Jump to content

Chwilowy brak reakcji na gaz?!


ZiomalGrunt
 Share

Recommended Posts

Moje Legacy 2.0 jest na dotarciu i zdarzyło mi się juz dwa razy, że przy delikatnym przyspieszaniu występował chwilowy brak reakcji przy wciśniejciu pedału gazu?! Po chwili auto się rozpędza i wszystko wraca do normy. Co może byc przyczyną takiej reakcji, a w zasadzie jej braku? Czy może być to związane z tempomatem, jazdą na mokrej nawierzchni, a może zbyt delikatnym traktowaniem "palnika"?

Link to comment
Share on other sites

ZiomalGrunt, W moim Legacy 2.5 MY'08, gaz jest jakoś tak specyficznie ustawiony, że przy muśnięciu pedału również nic się nie dzieje. Dopiero po chwili załapuje gdy się go odrobinę mocniej wciśnie. Również, stosunkowo niewielkie dociśnięcie pedału powoduje otwarcie niemal całej przepustnicy.

 

Też się na początku dziwiłem, zwłaszcza, że w OBK 07 gaz jest ustawiony zupełnie inaczej! Reaguje różnie na całej długości oraz wyczuwa delikatne dociskanie ;]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Harvester

Podjechałem wczoraj do łódzkiego serwisu. Bardzo uprzejmy młody człowiek podłączył kompiuter serwisowy i stwierdził jednoznacznie, że jest wszystko OKay (kamień z serca) natomiat okazało się, że z moim stylem jazdy jest niekoniecznie dobrze - zbyt delikatnie obchodziłem się z Legackiem i na piątce jeździłem 1,5-2,0 tyś. obrotów (pierdoła ze mnie), a tutaj trzeba dawać bardziej w palnik ;)

Link to comment
Share on other sites

z moim stylem jazdy jest niekoniecznie dobrze - zbyt delikatnie obchodziłem się z Legackiem i na piątce jeździłem 1,5-2,0 tyś. obrotów
....ZiomalGrunt, , a może przedtem jeździłeś dieslem? To podobno takie przyzwyczajenie po klekotach.... :wink: . Przeczytaj w instrukcji przy jakich obrotach masz w Legacy max. moment obrotowy i zacznij jeździć zmieniając biegi w okolicach tych obrotów. Możesz nadal stosować sie do zaleceń dot. docierania auta, nie przekraczając 4 tys.obr/min, ale wreszcie będziesz miał frajdę, no i dobrze "ułozysz" sobie silnik. Powodzenia :mrgreen: Gratuluję zakupu!
Link to comment
Share on other sites

1,5-2,0 tyś. obrotów
To podobno takie przyzwyczajenie po klekotach....

 

taa..., jak mój sznowny, co na co dzień jeździ dieslem, siada do OBKa, to czuję się jak instruktorka powtarzając ciągle: redukcja Panie Kierowco!!! :twisted:

 

Na początku też co prawda byłam zaskoczona, przy jakich obrotach należy zmieniać biegi, kwestia przyzwyczajenia :wink: :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Madame, messieu bardzo dziękuje za pomoc :)

Toczenie się na wysokim biegu przy niskich obrotach wyniosłem z jazdy na jednośladach. Z góry przepraszam i proszę osoby darzące szczególnymi względami pojazdy z silnikami wysokoprężnymi o nie czytanie poniższego tekstu.

Na sam dzwięk wyrazu dizel zbiera mniesię na wymioty i momentalnie przychodzą mi na myśl skojarzenia typu diesel-dyszel, diesel-dyszeć.

A prosiłm nie czytac ;)

Link to comment
Share on other sites

diesel-dyszel, diesel-dyszeć

oj nie czułeś jeszcze "naszego" diesla boxing champ :wink:

jakiś spot jak w łodzi będzie to wymienimy uwagi :razz:

 

[ Dodano: Wto Lip 15, 2008 8:02 pm ]

moje 2.5 jedzie dopiero od 3.5 - 4 tyś

przy 4000rpm na piątce mam 190 na budziku :razz:

Link to comment
Share on other sites

oj nie czułeś jeszcze "naszego" diesla boxing champ :wink:
Sam jestem ciekawy :wink:

 

przy 4000rpm na piątce mam 190 na budziku :razz:

ja mam tyle przy lekko ponad 5 tyś.... I jak pojedziesz tak dłużej to dolewka oleju :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

W moim Legacu występuje analogiczny objaw. Boxerek z opuźnieniem reaguje na komendy wydawane poprzez zmianę położenia prawego pedału. W pierwszej chwili nie przywiązywałem do tego wagi, jednak po przejechaniu kilkunastu tysięcy kilemoetrów, stało się to dosyć irytujące. A teraz diagnoza: Opóźniona reakcja przepustnicy związana jest bezpośrednio ze sposobem relacji łączących pedał gazu z nią samą - tzn. połączenie elektroniczne, a nie mechaniczne. Antidotum: brak.

Ale nadal go kocham

Podrawiam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...