Skocz do zawartości

polityka ustalania cen w PLN


goory

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

to i ja wtrącę trzy grosze, jakiś czas temu porównywałem ceny w D i PL, wyszło, że w D jest taniej .... o polską akcyzę, więc cena de facto wychodziła taka sama, inna sprawą jest to, że ceny w PL ciagle są podawane w euro (inne marki odeszły od tego co najmniej 9 lat temu, np. Honda), dlaczego nie można w PLN, co gorsza waluta? dodam, że 9 lat temu Honda była marką mało popularną jeśli chodzi o sprzedaż nowych aut, a pisze o tej a nie innej marce dlatego, że też jest made in japan i akurat wtedy kupowałem tam nowe auto....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

SIP mógby podawać cenę w PLN i nie ponosić ryzyka kursowego (nie przerzucając go oczywiście na klienta). Jeśli jest tam dyrektor finansowy powinien zainteresować się zabezpieczaniem transakcji walutowych na rynku terminowym. Są odpowiednie instrumenty finansowe (kontrakty terminowe, opcje) do zniesienia tego rodzaju ryzyka (dużo łatwiej jest planować sprzedaż i przychody). Firma koncentruje się wtedy na rozwoju, a nie staje się "niechcący" spekulantem na rynku walutowym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są odpowiednie instrumenty finansowe (kontrakty terminowe, opcje) do zniesienia tego rodzaju ryzyka

 

owszem są, a wiesz ile kosztuje profesjonalne stosowanie takich zabawek? i jakie są koszty w razie pomyłki, o co w takich sprawach nietrudno? :roll:

 

Firma koncentruje się wtedy na rozwoju, a nie staje się "niechcący" spekulantem na rynku walutowym

 

SIP spekulantem? :shock: :roll: tego jeszcze nie było :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...