Skocz do zawartości

Wymiana oleju i pare pytań


Roman

Rekomendowane odpowiedzi

1. Filtr oleju normalnie się odkręca?

 

W większości przypadków tak. Zdaża się czasem, że mocno zapiecze się uszczelka, należy wtedy spuścić olej z misy i odkręcać kluczem do filtrów olejowych. Jeżeli i ta metoda zawiedzie, należy przebić filtr na wylot prostopdadle do jego pionowej osi mocnym "śrubstakiem" i wykorzystując jego rękojeść odkręcić . Na nowy filtr przed montażem, a w zasadzie na jego uszczelkę należy nanieść film olejowy, np palcem.

 

2. Śruba od spuszczania oleju jaki ma gwint?

 

Prawy, tak jak napisał Kolega

 

3. ile oleju trzeba nalać do silnika?

 

Od 3,5 do 4 litrów. Należy wlać na początku mniejszą ilość, sprawdzić na bagnecie poziom w myśl zasady łatwiej dolać, niż wyssać. Zagrzać silnik do normalnej tem pracy jeszcze raz skontrolować i ew. uzupełnić

Sugeruję utrzymani poziomu oleju na dwie trzecie wysokości od minimum.

Sugeruję również wymianę uszczlki pod korek przy każdej wymianie. W porządnych zestawach uszczelka jest dołączana do filtra oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W tego opisu wynika, że najpierw odkręca się filtr? Nie spuszcza się najpierw oleju? I kolejne pytanie, filtr odkręca się ręką? Nie trzeba kluczy? Chcę sam wymieniac olej, ale szukam jakieś łopatologicznej instrukcji. dla forestera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpaliłem samochód żeby nabrał temperatury, zgasiłem i spuściłem olej. Jak już zleci wszystko to odkręcasz filtr. Nie wiem u mnie się nie dało ręką(ręka się ślizgała), a nie miałem klucza. Miałem mało tryczkę( tako do zabezpieczania towaru). Zacisnołem ją na filtrze i bez problemu ręką odkręciłem.

Później filtr możesz samo ręką bez kłopotu dokręcić.

A do filtra najpierw nalałem trochę oleju i uszczelkę delikatnie posmarowałem olejem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...