wytrzymuje więcej jak 15000 km, a znam kolegów, którzy w takich samych modelch nie wiedzą co to w ogóle jest uszczelka pod głowicą. Co może być tego przyczyną?

dzięki za pomoc

pozdrowienia

 

Welcome

I would greatly appereciate if you could help me with my problems with Subaru Leone (1990). Problem is with seal head. After each 15000 km it was broken. As a result of that problem I have gas buble in container of cooling system and low cylinder compression. It doesn't make matter who change it: I or Subaru service. What is the reason of this problem.

thank you very much

sincerely yours

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawopodobne przyczyny;

Wadliwie wykonany szlif głowicy.

Zużyty (krzywy) blok silnika.

Przeciągnięte gwinty w bloku.

Nadmiernie wypracowane śruby (szpilki)

Wadliwe, lub źle dobrane uszczelki.

Wadliwy montaż; kolejność i moment i sposób dociągnięcia śrub.

Nieprawidłowa eksploatacja zaraz po naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

dzięki za odpowiedź. Myślę, że pozycje 3-6 można wykluczyć (w końcu robi to fabryczny serwis). Pozycja 1-2 jest też wątpliwa powinni to wykryć. Pozycja 7 możliwa nie wiem tylko co mogłem zapsuć po wymianie.

pozdrowienia

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...