Skocz do zawartości

Chwilowy brak reakcji na gaz?!


ZiomalGrunt

Rekomendowane odpowiedzi

Moje Legacy 2.0 jest na dotarciu i zdarzyło mi się juz dwa razy, że przy delikatnym przyspieszaniu występował chwilowy brak reakcji przy wciśniejciu pedału gazu?! Po chwili auto się rozpędza i wszystko wraca do normy. Co może byc przyczyną takiej reakcji, a w zasadzie jej braku? Czy może być to związane z tempomatem, jazdą na mokrej nawierzchni, a może zbyt delikatnym traktowaniem "palnika"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZiomalGrunt, W moim Legacy 2.5 MY'08, gaz jest jakoś tak specyficznie ustawiony, że przy muśnięciu pedału również nic się nie dzieje. Dopiero po chwili załapuje gdy się go odrobinę mocniej wciśnie. Również, stosunkowo niewielkie dociśnięcie pedału powoduje otwarcie niemal całej przepustnicy.

 

Też się na początku dziwiłem, zwłaszcza, że w OBK 07 gaz jest ustawiony zupełnie inaczej! Reaguje różnie na całej długości oraz wyczuwa delikatne dociskanie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Harvester

Podjechałem wczoraj do łódzkiego serwisu. Bardzo uprzejmy młody człowiek podłączył kompiuter serwisowy i stwierdził jednoznacznie, że jest wszystko OKay (kamień z serca) natomiat okazało się, że z moim stylem jazdy jest niekoniecznie dobrze - zbyt delikatnie obchodziłem się z Legackiem i na piątce jeździłem 1,5-2,0 tyś. obrotów (pierdoła ze mnie), a tutaj trzeba dawać bardziej w palnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moim stylem jazdy jest niekoniecznie dobrze - zbyt delikatnie obchodziłem się z Legackiem i na piątce jeździłem 1,5-2,0 tyś. obrotów
....ZiomalGrunt, , a może przedtem jeździłeś dieslem? To podobno takie przyzwyczajenie po klekotach.... :wink: . Przeczytaj w instrukcji przy jakich obrotach masz w Legacy max. moment obrotowy i zacznij jeździć zmieniając biegi w okolicach tych obrotów. Możesz nadal stosować sie do zaleceń dot. docierania auta, nie przekraczając 4 tys.obr/min, ale wreszcie będziesz miał frajdę, no i dobrze "ułozysz" sobie silnik. Powodzenia :mrgreen: Gratuluję zakupu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5-2,0 tyś. obrotów
To podobno takie przyzwyczajenie po klekotach....

 

taa..., jak mój sznowny, co na co dzień jeździ dieslem, siada do OBKa, to czuję się jak instruktorka powtarzając ciągle: redukcja Panie Kierowco!!! :twisted:

 

Na początku też co prawda byłam zaskoczona, przy jakich obrotach należy zmieniać biegi, kwestia przyzwyczajenia :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madame, messieu bardzo dziękuje za pomoc :)

Toczenie się na wysokim biegu przy niskich obrotach wyniosłem z jazdy na jednośladach. Z góry przepraszam i proszę osoby darzące szczególnymi względami pojazdy z silnikami wysokoprężnymi o nie czytanie poniższego tekstu.

Na sam dzwięk wyrazu dizel zbiera mniesię na wymioty i momentalnie przychodzą mi na myśl skojarzenia typu diesel-dyszel, diesel-dyszeć.

A prosiłm nie czytac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesel-dyszel, diesel-dyszeć

oj nie czułeś jeszcze "naszego" diesla boxing champ :wink:

jakiś spot jak w łodzi będzie to wymienimy uwagi :razz:

 

[ Dodano: Wto Lip 15, 2008 8:02 pm ]

moje 2.5 jedzie dopiero od 3.5 - 4 tyś

przy 4000rpm na piątce mam 190 na budziku :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

W moim Legacu występuje analogiczny objaw. Boxerek z opuźnieniem reaguje na komendy wydawane poprzez zmianę położenia prawego pedału. W pierwszej chwili nie przywiązywałem do tego wagi, jednak po przejechaniu kilkunastu tysięcy kilemoetrów, stało się to dosyć irytujące. A teraz diagnoza: Opóźniona reakcja przepustnicy związana jest bezpośrednio ze sposobem relacji łączących pedał gazu z nią samą - tzn. połączenie elektroniczne, a nie mechaniczne. Antidotum: brak.

Ale nadal go kocham

Podrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...