Skocz do zawartości

Często włączająca się dmuchawa w Foresterze... ?!


Qóba

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :grin:

 

W Foresterze 2.0 GL z 2000 r. bardzo często włącza się dmuchawa silnika - nie jestem obeznany w temacie, więc nie wiem jak to się nazywa.

Włącza się ona nawet gdy silnik jest stosunkowo zimny a temperatura nie jest jakaś bardzo wysoka, pochodzi chwile, następnie się wyłącza i po jakimś czasie apiać(?!) z powrotem. Zauważyliśmy też, że włącza się ona częściej jak dodatkowo używamy klimatyzacji, nie wiem czy to może mieć jakiś związek, ale w naszym Forku klimatyzacja była domontowywana w ASO, seryjnie w naszej wersji jej nie było.

 

W ASO podłączyli samochód pod kompa i powiedzieli, że wszystko się zgadza, dodali, że mamy umyć chłodnicę, bo jest strasznie zasyfiona - to może być przyczyna tego częstego "dmuchania"?

 

Ogólnie nie jest to jakoś bardzo wkurzające, ale w środę wyjeżdżamy na wakacje w trochę cieplejsze rejony Europy i obawiamy się czy może się coś pochrzanić w samochodzie ... :]

 

Z góry dzięki za odpowiedzi co o tym myślicie.

 

Pozdrawiam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj sie, chłodnice rzeczywiście umyj jeżeli jest zasyfiona :cool: Najlepiej je najpierw wyjąc i umyc obydwie, mycie na aucie chłodnic niewiele daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Carfit :)

 

Dzisiaj jeszcze sprawdzaliśmy co i jak - ta dmuchawa włącza się nawet jak jest wyłączony samochód a zapłon włączony, kiedy wyłączymy klimatyzacje to od razu przestaje dmuchać ...

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...